Laisvalaikis

Vandens pramogos laisvalaikiu – iš ko galima rinktis?

Vasara yra nuostabus metų laikas, kuomet mus džiugina ilgos dienos, šiltas oras bei saulė. Kaip bebūtų, kartais jaučiamas karštis lauke būna toks didelis, jog, rodos, nesinori nieko kito kaip visą laiką praleisti vandenyje. Būtent dėl to vandens pramogos gali būti puikus būdas ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir atsivėsinti. Jei susidomėjote, kaip tik šiame straipsnyje aptarsime pačias geriausias pramogas vandenyje tiek adrenalino mėgėjams, tiek mėgstantiems ramų laisvalaikį. Pradėkime!

Irklenčių sportas

Vis labiau ir labiau populiarėjanti vandens pramoga – irklenčių sportas. Jame naudojamos gana didelės lentos leidžia lengvai išlaikyti pusiausvyrą, iriantis vienu irklu. Šia veikla yra užsiimama ramiuose vandens telkiniuose, kur nėra bangų, todėl plaukdami irklente galite pasimėgauti ir aplinkos vaizdais, labiau atsipalaiduoti. Visgi, atsipalaidavimas tikrai nėra vienintelė nauda, kurią gaunate, pasirinkę irklenčių sportą. Tokio užsiėmimo metu taip pat yra stiprinami pagrindiniai kūno raumenys, kas yra itin svarbu kiekvienam, norinčiam pagerinti savo kasdienę savijautą. Gera žinia ir tai, jog irklentės tinka tiek suaugusiems, tiek vaikams, todėl tai gali būti puiki veikla, kuria užsiims visa šeima. Jei norėtumėte vieną ar keletą jų įsigyti, užsukite į šią nuorodą, kur rasite didelį jų asortimentą – https://www.varle.lt/irklentes/

Vandenlenčių sportas

Jeigu norisi daugiau adrenalino ir ieškote ekstremalesnės vandens pramogos, tuomet vandenlenčių sportas bus kaip tik tai, ko jums reikia. Tokio užsiėmimo metu pėdos yra pritvirtinamos prie lentos, o pati lenta virve yra prikabinama prie katerio ar troso, priklausomai nuo to, kurioje vietoje nuspręsite šį sportą išbandyti. Kuomet vandenlentė yra tempiama katerio ar troso, susikuria bangos, per kurias ir yra šokinėjama. Žinoma, jei vandenlenčių sportą bandote specialiai tam pritaikytoje vietoje, galimas ir papildomas tramplinas, paverčiantis patirtį dar ekstremalesne. Žinoma, prie šio sporto kūnas turi priprasti bei jam yra reikalingas nemažas fizinis pasiruošimas, todėl jei iš pirmo karto nepavyktų pasiekti tokio rezultato, kokio tikitės, nepergyvenkite ir bandykite tol, kol ant vandens jausitės gerai!

Plaukimas baidarėmis

Dar vienas užsiėmimas, kuris tiks visiems – plaukimas baidarėmis. Tai mažos ir siauros valtelės, uždaru viršumi bei neturinčios įkabų irklams. Ja plaukti gali vienas ar du žmonės, priklausomai nuo modelio. Kadangi baidarės yra neaukštos, jos leidžia labiau priartėti prie kraštovaizdžio bei viską matyti iš arti, savomis akimis. Be viso to, irkluodami treniruojate rankas, nugarą bei pečius, o taip pat plaukimas baidarėmis yra puiki pusiausvyros bei koordinacijos treniruotė, kadangi reikia išlaikyti balansą ant vandens. Taigi, jei dar nežinote, ką būtų galima nuveikti gamtoje su draugais, leiskitės į žygį baidarėmis. Net neturint jų įsigijus, ne bėda, kadangi jas galima išsinuomoti norimam laikui specialiai tam skirtuose nuomos punktuose. 

Plaukimas

Ne paslaptis, plaukimas – be galo naudingas žmogaus sveikatai. Visų pirmiausia, plaukiant yra naudojamos beveik visos pagrindinės raumenų grupės, tad tai gali būti puiki kardio treniruotė, padėsianti gerinti širdies, kraujotakos ir plaučių funkciją. Visi, susipažinę su šia sporto šaka, gali patvirtinti, jog plaukimas ramina nervų sistemą, ją stiprina bei padeda atsipalaiduoti, kas yra itin svarbu kiekvienam šiuolaikiniame pasaulyje gyvenančiam žmogui. Baseino užsiėmimus gali lankyti ne tik suaugę ar vyresni vaikai, bet ir patys mažiausieji. Iš tiesų net yra sakoma, jog kuo anksčiau vaiką atvesite į baseiną, tuo jis greičiau pripras prie vandens ir lengviau išmoks plaukti. Tad, jei susidomėjote plaukimo pamokomis, nepamirškite pasirūpinti ne tik maudymosi kostiumėliais ar šortais. Taip pat bus reikalingos ir plaukimo kepuraitės, padėsiančios nesušlapti plaukų bei apsaugančios nuo plaukų patekimo į baseiną. 

Paviršinis nardymas

Įdomu pamatyti, kas slepiasi po vandeniu? Tuomet paviršinis nardymas yra ta veikla, kurią jums siūlome išbandyti. Šis užsiėmimas tiks visai šeimai bei leis geriau susipažinti su povandeniniu pasauliu. Viskas, ko reikia, mokėti plaukti ir šiek tiek pritaikyti kvėpavimą prie nardymo kaukės ir vamzdelio. Ypatingai jį rekomenduojama pabandyti tuomet, kai atostogaujama šiltuose kraštuose. Rifai ir nuskendusių laivų nuolaužos yra geriausios vietos tyrinėti jūros gyventojus – koralus, žuvis, vėžlius ir kitus. Tiesa, prieš užsiimdami paviršiniu nardymu, nepamirškite gerai išsitepti nugarinės kūno dalies kremu nuo saulės – taip apsisaugosite nuo nudegimų. Gerų įspūdžių!