Laisvalaikis

Žiemos atostogų sezonas prasidėjo: ko keliautojams tikėtis šiais metais?

Prasidėjus šaltajam sezonui Lietuvoje vis daugiau žmonių dairosi saulėtų žiemos atostogų kelionių krypčių. Pasak Baltijos šalių turizmo rinkos lyderio „Novaturo“ pardavimų vadovo Kazimiero Jarmalio, šiais metais krypčių pasirinkimas grįžo į ikipandeminį lygį – kokybiško poilsio bei nuotykių išsiilgę keliautojai gali rinktis net iš 18 šalių ir daugiau nei 50 pažintinių kelionių maršrutų, tarp kurių ir Naujųjų metų sutikimas populiariausiuose Europos miestuose. Ekstremalaus sporto mėgėjams šiais metais siūlomos net 3 slidinėjimo kryptys, o pasiilgusiems šilumos ir skirtingų kultūrų – daugybė egzotinių krypčių.  

Krypčių pasirinkimas grįžo į ikipandeminį lygį

Kaip teigia „Novaturo“ pardavimų vadovas Kazimieras Jarmalis,  šiais metais žiemos krypčių programos dydis grįžo į ikipandeminį lygį. Šiuo metu populiariausios žiemos sezono kryptys – Egiptas, Tenerifė bei slidinėjimo kelionės Europos pietuose. Vis daugiau keliautojų dėmesio sulaukia ir egzotiniai kraštai.

„Pandemijos metu keliautojai buvo pasiilgę egzotinių kelionių, todėl šiais metais pastebime itin didelį susidomėjimą jomis ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse. Tam, kad keliautojams būtų iš ko rinktis, šiemet egzotinių krypčių pasiūla itin plati. Šiuo metu tradiciškai daugiausia rezervacijų yra sulaukusios Tailando ir Balio kryptys. Į jas vietos lėktuvuose tirpsta sparčiausiai“, – sako K. Jarmalis.

Ekspertas pastebi, jog slidinėjimo kelionių apimtys šiais metais taip pat šiek tiek didesnės nei buvo iki pandemijos: „Šią žiemą keliautojams siūlome net tris slidinėjimo kryptis: Italiją, Prancūziją bei Andorą. Tiesa, vietų skaičius lėktuvuose ir ypač viešbučiuose jau dabar smarkiai tirpsta, o Italija turi ypatingai didelę paklausą, tad keliautojams siūlome nelaukti paskutinės minutės ir slidinėjimo bei egzotines keliones užsisakyti kuo greičiau.“

Saulėtas poilsis egzotiniuose kraštuose

Šių metų poilsinių žiemos kelionių kryptyse Egiptas bei Tenerifė ir toliau  nepraranda  populiarumo. Egiptas keliautojus iš Lietuvos daugiausia vilioja vėlyvą rudenį bei žiemą. Ten ištisus metus vyrauja šiltas klimatas, o šalis yra vos už keturių valandų skrydžio nuo Lietuvos, todėl tai puiki atostogų kryptis ieškantiems pasyvesnio poilsio su šeima ar vandens pramogų prie Raudonosios jūros. Tačiau  tokios atostogos gali būti turtingos ir kultūrine prasme, nes Egiptas siūlo pažinti istorinius miestus, piramides bei plaukimą Nilu vietine transporto priemone – feluka. 

„Išplaukę į kelionę Nilu keliautojai aplanko šalies sostinę Kairą, kuriame galima pamatyti įspūdingas Gizos piramides, Aleksandro Makedoniečio įkurtą miestą Aleksandriją, svarbų turizmo centrą ir piečiausią miestą Asuaną, Tėbų palikimą sukaupusį Luksorą ir kitas svarbias, istorines Egipto vietas“, – pasakoja K. Jarmalis 

Norintys pabėgti nuo lietuviškos žiemos dažnai renkasi ir vulkaninę Kanarų salą – Tenerifę, kurioje kiekvieną sužavi įspūdinga laukinė gamta ir Teidės ugnikalnis. Šioje Kanarų saloje, nuo Lietuvos  nutolusioje 6 val. lėktuvu, visus metus lepina pavasariška šiluma, skanus maistas ir graži gamta. Čia galima ne tik pasyviai ilsėtis prie vandenyno ar baseino, bet ir leistis į kalnų žygius bei įspūdingais serpentinais nuvykti į mažą miestelį Maską, paragauti kaktusų limonado ir pamatyti vaizdingąjį tarpeklį. Pramogoms su vaikais laukia įspūdingas zoologijos sodas ir vandens atrakcionų gausa žadą atimantis „Siam park“.

Žiemos atostogoms vis labiau populiarėja ir kita gerą orą garantuojanti vulkaninės kilmės sala – Madeira. Net du trečdalius šios salos sudaro gamtos draustiniai, kuriuose auga ilgamečiai laurų miškai, įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą. Pasivaikščioti taip pat traukia levadų – specialių salos drėkinimo sistemų – takai, kuriais žygiuojant galima grožėtis atsiveriančiais horizontais, o mėgstantiems kalnus verta išbandyti nepamirštamus kalnų žygius. 

Be siūlomų Egipto, Tenerifės bei Madeiros poilsinių krypčių keliautojai taip pat gali rinktis poilsį  Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Dėl įspūdingų pastatų, Gineso rekordų ir prabangios atmosferos Dubajus kasmet pritraukia tūkstančius keliautojų. Tai – pasaulio rekordų miestas, kuriame apsilankę turėsite galimybę pamatyti aukščiausią pastatą pasaulyje – „Burj Khalifa“, didžiausią prekybos centrą – „Dubai Mall“, garsųjį burlaivio formos ir brangiausią planetoje viešbutį – „Burj Al Arab“ bei aukso turgų, kuriame daugiausia brangenybių viename kvadratiniame metre. Dubajuje taip pat galima išvysti ir statinį, primenantį milžiniško paveikslo rėmus – „Dubai Frame“. Šis statinys padengtas 24 karatų auksu, o užkilus į 150 m aukščio apžvalgos aikštelę, visą miestą pamatysite sau po kojomis. 

Slidinėjimo kurortai

Pasak K. Jarmalio, praėjusiais metais slidinėjimo sezonas buvo ypač intensyvus, nes po dviejų metų pertraukos ekstremalaus sporto mėgėjai vėl turėjo galimybę džiaugtis snieguotomis viršukalnėmis. Todėl žiemos sporto mėgėjų šiais metais laukia net trys slidinėjimo kryptys: Prancūzijos Alpės (Lionas), Italijos Alpės (Bergamas) bei šio sezono naujiena – Pirėnų kalnai (Andora).

Pirėnų kalnų viduryje tarp Ispanijos ir Prancūzijos įsikūrusi Andora gali pasigirti aukštais kalnais, kuriuose sniego būna visą žiemą. Andoros slidinėjimo kurortai vertinami kaip vieni geriausių Europoje mokytis slidinėti. Čia iš viso įsikūrę keturi slidinėjimo kurortai: Grandvalira, Ordino Arcalís, Vallnord-Pal Arinsal bei Naturland. Pradedantieji gali išbandyti ilgas ir plačias mėlynas trasas, tuo tarpu slidinėjimo entuziastai – statesnes raudonas ir juodas trasas, esančias Pas de la Casa bei Soldeu apylinkėse. Andora yra bemuitė zona, tad norintys apsipirkti dieną gali praleisti lankantis daugybėje sostinės La Veljos parduotuvių bei vietinių restoranų. 

Italija, kaip slidinėjimo kryptis, turi puikią infrastruktūrą, žavingus kalnų miestelius, neįtikėtiną kraštovaizdį bei itališką gastronomiją, todėl kasmet sutraukia turistus iš viso pasaulio. Čia slidinėjimo kurortai įsikūrę Klintinėse ir Dolomitinėse Alpėse. Klintinėse Alpėse išsidėstę Bormio ir Livinjo kurortai, o Dolomitinėse – Val di Fassa, Val Di Sole ir Madonna di Campiglio. 

Slidinėjimui pasirinkusių baltu sniegu padengtas Prancūzijos Alpes, laukia viena gražiausių slidinėjimo aikštelių pasaulyje. Šiaurės Alpėse yra ne tik aukščiausias Prancūzijos kalnas – Monblanas, bet ir daugiausia slidinėjimo kurortų Europoje. Tūkstančiai kilometrų moderniausių slidinėjimo keltuvų, daugybė populiarių slidinėjimo kurortų bei unikali slidinėjimo patirtis. 

Egzotinės kryptys 

Nors pernai dėl pandemijos ribojimų kelionių organizatorius negalėjo pasiūlyti keliautojų pamėgtų krypčių – Tailando bei Balio salos – šiemet egzotinės kelionės grįžta su trenksmu. Pastebimi ženklai turizmo sektoriuje rodo, jog šiais metais egzotinės kelionės bus itin populiarios ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje. 

„Spalį prasidėjo pirmieji skrydžiai į Tailandą bei Balį. Lapkritį ištikimiausius egzotikos gerbėjus skraidiname į Kubą, Maldyvus, Seišelius, Meksiką, Mauricijų ir Zanzibarą. Nuo gruodžio laukia skrydžiai į Šri Lanką, o sausio mėnesį prasideda kelionės į mūsų šių metų naujieną – Karibų jūros regione esančią Dominikos respubliką”, – pažymi „Novaturas“ pardavimų vadovas.

Dominikos Respublika yra lankomiausia Karibų jūros regiono šalis, kurią kasmet aplanko beveik 10 milijonų turistų. Čia puikios galimybės pakeliauti po salą, susipažinti su jos istorija, aplankyti miestus, egzotišką gamtą ir susipažinti su vietine augmenija bei gyvūnija. Tai puiki kryptis tiek šeimoms, tiek romantiškų atostogų ieškantiems  ar ramesnio poilsio norintiems keliautojams bei  tiems, kas mėgsta paplūdimio poilsį, skanų maistą ir bachatos ritmus. 

Tuo tarpu Tailandas – puiki vieta pabėgti nuo spartaus, vakarietiško ritmo. Tai visų tipų keliautojų pamėgta kryptis, nes Krabi regionas, Puketas bei Bankokas turi daugybę skirtingų tipų apgyvendinimo variantų – nuo prabangių viešbučių su bekraščiais baseinais ant stogo iki kuklesnių apartamentų ar ekonominės klasės svečių namų. Tiek Tailande, tiek Balyje galima rasti turkio spalvos paplūdimius, žaliuojančius ryžių laukus, egzotišką gamtą bei išskirtiniu svetingumu pagarsėjusius vietinius gyventojus.  

Pažintinės kelionės ir Naujųjų metų sutikimas 

Šių metų žiemos atostogų sezono metu „Novaturas“ praplėtė ir pažintinių kelionių pasiūlą: „Šiais metais keliautojams siūlome Naujuosius metus sutikti ir visiems ateinantiems metams įspūdžių pasisemti populiariuose Europos miestuose: Paryžiuje, Veronoje, Berlyne, Romoje, Gdanske, Zalzburge, Vienoje bei Krokuvoje. Gruodžio bei sausio mėnesiais keliautojams siūlome ir ypatingai šeimų pamėgtą pažintinę kelionę į Kalėdų senelio gimtinę – Laplandiją.“

Laplandija keliautojus vilioja ne tik ekskursijomis po Kalėdų senelio rezidenciją ar nykštukų dirbtuves, bet ir daugybe kitų pramogų. Keliautojai čia atvyksta dėl įspūdingos gamtos su danguje šokančiomis Šiaurės pašvaistėmis, miškų masyvų ir vaizdingų slidinėjimo trasų kalnuose. „Laplandijoje gausu pramogų visai šeimai – galima ne tik aplankyti Kalėdų senelio namus Rovaniemi miestelyje, bet ir pasivažinėti elnių ar šunų traukiamomis rogėmis, užsukti į ledo pilį. Taigi, veiklos čia netrūks nei vaikams, nei jų tėvams. Suaugę gali išbandyti ekstremalų sniegomobilių safarį, aktyvias žiemos sporto šakas ar pasivaikščiojimus ledo tuneliuose. Tai – svajonių kryptis visai šeimai“, – sako kelionių ekspertas.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR
Žiemos atostogų sezonas prasidėjo: ko keliautojams tikėtis šiais metais?