Idėjos namams

4 patarimai, kurie padės pasirinkti valgomojo kėdes

Valgomojo zona – vieta, kurioje praleidžiame nemažai laiko. Ji dažnai tampa ne tik valgymui skirta, bet ir kasdieniškiems pasisėdėjimams su šeima bei draugais skirta vieta. Tad renkantis baldus šiai namų erdvei, reikia rinktis patogius, funkcionalius ir akiai patrauklius baldus. Valgomojo kėdžių pasirinkimas šiandien tikrai didelis, kad būtų lengviau išsirinkti, pateikiame 4 praktiškus patarimus.

Atsižvelkite į patogumą. Kėdės – funkcionalūs baldai, todėl jas perkant, reikia įvertinti jų patogumą. Labai dažnai nutinka taip, kad kėdes žmonės renkasi pagal jų dizainą bei spalvą. Tačiau reikia turėti galvoje, kad kartais vakarienės ir pasisėdėjimai šioje vietoje užsitęsia ir gali trukti kelias valandas, tad patogi sėdėjimo pozicija yra būtina. Specialistai sako, kad pačios patogiausios kėdės – kėdės su atlošu ir ranktūriais. Jei kėdė neturi ranktūrių, reikia įvertinti atlošo platumą, kuo jis platesnis tuo patogiau sėdėti. Kėdės be atlošo yra tinkamos neilgiems pasisėdėjimams.

Įvertinkite savo gyvenimo būdą. Kėdžių pasirinkimą gali įtakoti ir jūsų pomėgiai. Pavyzdžiui, jeigu mėgstate organizuoti prabangias vakarienes draugams, specialistai pataria rinktis kėdės su aukštu atlošu. Jeigu mėgstate neįpareigojančius pasisėdėjimus tinka plačios kėdės su žemu atlošu. Jeigu mažai gaminate ir prie stalo praleidžiate ne daug laiko, gali pakakti lengvų, įdomaus dizaino kėdžių (kurių komforto lygis nėra toks svarbus).

Derinkite skirtingas kėdes. Šiandien itin populiari ir stilinga valgomojo tendencija – skirtingų kėdžių derinimas. Kad skirtingos kėdės atrodytų harmoningai, jas galima derinti keliais būdais: rinktis skirtingo dizaino kėdes, kurias vienija bendra spalva; rinktis to paties dizaino kėdes, kurias vienas nuo kitų skiria skirtingos spalvos; rinktis skirtingas kėdes, kurias riša bendras stilius (skandinaviškos kėdės, klasikinės kėdės, kaimiškos kėdės ir t.t.). Skirtingų kėdžių derinimas yra itin smagus kėdžių rinkimosi būdas, nes galima pagal savo skonį maišyti įvairiausias kėdes, taburetes, suoliukus.

Įvertinkite kėdžių lengvumą. Kėdės valgomajame turėtų būti lengvos ir mobilios. Kadangi aplink stalą vyksta gan intensyvus judėjimas, kėdes turi būti lengva patraukti nuo stalo bei pastumti po juo. Kartai tokios kėdės pasitarnauja ir kaip papildoma sėdimoji vieta svetainėje, tad patariama rinktis nesunkias kėdes, kurias būtų nesudėtinga pernešti į kitą vietą.

Save