Sveikata

Valstybinei ligonių kasai vadovaus Gytis Bendorius

Konkursą Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktoriaus pareigoms užimti laimėjo ilgametę vadovavimo patirtį turintis Gytis Bendorius. Naujasis įstaigos vadovas pradės eiti pareigas birželio 17 d.

„Valstybinė ligonių kasa stovi ties pertvarkų slenksčiu, konsoliduojant teritorinį ligonių kasų tinklą. Tikiu, kad naujojo vadovo atsinešta įvairiapusė vadybinė ir vadovavimo patirtis leis ne tik sklandžiai įgyvendinti pokyčius bei išugdyti naują organizacijos vidinę darbo kultūrą, tačiau ir užmegzti glaudesnius, duomenimis ir apibusiu ryšiu grįstus santykius su gydymo įstaigomis. Dažnai nuo Ligonių kasų lankstumo ir savalaikės reakcijos priklauso ir sveikatos paslaugų prieinamumas pacientams“, – sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Dėkoju ministrui už pasitikėjimą. Savo energiją ir patirtį išnaudosiu ligonių kasų komandų sutelkimui, dėmesiui pacientų poreikiams ir pasitenkinimui sveikatos priežiūros paslaugomis. Ligonių kasos, administruojančios reikšmingas mokesčių mokėtojų lėšas, gali atidžiai prižiūrėti ne tik gydymo apimtis ir kaštus, bet ir rezultatus. Svarbios veiklos sritys: duomenų atvirumas ir analizė, veiklos tvarumas ir gerosios valdysenos praktikos. Pagrindinis rūpestis bus užtikrinant sveikatos sistemos finansinį tvarumą paskatinti sveikatos priežiūros įstaigas padėti išlaikyti sveikatą sveikam žmogui ir gauti tinkamą pagalbą susirgusiam”, – teigia G. Bendorius.

Turėdamas biomedicinos mokslų bei vadybos ir verslo administravimo krypčių aukštąjį išsilavinimą, G. Bendorius nuo 2004 m. vadovavo skirtingoms logistikos, gamybos, prekybos ir paslaugų įmonėms, nuo 2014 m. buvo rinktas į klinikinių tyrimų bendrovės „Biomapas“, finansų įstaigos INVEGA ir kitų bendrovių valdybas, nuo 2021 m. iki šiol vadovavo optikos tinklui „Optometrijos centras“.

VLK yra Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldi įstaiga, kurios pagrindinė misija yra užtikrinti gyventojų, apdraustų privalomuoju sveikatos draudimu, sveikatos priežiūrą, kompensuojant jos išlaidas, skaidriai ir efektyviai naudojant Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšas.

PSDF yra pagrindinis garantas, užtikrinantis valstybės laiduojamų sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą. PSDF biudžetas šiemet siekia 3,5 mlrd. eurų. Plačiau apie jo sudarymą ir vykdymą, pajamas ir išlaidas skaitykite VLK elektroniniame leidinyje „Apie PSDF biudžetą trumpai, 2024“.

SAM Komunikacijos skyrius

Pranešimą paskelbė: Jūratė Baltinaitė, LR Sveikatos apsaugos ministerija