Mada,  Pasidaryk

Prikelk naujam gyvenimui senus drabužius. Kelios pritrenkiančios idėjos

Atrodo, kad rudeninis vėjas, nuo medžių nudraskęs pageltusius lapus, įsisuko ir į jūsų piniginę. Dar užvakar ten smagiai striksėjusios kelios dešimtinės šiandien išleistos, rytoj vakarėlis, o taip norisi pasipuošti, atsinaujinti. Atsiveriam spintą, o ten tie patys liūdni, niūrūs megztukai, apibrizgę džinsai, dar nuo mokyklos laikų kabančios palaidinės, kurias nei pasilikti, nei išmesti… Taigi nenusiminkite – beveik nieko ar ir visai nieko neišleisdamos galite pasipuošti ir aplinkinius priblokšti originalumu!

Seną megztuką naujam gyvenimui prikelti galite veltos vilnos kamuoliukais. Veltinukai vos prieš kelerius metus išgyveno tikrą anšlagą: veltą papuošalą turėjo kone kiekviena save gerbianti panelė. Kaip juos pasigaminti? Rankdarbių parduotuvėje įsigykite kuokštelį vėlimui skirtos vilnos. Vilną sudrėkinkite, išmuiluokite ūkišku muilu ir sukite delnuose kol susiformuos kietas taisyklingos formos kamuoliukas. Puikus užsiėmimas nervams nuraminti – patikrinta! Vos keli vakarai per televizorių žiūrint mėgstamą serialą – ir jau turite puikius rutuliukus megztinukui atnaujinti. Kamuoliukus galite nusivelti ir skirtingų spalvų – itin žaismingai atrodys jais puoštas vienspalvis drabužis. Veltinukai – ne jums? Drabužius pagyvinsite ir perliukais ar kitokiais karoliukais.

prikelk-senus-drabuzius-01

Neapsispendžiate, ką daryti su senais odiniais ar medžiaginiais bateliais? Prikelkite juos naujam gyvenimui – papuoškite žaismingu kaspinėliu. Jums reikės gražios juostelės, sagos, žirklių ir klijų „Super glue“. Vietoj įdomios sagos puikiai tiks ir auskarai-klipsai. Štai į jus žvelgia nauji madingi batelyčiai, kurių nenusipirksite jokiame prekybos centre.

prikelk-senus-drabuzius-02

Nors vasara jau nuvilnijo laukais, šviesių ir gaivių spalvų garderobe norisi labiau nei bet kada, tad jūsų dėmesiui – vasariškas papuošalas. Jums reikės: senų marškinėlių trumpomis rankovėmis ir žirklių. Rankoves nukirpkite kaip parodyta paveikslėlyje, audiniui suteikdamos apvalią formą, o likusį audinį sukarpykite plonomis juostelėmis. Dar geriau – jei naudosite dvejus marškinėlius: pavyks pasigaminti spalvingesnį ir originalesnį kaklo papuošalą.

prikelk-senus-drabuzius-03

Tikriausiai ne viena jūsų spintoje turite kiek per ilgus džinsus, kurių apačia – apsitrynusi, nubrizgusi. Šiuos džinsus lengvai atnaujinsite atlenkusios džinsų apačią ir pasiuvinėjusios karoliukais. Keliasdešimt dygsnių adata, ir turite aukštosios mados žurnalo puslapio vertą kūrinį! Panašiai galite atnaujinti ir vieną kitą skylutę turinčius džinsus ar šortukus, tiesa, papuošdamos juos medžiaginiais kaspinais.

prikelk-senus-drabuzius-04

Svajojate apie naują sijoną? Už akių kaip tik užkliuvo sena medvilninė palaidinė? Per kelias minutes palaidinė tarsi pamojus burtų lazdele gali virsti puikiu figūrą pabrėžiančiu sijonėliu. Kad kaspinas nebūtų toks masyvus, naujam gyvenimui prikeltos palaidinės rankoves galima šiek tiek apkarpyti.

prikelk-senus-drabuzius-05

Parengta pagal pinterest.com, modernmagazin.com informaciją.

Parengė Rūta Anusevičienė.