Grožis,  Pasidaryk,  Sveikata

4 grožio receptai su kava: kavos kaukės

Mokslininkai niekaip negali prieiti bendros nuomonės: kava turi daugiau naudos ar žalos. Viena pusė teigia, kad kava kenkia kraujagyslėms ir širdžiai, kita – neigia ir garsiai kalba apie kavos teigiamas savybes: kava gerina protinę veiklą, kava mažina cukrinio diabeto ar net mirties riziką ir pan. Visgi, kol mokslininkai ginčijasi, merginos ir moterys, išgėrusios rytinė kavą, jos tirščius nešasi į vonią ir kavą naudoja grožio procedūroms. Net tokios pasaulinio lygio žvaigždės kaip Julia Roberts ar manekenė Cindy Crawford pripažįsta, kad kavos kaukės yra neatsiejama jų grožio ritualo dalis. Taigi, kam išmesti kavos tirščius, jei galime juos sėkmingai panaudoti?

Kavos tirščiai veido valymui. Jums reikės kelių šaukštelių kavos tirščių ir šiek tiek kosmetinio pienelio. Viską sumaišykite ir švelniai, sukamaisiais judesiais pamasažuokite veido, kaklo ir krūtinės sritis. Tada viską nuplaukite drungnu vandeniu ir pasitepkite savo mėgstamu kremu. Atrodo tokia paprasta procedūra, tačiau ji atgaivina odą, pašalina negyvas odos ląsteles ir leidžia giliau įsigerti kremui. Tiesa, jei oda yra labai jautri, į kavos tirščius įdėkite pora šaukštelių grietinėlės.

Kavos tirščiai nuo mimikos raukšlių. Jums reikės pusės banano, šaukštelio kavos tirščių ir šaukštelio grietinėlės. Viską gerai sumaišykite, ištrinkite bananą, kad gautųsi vientisa masė. Gautą masę užtepkite ant veido ir palaikykite apie 15 min., tada viską nuplaukite drungnu vandeniu ir pasitepkite mėgstamu kremu.

Kavos kaukės veido pilingui. Jums prireiks vieno didelio šaukšto smulkiai maltos kavos, pusės šaukštelio medaus ir 2 šaukštelių kokybiško alyvuogių aliejaus. Viską gerai sumaišykite ir gautą masę užtepkite ant švariai nuvalyto veido, švelniai sukamaisiais judesiais pamasažuokite veidą ir kaukę dar palikite porai minučių. Veidą nuplaukite šiltu vandeniu ir pasitepkite kremu. Beje, šiuo pilingu galite nušveisti visą kūną, taip pašalinsite negyvas ląsteles ir atgaivinsite bei sudrėkinsite odą. Be to, tai puikus ir natūralus pasirinkimas, jei jums po depiliacijos dažnai įauginėja plaukeliai arba vargina celiulitas. Tiesa, prieš šveičiant visą kūną kava, išsimaudykite po šilto vandens srove, kad atsivertų poros ir grožio procedūra būtų dar efektyvesnė.

Kava stiprina plaukus. Moksliniai tyrimai parodė, kad kavos kaukės padeda pristabdyti plaukų slinkimą, stiprina plauko šaknis bei suteikia sveiką ir sodrų žvilgesį brunetėms bei šatenėms. Taigi, blondinėms kavos kaukės netinka, geriau rinktis ramunėlių arba apynių nuovirus.

Kavos kaukei, skirtai plaukams, prireiks 1-2 šaukštelių kavos, priklausomai nuo jūsų plaukų ilgio. Užplikykite kavos puodelį ir palaukite kol jis atvės, tada skysčiu ištepkite švarius ir sausus plaukus per visą ilgį, prie šaknų pamasažuokite, apsiriškite plaukus rankšluosčiu (kurio negaila, nes kava dažo audinius) ir po pusvalandžio perskalaukite plaukus šiltu vandeniu.

Taigi, kava ne tik padeda atsibusti mieguistais rytais, bet ir puoselėja jūsų grožį. Tad žygiuojam į vonią kavos grožio procedūroms.

PS. Anksčiau rašėme apie kavos tirščių panaudojimą – gal tai irgi bus įdomu: „Kam panaudoti kavos tirščius?

Siulo darba Kaune