Sveikata

Sostinėje išsityrusiems dėl koronaviruso atsakymai nevėluos – „Vilnius sveikiau“ siųs SMS

Kol Registrų centro e. sveikatos sistema sutrikusi, sostinės savivaldybės įstaiga „Vilnius sveikiau“ ėmėsi iniciatyvos – patys informuos kiekvieną, kuris tiriasi sostinės mobiliuosiuose punktuose dėl koronaviruso. E. sveikata yra glaudžiai susijusi su mobiliųjų patikrų punktų koronaviruso mėginiams imti veikla, todėl reikėjo imtis skubių žingsnių, kad išsityrusieji sužinotų atsakymus laiku.  

„Šis e. sveikatos sistemos sutrikimas sukėlė iššūkių mobiliųjų punktų veiklai. Kol sistemos valdytojams nepavyksta susidoroti su trukdžiais, koronaviruso tyrimą atliekantys pacientai laiku neturi galimybės gauti informacijos apie atliktų tyrimų rezultatus. Negalime palikti žmonių nežinioje, todėl radome sprendimų, kaip padėti šioje situacijoje. Šiuo metu dedamos visos pastangos, kad dar šiandien galėtume sklandžiai dirbti ir informuoti kiekvieną žmogų asmeniškai apie jo tyrimų rezultatus“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė G. Ropaitė-Beigė.

Susidariusioje neeilinėje situacijoje, „Vilnius sveikiau“ nuo šiandien planuoja visus pasitikrinusius dėl COVID-19 Vilniaus mobiliuosiuose punktuose apie jų tyrimo rezultatus informuoti trumpąja sms žinute ir tęs šią iniciatyvą tol, kol sistema bus atstatyta.

Pranešimą paskelbė: Solveiga Ramanauskienė, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras