Sveikata

Vasaros makiažas. Kokios trys priemonės privalo būti kosmetinėje?

Vasarą norisi lengvumo ir natūralumo, todėl taip turėtų atrodyti ir makiažas, tikina vizažo specialistai. Tačiau tam, kad veidas atrodytų gaiviai, o įdegusi oda būtų paryškinta, nereikia pilnos kosmetinės. „Šiltuoju metu nevalia slėptis po makiažo kauke. Kur kas svarbiau akcentuoti švytinčią, dažnai įdegusią odą, o tam pakanka vos kelių makiažo priemonių“, – tikina „Mary Kay“ vizažistė Jelena Liaudinienė. Ji atskleidžia, kokios priemonės privalo būti kiekvienos kosmetinėje vasarą.

„Visų pirma prieš darantis makiažą svarbu sudrėkinti odą ir ją apsaugoti nuo saulės spindulių. Todėl neišvengiamai reikia veido kremo su SPF filtru. Makiažas atrodys gražiai tik tada, kai oda bus prisotinta drėgmės“, –  nuo ko pradėti pasakoja J. Liaudinienė.

Nebūtina pirkti tamsesnės pudros

Vasarą oda patamsėja net ir nesideginant. Ją nuolat veikia saulės spinduliai – net ir einant į parduotuvę ar darbą. Tačiau pasikeitus odos atspalviui nebūtina pirkti naujos pudros, tikina vizažistė.

„Tam, kad makiažas atrodytų natūraliai, reikėtų sunkias, stipriai maskuojančias priemones pakeisti į lengvai netobulumus koreguojančią pudrą ar CC kremą. Geriausia, jei jo sudėtyje yra SPF apsauga, – pasakoja J. Liaudinienė. – Tačiau po kiekvienų saulės vonių patamsėjus odai nebūtina skubėti rinktis naujų makiažo priemonių. Galima naudoti ir tuos pačius, žiemą naudotus, atspalvius, tačiau pasidažius veidą padengti įdegio pudra. Taip ne tik galima sutaupyti, bet ir sukurti švytinčios odos efektą.“

Blakstienos šviesėja nuo saulės

Padengus veidą, nereikėtų pamiršti ir akių. Anot makiažo specialistės, kad įvaizdis atrodytų tvarkingas ir išbaigtas, pakanka paryškinti žvilgsnį blakstienų tušu. Be to, tai padės išsaugoti blakstienų spalvą.

„Daugelis pastebi, kad vasarą pašviesėja plaukai. Tačiau taip pat nuo saulės, prakaito, sūraus jūros vandens nušviesėja ir blakstienų galiukai. Įdegusi oda ir šviesios blakstienos blukina veido bruožus, todėl tušu dažytis naudinga ne tik tam, kad žvilgsnis būtų įrėmintas, bet ir tam, kad blakstienos būtų apsaugotos. Renkantis tušą reikėtų atkreipti dėmesį į sudėtį – jei sudėtyje yra vitamino E, jis apsaugos, pamaitins blakstienas ir neleis joms šviesėti“, – pataria vizažistė.

Vasarai – ir ryškios, ir švelnios lūpos

Mėgstamus lūpų dažus ar blizgį galima rasti daugelio moterų rankinėse ar kosmetinėse bet kuriuo metų laiku. Tad jų nereikėtų pamiršti ir vasarą. Tiesa, tamsius dažus specialistai siūlo palikti rudeniui ar žiemai, o pirmenybę skirti šviesioms ar ryškioms lūpoms.

„Šiltuoju metu karaliauja koralo, švelnios kūno ar skaisčiai raudonos spalvos lūpų priemonės. Šių atspalvių matiniai lūpų dažai itin gražiai atrodo patamsėjus odai, nes paryškina įdegį ir bruožus. Be to, jie patvariai laikosi ant lūpų, todėl nenusiplaus taip greit kaip blizgis ar riebesni lūpdažiai – pasakoja vizažistė J. Liaudinienė, pristatydama naujus „Mary Kay“  lūpų dažų atspalvius. – Vis dėlto tos, kurios nori lengvesnio įvaizdžio ir lūpas dažo blizgiu, taip pat gali rinktis šiuos atspalvius ar ieškoti blizgių su perlamutrinėmis dalelėmis. Mat jos taip pat paryškina įdegį ir suteikia įvaizdžiui gaivumo.“

Pranešimą paskelbė: Gerda Trapikaitė, Komunikacijos agentūra „Penkiolika minučių iki vidurnakčio“
Vasaros makiažas. Kokios trys priemonės privalo būti kosmetinėje?