Laisvalaikis

„Turizmo sėkmingiausiųjų 2023“ vėtrungė skrieja į Šiaulius

Sausio 26-ąją didžiausioje Baltijos šalyse turizmo parodoje „Adventur 2024“ išdalytos turizmo sėkmingiausiųjų vėtrungės. 2023 metų sėkmingiausio maitinimo paslaugų tiekėjo kategorijoje šis garbingas titulas visuomenės sprendimu skirtas šiauliečiams – „Valerijono“ vaistinės arbatinei.

Palankų vėją simbolizuojanti vėtrungė – reikšmingas apdovanojimas už originalias vietinių kelionių patirtis ir naujas idėjas, skatinančias atrasti, pažinti bei pamilti savo šalį. Sėkmingiausiųjų maitinimo paslaugų tiekėjo kategorijoje arbatinė gauti apdovanojimą pretendavo dėl aktyvios veiklos turizmo iniciatyvose, sveikatai palankios mitybos propagavimo, vegetariškos ir veganinės virtuvės idėjų, įtraukių edukacijų sveikatinimo srityje.

„Valerijono“ vaistinės vadovės vaistininkės Almyros Girdenienės teigimu, jau trisdešimtmetį veikiančios arbatinės veikla nepavaldi laikui, o susidomėjimas jos veikla tik auga. „Vis didesnė visuomenės dalis sąmoningai renkasi sveikesnį gyvenimo būdą. Matome, kad savo savijautai ir sveikatai tampa dėmesingesni vis jaunesni žmonės. Dažniau arbatinę aplanko ir vyrai, kurie renkasi sveikatai palankesnę mitybą“.

Anot A. Girdenienės, prie arbatinės sėkmės prisidėjo gerai apgalvota kryptis ir vaistininkystės ištakos. „Siekiame, kad įvairaus amžiaus žmonės pas mus rastų naudingų ir išskirtinių dalykų. Į arbatinę kviečiame ne tik paragauti sveikatai palankių valgių, kurie ruošiami iš ekologiškų ar tvariai užaugintų žaliavų vietiniuose ir nedideliuose ūkiuose, paragauti retesnių gėrimų, tokių kaip gilių, cikorijos kava, įvairių vaistažolių arbatų, pasilepinti sveikatai palankesniais saldėsiais, pvz., pagal senovinę receptūrą pagamintais marcipanais, bet ir dalyvauti mūsų organizuojamose edukacinėse programose vaikams ir suaugusiems, arba aplankyti rūsyje įkurtą vaistininkystės muziejų“, – sako vadovė.

Šalies mastu arbatinė garsėja čia gaminamais cepelinais su avinžirniais arba žaliaisiais grikiais, veganiškais šaltibarščiais su anakardžių ir saulėgrąžų kefyru. Šie patiekalai pakliuvo ir į teminius žemėlapius „Šaltibarščių banga Lietuvoje“ ir „Cepelinų kelias Lietuvoje“.

Šiaulių turizmo informacijos centras, matydamas „Valerijono“ arbatinės išskirtinumą ir aktyvią veiklą turizmo sektoriuje, pasiūlė kandidatuoti šiuose turizmo sėkmingiausiųjų apdovanojimuose maitinimo paslaugų teikėjo kategorijoje. Komisijai atrinkus nominantus, balsavo visuomenė.

„Esame labai dėkingi kiekvienam, atidavusiam savo balsą arbatinei, ir visiems, kurie mus lanko. Tai skatina tvirtai žengti pirmyn ir dar labiau pasitikėti savo darbu, kuris prisideda prie visuomenės sveikatingumo, švietimo ir Šiaulių miesto garsinimo“, – įteiktu apdovanojimu džiaugiasi A. Girdenienė.

Per 2023-uosius arbatinėje įvyko per 200 grupinių edukacijų, visuomeninį vaistininkystės muziejų aplankė apie 2 000 žmonių. Per minėtus metus arbatinės apyvarta augo 33 proc. Kasmet daugėja užsukančių ne tik vietinių, bet ir lankytojų iš kitų miestų bei šalių – Latvijos, Estijos, kurie renkasi sveikatai palankius pietus, degustaciją, natūralaus veido kremo ar lūpų balzamo dirbtuves.

Turizmo sėkmingiausiųjų apdovanojimus rengia Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“. Kandidatus devynioms kategorijoms siūlo visuomenė, Lietuvos turizmo asociacijos ir turizmo ekspertai, nominantus atrinko Komisija, sudaryta iš turizmo profesionalų.

Pranešimą paskelbė: Karolina Grigaliūnė , UAB vaistinė „Valerijonas“

„Turizmo sėkmingiausiųjų 2023“ vėtrungė skrieja į Šiaulius


„Turizmo sėkmingiausiųjų 2023“ vėtrungė skrieja į Šiaulius