Pasidaryk

Sparčiai besikeičianti darbo rinka

Iki šiol buvote labai skeptiškos nuomonės šiuolaikinių darbdavių atžvilgiu manydamos, kad jie diskriminuoja moteris ir joms skiria kur kas prastesnes pareigas bei žemesnį darbo užmokestį? Tačiau, laimei, galima pasidžiaugti, kad šiandien situacija labai sparčiai keičiasi. Ir tai ypač pastebima IT sektoriuje. Kiekvienais metais šiame sektoriuje ima dirbti vis daugiau moterų, o tai reiškia, kad apie tokį skeptišką požiūrį vertėtų pamiršti.

Bet kuriuo atveju, jei jūs šią akimirką pradėjote galvoti apie naują darbo vietą – nepaisant to, ar jus domina naujas darbas Kaune, ar jums aktualūs darbo skelbimai Telsiuose – turėtumėte pasiraitoti rankoves ir kibti į paieškas.

Jokių išankstinių nusistatymų

Jei jūs buvote ir galbūt tebesate didelės skeptikės, pirmiausia turėtumėte atsikratyti bet kokių išankstinių nusistatymų. Jei jūs kandidatuodamos į vieną ar kitą darbo vietą iš anksto būsite nusiteikusios, kad potencialus darbdavys nė neapsvarstęs jūsų kandidatūros akimirksniu ją atmes, nenustebkite, jog taip ir nutiks. Trumpiau tariant, nuo jūsų požiūrio ir nusiteikimo tiesiogiai priklauso ir jūsų veiksmai.

Jei jūs atmestinai žvelgsite į naujo darbo paieškas ir joms neskirsite pakankamai pastangų bei laiko, rezultatas gali būti labai prastas. O tuomet neabejotinai imsite kaltinti šiuolaikinius darbdavius, toliau teigdamos, kad jie jus diskriminuoja ir darbo vietas atiduoda vyrams. Turėtumėte apie tai pamiršti. Kiekvienas žmogus turi galimybę gauti savo svajonių darbą. Tereikia tik labiau pasistengti ir turėti labai aiškų tikslą.

Darbo skelbimų peržiūra ir jų vertinimas

Natūralu, kad pradžioje jūs turėtumėte būti pagalvojusios apie tai, ko jūs tikitės iš savo naujos darbo vietos ir taip pat, kokioje srityje bei kokiose pareigose jūs norėtumėte dirbti. Kai žinosite tokią informaciją jūs galėsite kur kas lengviau įgyvendinti ir naujo darbo paieškas.

Suprantama, kad šiandien visą tai yra lengviausia ir patogiausia atlikti sau į pagalbą pasitelkiant internetinius darbo skelbimų portalus. Todėl neskubėdamos pasistenkite skirti daugiau laiko ir atidžiai peržiūrėkite, kokie darbo pasiūlymai yra pateikiami tokiuose portaluose. Svarbu, kad tai darydamos jūs atsižvelgtumėte tiek į skirtingų darbo pasiūlymų pobūdį, tiek ir į darbdavių potencialiems darbuotojams nurodomus reikalavimus. Tuomet galėtumėte susidaryti kur kas aiškesnį vaizdą apie tai, ko būtų adekvatu ir objektyvu tikėtis iš vienos ar kitos darbovietės ir jūsų pasirinktos konkrečios pareigybės.

Parenkite labai profesionalų gyvenimo aprašymą

Nepaisant to, kokios puikios savo srities specialistės jūs bebūtumėte, į naują darbo vietą kandidatuosite ne tik jūs. Tai reiškia, kad darbdaviai sulauks labai daug skirtingų gyvenimo aprašymų. Jei jūsų gyvenimo aprašymas niekuo neišsiskirs iš daugybės kitų, jis gali likti nepastebėtas. Būtent dėl šios priežasties niekuomet nerekomenduojama į savo CV kūrimą žvelgti pro pirštus.

Visų pirma jūs turite atrasti labai originaliai atrodantį CV šabloną, o tuomet gerai apgalvoti, ką jūs jame norėsite pateikti. Visa informacija, kuri nukeliaus potencialiam darbdaviui, privalo būti labai tiksli ir koncentruota. Vos tik pažvelgus į jūsų CV darbdaviui turėtų būti aišku, ką jūs jam galėtumėte pasiūlyti ir ką jūs galėtumėte suteikti jo įmonei.

Būkite pasiruošusios pirmajam darbo pokalbiui

Jei jūs būsite pastebėtos, tuomet būsite pakviestos į pirmąjį darbo pokalbį. Nuo to, kaip jis vyks, gali tiesiogiai priklausyti ir jūsų galimybės gauti jums patinkančią darbo vietą. Todėl prieš keliaudamos į darbo pokalbį turėtumėte labai gerai jam pasiruošti, apgalvodamos kaip įmanoma daugiau klausimų, kurių galėtumėte sulaukti darbo pokalbio metu.