Sveikata

Sostinėje jodo tablečių dalijimas pratęstas iki gruodžio 17 dienos

Spalio pabaigoje Vilniuje pradėjus prevenciškai dalinti nemokamas jodo tabletes vaistinėse, iki šiol jų išdalinta apie 45 proc. (iš viso sostinei buvo skirta 2 155 022 tablečių). Neatsiėmusiems jodo tablečių per mėnesį, savivaldybei bendradarbiaujant su Registrų centru ir Sveikatos apsaugos ministerija, elektroninis receptas pratęstas dar vienam mėnesiui. Vilniečių, kurie dar neatsiėmę jodo tablečių iš vaistinių, yra kiek daugiau nei 220 tūkstančių.

„Šiandien kreipiamės į apie 220 tūkstančių vilniečių – atsarga gėdos nedaro, kviečiame per šį mėnesį suskubti atsiimti nemokamas jodo tabletes iš vaistinių iki gruodžio 17 d. Taip padėsite tausoti sveikatos ir kitų institucijų bei vaistininkų laiką, kurį visi galėtų skirti kovai su pandemija. Vaistinės yra arti namų, tad ir patogu, ir saugu, ir kilus klausimams galima pasikonsultuoti su specialistais dėl vaisto vartojimo”, – kviečia Viktorija Turauskytė, Savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja.

Tabletės gyvenamąją vietą Vilniuje deklaravusiems vilniečiams dalijamos Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu kaip prevencinė priemonė dėl greta Lietuvos pradėjusios veikti Baltarusijos Astravo atominės elektrinės (AE), saugantis galimos avarijos grėsmės. Vartoti kalio jodido tabletes reikėtų tik įvykus branduolinei avarijai ir tik tada, kai tą rekomenduotų Sveikatos apsaugos ministerija.

Dar neatsiėmę jodo, vaistinėje turi pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Kalio jodido tabletes galima atsiimti viename iš keturių didžiųjų vaistinių tinklų: „Camelia“, „Eurovaistinė“, „Gintarinė vaistinė“, „Norfos vaistinė“ ir „Benu vaistinė“, o tikslus vaistinių, dalijančių jodą nemokamai, sąrašas skelbiamas: jodas.vilnius.lt Kartu su tabletėmis dalijami ir informaciniai lapeliai, su vartojimo instrukcija lietuvių, rusų, lenkų ir anglų kalbomis, kur bus nurodyta, kokiu atveju, kaip ir kada tabletes reikėtų vartoti.

Tie Vilniaus gyventojai, kurie deklaravo gyvenamą vietą per spalio mėnesį, taip pat netrukus galės atsiimti nemokamas jodo tabletes. Centro poliklinika pasirūpins, kad e. receptai ir jiems būtų išrašyti jau šiomis dienomis. Pasitikrinti, ar e. receptas jau išrašytas, galima www.esveikata.lt

Daugiau išsamios informacijos rasite jodas.vilnius.lt

Pranešimą paskelbė: Aurelija Dermantė, Vilniaus miesto savivaldybė