Sveikata

Vaistininkai pataria, kaip vėl tilpti į pavasarinius džinsus

Atėjęs pavasaris, lengvesni rūbai tuos, kurie žiemą leido pasyviai, mažiau dėmesio skyrė sveikai mitybai, priverčia susimąstyti apie savo figūrą. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako, kad atšilus orams klientai dažniau konsultuojasi, ieškodami atsakymų, kaip numesti papildomus kilogramus. Nors stebuklingos priemonės ir nėra, farmacininkai padėti gali.

Vaistininkė Jovita Juodsnukytė sako, kad šiemet tiek ir vaistinėje, tiek ir artimoje aplinkoje gana dažnai sutinka bandančių įveikti papildomus kilogramus. Tam įtakos turėjo ne tik šaltasis metų laikas, kurį žmonės linkę leisti pasyviau, bet ir karantinas, jaučiamas stresas, o kartu ir pasikeitusi kasdienė rutina.

Vis dėlto norintiems atsikratyti priaugtų kilogramų vaistininkė pirmiausiai pataria iškart neužsibrėžti per didelių tikslų. „Nežadėkite sau, kad per kovą numesite visus priaugtus kilogramus. Dažnai tie, kurie imasi ypač drastiškų dietų, po kelių dienų apsivalgo. Jeigu nutolote nuo sveikos mitybos, nesakykite, kad nuo pirmadienio maitinsitės sveikai, pradžiai geriau pažadėkite tris dienas valgyti sveikiau, o sėkmingai jas įveikę, šį laiką pratęskite“, – pataria ji.

Taip pat, pasak vaistininkės, nereikėtų drastiškai atsisakyti visų silpnybių, verčiau jas ribokite, bet leiskite sau, taip pavyks lengviau maitintis sveikai. Daug paprasčiau bus jeigu maitintis sveikai pradėsite ne vieni, o kartu su šeimos nariais ir tai, pasak vaistininkės, nereiškia, kad visus versite valgyti nemėgstamą maistą, tiesiog teks pasitelkti fantaziją ir ieškoti sveikesnių mėgstamų patiekalų alternatyvų.

Užsiimti fizine veikla atšilus orams daugeliui paprasčiau. Tačiau čia, kaip ir sveikai maitinantis, galioja ta pati taisyklė – neužsibrėžkite per didelių tikslų, verčiau pradėkite pamažu. Jeigu visą žiemą nesportavote, galbūt verčiau pradėti nuo pasivaikščiojimo lauke greitu žingsniu, nesiimkite iš karto ilgų distancijų.

Stebuklų nebūna

Pasak „Eurovaistinės“ farmacininkės, vaistinėje yra priemonių, galinčių būti naudingomis kovoje su viršsvoriu.

Vaistininkė sako, kad dažnai pamirštama skaidulų nauda. Anot jos, tai efektyvi priemonė mažinti svoriui. „Išgėrus skaidulų, jos plečiasi skrandyje, žarnyne ir suteikia didesnį sotumo jausmą, todėl išgėrus jų, mažiau norisi valgyti, o tai yra raktas, siekiant numesti svorio“, – pastebi ji.

Taip pat farmacininkė pataria, kad vaistinėje galima įsigyti maisto papildų, kurių sudėtyje yra medžiagų apykaitą greitinančių medžiagų – žaliosios arbatos ekstrakto, obuolių sidro – ir įvairių vitaminų, kurie pridedami atsižvelgiant į tai, kad siekiantys numesti svorio, dažnai riboja maistą ir negauna organizmui reikiamų medžiagų. Tokių maisto papildų sudėtyje taip pat dažnai galima rasti bromo, kuris reguliuoja gliukozės apykaitą ir mažina saldumynų norą.

Vis dėlto vaistininkė įspėja, kad lieknėti skirtas arbatas rekomenduojama vartoti atsargiai, nes jų sudėtyje yra senos lapų, kurie sukelia viduriavimą, tokiu būdu atsikratome labai daug skysčių. Dėl jų svoris nukrenta, bet suvartojus tiek skysčių, kiek reikia organizmui, vėl sugrįžta. Vaistininkė primena, kad šios priemonės gali būti naudingos tik pasirūpinus sveika ir subalansuota mityba bei skiriant laiko fiziniam aktyvumui.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB