Mada,  Pasidaryk

Sutažo technika pagaminta apyrankė

Šįkart kviečiame susipažinti su sutažo technika. Tiesa, ji reikalauja atidumo ir kruopštumo, bet rezultatas įdomus. Iš prancūzų kalbos kilęs žodis „sutažas“ reiškia siaurą, skersai sukryžiuotų šilkinių siūlų apdailos virvelę, apvadą, naudojamą siuvinių apdailai. Randama žinių, kad maždaug XIV a. Prancūzijoje ši juostelė buvo naudojama ne tik drabužiams, bet ir papuošalams gaminti. Sutažas buvo išplitęs po visos Europos karalių rūmus ir didikų dvarus. Todėl nieko nuostabaus, kad sutažo juostelės, derinamos su karoliukais ir įmantriais išraitymais, sukuria unikalaus grožio pojūtį.

Šiame straipsnyje savo skaitytojams parodysime, kaip naudojant sutažo techniką galima pasigaminti apyrankę.

Mums reikės:
– kelių spalvų sutažo juostelių;
– karoliukų;
– adatos su siūlu;
– žirklių;
– klijų.

Rankdarbių pamokos

Kadangi sutažo juostelių galai greitai yra, juos reikėtų sutvarkyti. Tai galima padaryti užtepus klijų ant sutažo juostelių galų.

Sutažo juostelės

Dviejų ar daugiau spalvų juostelės keliais dygsniais susiuvamos tarpusavyje. Juostelės viena prie kitos turi priglusti lygiai ir, pageidautina, neuždengti viena kitos. Todėl siuvant reikėtų adatą durti tiesiai per patį juostelių vidurį.

Sutažo pamoka

Įveriame karoliuką ir apgaubiame jį sutažo juostelėmis. Susiuvame, kad karoliukas niekur nepabėgtų.

Sutažo technika

Prasideda kūryba. Raitome, lankstome sutažo juosteles ir tarp jų įsiuvame karoliukus. Lengviausia būtų sutažo juosteles susiūti iš anksto ir sutvirtintas paskui sukioti įvairiais raštais aplink karoliukus, tačiau iš anksto susiūtos juostelės ima raukšlėtis, nes atsiranda ilgių skirtumų. Todėl geriausia siūti sutažo juosteles raitant.

Sutažo technika apyrankė

Galima sukurti apyrankę iš vienos dalies, o galima sugalvoti pirmiausia dalis ir vėliau sujungti jas. Šį kartą sukūrėme dvi pagrindines apyrankės dalis ir sujungėme jas. Apipavidalinimą galime apsiūti karoliukais. Pirmiausia adatą perveriame per du karoliukus, o grįždamos perveriame per vieną. Tai sukurs „dantukų“ įspūdį.

Kaip pasigaminti apyrankę

Likusias dalis taip pat sujungiame, taip pat dar papildomai kitoje vietoje sujungiame karoliukų liniją.

Sutažo technika

Prisiuvame juostelę apyrankei užrišti. Galite naudoti ir metalinius užsegimus.Sutažo pamoka kaip pasigaminti apyrankę

Štai ir viskas, apyrankė jau baigta. Galite pasipuošti ir palikti kitus be žado.