COVID-19,  Sveikata

Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Asta Kubilienė: „Lietuva pasirengusi laikyti koronaviruso egzaminą“

2020 m. vasario 28 d. pranešimas žiniasklaidai          

Sveikatos reikalų komitetas (SRK), atlikdamas parlamentinę kontrolę, neeiliniame posėdyje išklausė Sveikatos apsaugos ministerijos aktualiausią informaciją dėl COVID-19 viruso grėsmės Lietuvoje. Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis informavo, kad šiuo metu penkiose Lietuvos ligoninėse paruoštos 782 lovos, kurios būtų skirtos koronavirusu susirgusių žmonių hospitalizavimui; iš gydymo įstaigų atnaujinamas ir medikams skirtų apsaugos priemonių poreikis.

Paskutiniais duomenimis, Lietuvoje iki šiol atlikti 76 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso, patvirtintas vienas ligos atvejis, 3303 asmenims, keliavusiems į Kiniją ir Šiaurės Italiją, stebima sveikatos būklė.

Patvirtinus pirmąjį koronaviruso atvejį Šiauliuose numatoma, kad oro uostuose vietoj Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojų ir savanorių bus pasitelkti kariškiai, o minėto centro darbuotojai bus nukreipti darbui su stebimais asmenimis. Iš teritorijų, kuriose fiksuoti viruso židiniai, grįžę asmenys, nesutikę patys izoliuotis, tai daryti privalės ir tam bus galimybė pasitelkti policijos pareigūnus.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga akcentavo patikimos informacijos sklaidos svarbą, todėl Ekstremalių situacijų operacijų centras kiekvieną parą teiks aktualią informaciją žiniasklaidai, susijusią su koronaviruso grėsme.

SRK posėdyje dalyvavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro, Ekstremalių sveikatai situacijų centro, Santaros klinikų Infekcinių ligų centro, LSMU ligoninės Kauno klinikų, Klaipėdos universitetinės ligoninės, VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai, kurie informavo apie šių įstaigų pasirengimą galimam koronaviruso plitimui šalyje. 

 

Sveikatos reikalų komiteto biuras (tel. (8 5) 239 6786, el. p. sveikrkt@lrs.lt)

Pranešimą paskelbė: Jolanta Anskaitienė, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija