Šventės

5 patarimai, padedantys ieškoti originaliausios dovanų idėjos

Nesate iš tų žmonių, kurie visuomet yra kupini daugybės originalių ir smagių idėjų, lengvai pritaikomų renkant dovanas savo draugams ir artimiesiems? Dovanų paieškos įprastai jums sukelia labai didelį stresą? Nors kasmetinės šventės jums asocijuojasi su šiluma, artumu ir mielomis emocijomis, vien dėl jūsų laukiančios neišvengiamos dovanų paieškos jūs nesijaučiate taip, lyg su dideliu džiaugsmu lauktumėte svarbiausių metų švenčių? Jei į visus šiuos klausimus pateikėte teigiamą atsakymą, tuomet jums labai praverstų originalios dovanų idėjos (https://imuperku.lt/dovanu-idejos/), kurias šiandien galima lengvai atrasti naudojantis internetu.

Susitelkite ne į grožį, o į praktiškumą

Turbūt kiekvienas iš jūsų sutiks, kad bent kartą gyvenime esate išrinkę dovaną, kuri buvo labai graži, tačiau visiškai nepraktiška. Be abejo, visi žinome populiarų posakį „dovanotam arkliui į dantis nežiūrima“, tačiau toks požiūris ieškant dovanų tikrai nėra teisingas.

Dovana privalo būti praktiška. Antraip ji sukels tik vienkartinį ir trumpalaikį malonumą bei džiaugsmą. Žinoma, tai nėra taikoma interjero detalėms, kurios yra skirtos pagyvinti mūsų interjerą, kartu neturint jokios praktinės paskirties. Tačiau jei jūs galvojate apie kiek kitokio tipo dovanas, niekuomet nesiorientuokite į jų grožį. Kur kas geriau, jei dovana, kurią padovanosite savo artimajam, turėtų labai aiškią praktinę paskirtį, kuri dovanos gavėjui suteiktų apčiuopiamą ir tikrą naudą.

Ieškodami dovanos, galvokite apie konkretų žmogų

Dairantis po parduotuves (ypač kalėdiniu laikotarpiu) visuomet susiduriame su labai didele gausa skirtingų prekių, kurios iš pirmo žvilgsnio galėtų tapti puikiomis dovanomis. Tačiau tokiu atveju būtina suprasti, kad kiekviena dovana turėtų būti pasirenkama galvojant apie konkretų dovanos gavėją.

Kiekvienas esame labai skirtingas – pasižymime skirtingu charakteriu, esame nevienodo amžiaus, turime skirtingus pomėgius ir į mus supančią aplinką žvelgiame visiškai kitomis akimis. Todėl jei jūs kaskart susitelksite į tai, kas galėtų būti tinkama jūsų artimam žmogui, turėtų būti gerokai lengviau atrasti tą vienintelę ir pačią originaliausią dovaną.

Iš anksto numatykite dovanoms įsigyti skirtą biudžetą

Kartais mūsų užsibrėžti tikslai neatitinka mūsų tikrųjų galimybių – tai ypač dažnai pastebima tuomet, kai kalbama apie dovanų paieškas. Natūralu, kad patiems artimiausiems ir brangiausiems žmonėms mes norime padovanoti pačias geriausias (ir kai kuriais atvejais – brangiausias) dovanas, tačiau dažniausiai dovanoms skiriamas biudžetas būna ribotas.

Todėl jei planuojate dovanas pirkti ne vienam žmogui, visų pirma būtų pravartu pagalvoti, koks yra jūsų tikrasis biudžetas ir kokia galėtų būti optimaliausia vienam ar kitam žmogui skirtos dovanos vertė. Taip išvengtumėte didesnių nesusipratimų ir nepatogumų.

Nesidrovėkite klausti

Nors suprantama, kad dovana turėtų tapti smagia staigmena, vis dėlto, jei manote, kad jums niekaip nepavyks patiems sugalvoti, kokia gi dovana iš tikrųjų tiktų geriausiai, visuomet galite vienaip ar kitaip pasiteirauti būsimos dovanos gavėjo, ko jam labiausiai trūksta ir kas jį galėtų pradžiuginti.

Be to, jei dovanų paieškų jūs imsitės ne paskutinę minutę, tokie netiesiogiai užduodami klausimai nebūtinai bus suprasti, kaip pasufleravimas, ką jūs turėtumėte padovanoti jums artimam žmogui. O tai reiškia, kad jis gali net nesuprasti, koks yra jūsų užduodamų klausimų pagrindinis tikslas.

Dovanas rinkite ir dovanokite su meile

Jei norite, kad jūsų išrinkta ir įteikta dovana jūsų mylimas ar jums artimas žmogus būtų patenkintas, nepamirškite dovanos paieškoms skirti daug meilės, pastangų ir jėgų. Tai visuomet atsiperka su kaupu.