Sveikata

4 patarimai kaip lengviau pereiti prie vasaros laiko

Šiemet per Velykas pasuksime laikrodžio rodykles valanda į priekį ir pereisime prie vasaros laiko. Kai kuriems toks pokytis nieko nereiškia ir jie persukę laikrodžius sėkmingai gyvena toliau, tačiau kitiems valanda reiškia visą gyvenimą. Kadangi laikrodis persukamas į priekį, reiškia teks keltis anksčiau, o tai gali atrodyti kaip visiškas rutinos sugriovimas. Prireikia laiko prisitaikyti. Kaip tai padaryti be streso organizmui ir nervų sistemai? Pasidalinsime keturiais paprastais, bet vertingais patarimais, kurie palengvins perėjimą prie vasaros laiko per šias Velykas.

Pradėk anksčiau. Laikrodžio persukimas vyksta paskutinį kovo sekmadienį. Sekmadienis pasirinktas ne veltui – tai nėra darbo diena ir taip tarsi leidžia  parą laiko adaptuotis prie pasikeitusio laiko. Šiemet tai turėtų būti dar lengvesnis perėjimas, nes pirmadienis po vasaros laiko įvedimo yra Velykų antroji diena, t.y. nedarbo diena. Tačiau jei žinote, kad sunkiai priprantame prie laikrodžio sukiojimo, vieną laikrodį namuose persukite dar penktadienio vakarą. Visą savaitgalį eikite miegoti ir kelkitės, valgykite ar vedžiokite šunį jau pagal naują laiką. Trys dienos pratinimuisi jau yra daug, tad antradienį po Velykų atsikelti į darbą nebeturėtų būti taip sunku.

Sportuok. Sportuojant smegenyse išskiriamas serotoninas, cheminės elementas, kuris leidžia organizmui prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkos sąlygų. Sportuojant reguliariai, geriausia pirmoje dienos pusėje ir lauke, ar tiesiog skiriant laiko rytiniams pasivaikščiojimams, užtikrinama gera savijauta. Venk sportuoti vakare, didelis fizinis krūvis prieš miegą gali sutrikdyti miegą.

Nepersivalgyk. Laiko persukimas sukelia poreikį užkąsti vėliau ar anksčiau įprasto valgymo laiko. Sukaupk valią ir nevalgyk papildomai. Tai ne tik kenkia figūrai, tačiau ir gali sukelti miego sutrikimus, ypač jei užvalgoma visai prieš einant miegoti.

Panaudok apšvietimo gudrybes. Tam, kad pirmomis dienomis būtų lengviau prisitaikyti eiti miegoti anksčiau bei greičiau išsibudinti ryte, pasistenk atitinkamai koreguoti apšvietimą. Eidama miegoti atitrauk užuolaidas, kad ryte pirmieji saulės spinduliai žadintų ir kad atsibudus kambaryje jau būtų šviesu. Tuo tarpu vakare nenaudok stiprių šviesos šaltinių, pritemdyk šviesas, kad organizmas suprastų apie artėjantį vakaro miegą.

Laiko persukimas nėra baubas, jei jam tinkamai pasiruošiama. Tikimės šie patarimai padės.