Norint įsigyti naują drabužį tikrai nereikia įdėti daug pastangų – šimtai parduotuvių siūlo atsinaujinti garderobą tiek internetu, tiek prekybos centruose. Dėl itin didelės pasiūlos vartotojai kone užtikrinti, kad nusidėvėjus drabužiui galės lengvai nusipirkti naują, o senąjį išmesti. Tačiau toks būdas ne tik nėra draugiškas gamtai, bet ir gerokai plonina piniginę. Dėl šios priežasties stilistė dalinasi patarimais, kaip užtikrinti drabužių ilgaamžiškumą.
„Didžiausia klaida, kurią darome visi – į drabužį žiūrime per daug atsainiai. Rūbas nėra tik audinys užtikrinantis, kad nesušaltume. Drabužiai padeda mums jaustis patogiai, atskleisti savo asmenybę ar net perteikti dienos nuotaiką. Todėl ypatingai svarbu, kaip prižiūrime savo spintos turinį“, – pasakoja stilistė Viktorija Šaulytė – Mockė.
Svarbu skaityti priežiūros etiketę
Pasak pašnekovės, norint kuo ilgiau išsaugoti mėgstamą drabužį, visų pirma, reikėtų žinoti, kaip jį valyti. Tai padaryti padeda priežiūros etiketė, esanti ant drabužio, kadangi joje nurodyta visa reikalinga informacija – kokioje temperatūroje skalbti ir kokiu būdu džiovinti.
„Labai svarbus žingsnis – pasiruošti skalbimui. Surūšiuoti drabužius pagal spalvas, medžiagas tam, kad audinys nebūtų pažeistas, nenusidažytų kitomis spalvomis ar neišbluktų. Visuomet patariu skalbti rūbus juos išvertus į blogąją pusę ir naudoti spalvą sugeriančias servetėles, kurios padeda išlaikyti ryškią drabužio spalvą“, – tvirtina stilistė.
Pasak V. Šaulytės – Mockės, pat labai svarbu pasirinkti tinkamas valymo priemonės, kurios nebūtų per daug agresyvios. Stilistė pataria atkreipti dėmesį, į naudojamą skalbiklio kiekį – ar jo nepilate per daug bei ar jis yra tinkamas audinio spalvai ir sudėčiai.
Šiais laikais tinkamai prižiūrėti savo apdarus nėra sunku – egzistuoja galybė įvairių chemijos priemonių ar net prietaisų, gelbstinčių drabužių priežiūroje. Tai gali būti tiek daugumai pažįstamas pūkų rinkiklis, tiek išmanios skalbimo mašinos funkcija, tausojanti drabužius. Vis dėlto, stilistė pataria savo drabužius skalbti kiek įmanoma rečiau, ypač, jei tai daroma aukštoje temperatūroje, kadangi skalbimas pagreitina audinio dėvėjimosi procesą. Vietoje to vertėtų apsvarstyti investiciją į tokius įrenginius kaip pačios stilistės naudojama „Samsung Airdresser“ drabužių priežiūros sistema, kuris padeda iš audinio pašalinti blogus kvapus, švelniai džiovina ir lygina, taip palaikydama drabužio švarą tarp skalbimų.
Laikydami spintoje atsižvelkite į audinį
Jei norite, kad drabužiai tarnautų kuo ilgiau, reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kur juos laikote, kai nedėvite. Spintoje turėtų būti vėsu ir sausa, kad drabužis negautų drėgmės ir tiesioginių saulės spindulių, kurie galėtų jį sugadinti. Svarbu žinoti ir tai, kad spintoje turėtų būti laikomi tik švarūs drabužiai, kitu atveju – rizikuojate pritraukti kandis. Galiausiai, atkreipkite dėmesį ir į audinį – jei šis plonesnis, pasak ekspertės, galite jį kabinti ant pakabos, o jei storesnis – gražiai sulankstę laikykite jį ant lentynos.
„Svarstant, kurioje spintos vietoje laikyti drabužį, patariu atsižvelgti į jo audinį. Plonesnio bei įnoringesnio audinio drabužius geriau kabinti ant pakabos, taip jis mažiau glamžysis. Megztinius siūlyčiau lankstyti ir dėti į lentynas, nes ant pakabos gali išsikraipyti megzto rūbo forma“, – aiškina V. Šaulytė – Mockė.
Svarbu neperpildyti spintos, kadangi drabužiams reikia erdvės, kuri apsaugo nuo susiglamžymo ir spalvų išblukimo. Rūbams, kuriuos kabinsite, naudokite medines arba paminkštintas pakabas – jos apsaugos drabužius nuo formos praradimo ar išsikraipymo.
Ilgiau tarnaujantys drabužiai – mažesnė gamtos tarša
Drabužių ilgaamžiškumas gali padėti smarkiai sumažinti išmetamų teršalų kiekį – devyniais mėnesiais pailginus drabužio aktyvų tarnavimo laiką, galima gerokai sumažinti jo poveikį aplinkai, o jei rūbą nešiosite vienerius ar dvejus metus, išmetamų teršalų kiekį gali pavykti sumažinti net 24 procentais. Stilistė sako, kad tinkama drabužio priežiūra užtikrina, kad rūbas žmogui tarnaus ilgiau.
„Daugiau dėmesio skirdami rūbų priežiūrai mes prailginame jo gyvavimo laiką kiek įmanoma daugiau. Tinkamai prižiūrimus drabužius patys galime vilkėti ilgiau, o nusibodus – parduoti ir taip pratęsti rūbo gyvenimą. Taip pat, verta pastebėti, kad ilgiau nešiojamas drabužis sumažina vartojimą, o tai užtikrina mažesnę gamtos taršą“, – pasakoja V. Šaulytė – Mockė.
Apie „Samsung Electronics Co., Ltd.“:
„Samsung“ įkvepia pasaulį ir formuoja ateitį su transformuojančiomis idėjomis ir technologijomis. Bendrovė iš naujo apibrėžia televizorių, išmaniųjų telefonų, nešiojamųjų įrenginių, planšetinių kompiuterių, skaitmeninių prietaisų, tinklo sistemų ir atminties ir LED sprendimus. Norėdami sužinoti karščiausias naujienas, apsilankykite news.samsung.com.
Pranešimą paskelbė: Eglė Girdauskaitė, UAB „coagency”