Jau netrukus po parduotuvės lakstys minios žmonių paskutinėmis minutėmis prieš šventes ieškančių dovanų. Ar planuojate ir jūs stumdytis dėl paskutinio pirkinių krepšio ar sukti ratus automobilių stovėjimo aikštelėje kol po 15 minučių į pačią blogiausią vietą pastatysite automobilį? Geriau nereikia, pirma taisyklė – viskuo pasirūpinti iš anksto. Tačiau apie viską iš pradžių.
Šiuo metu šventės sukasi aplink dovanas. Jas norisi gauti, tačiau reikia ir dovanoti. Ką daryti, kad šventinių dovanų pirkimas būtų ekonomiškas? Breto.lt dalinasi praktiškais patarimais. Pirma taisyklė – viską susiplanuoti iš anksto. Pasidarykite lentelę, kurioje tilptų visas dovanų planas. Pirmiausia, susidarykite sąrašą draugų ir giminaičių, kuriuos norite pasveikinti. Tuomet išskirkite tris pinigų sumas, biudžetus skirtus skirtingiems žmonėms – brangiosios artimiausiems žmonėms, vidutinio brangumo draugams ar giminaičiams ir simbolinės, galbūt rankų darbo smulkmenos. Nusistačius biudžetą pasistenkite iš jo „neišlipti“. Praktika rodo, jog perkant bendrą dovaną šeimai išleidžiama suma būna ketvirtadaliu mažesnė nei perkant abiems žmonėms atskirai. Anot dovanų specialistų, nervų, o tuo pačiu ir pinigų, galima sutaupyti dovanas įsigijus anksčiau, bent savaitę prieš Kalėdas – tuomet dar nėra didelių eilių ir grūsčių parduotuvėse, galima ramiai užsisakyti internetu ir tikėtis gauti siuntinuką pačiu laiku.
Renkantis dovanas giminaičiams, sukdami galvas apie simbolines dovanėles kolegoms, nepamirškite ir tų, kurie tyliai, tačiau ištikimai yra šalia – savo antros pusės. Portalo Atsargus.lt vadovai teigia, kad intymios dovanėlės tinka ne tik Valentino dienos proga. Kalėdos, Naujieji, net Velykos – kiekviena diena šventė, o meilė yra geriausia proga ir pretekstas palepinti savo antrąją pusę. Neįprasti prezerva tyvai, intymūs žaisliukai, dailūs apatiniai – visa tai visuomet ras savo vietą namuose ir įkaitins atmosferą miegamajame. Beje, dažnai tai tampa ir šmaikščia ar juokinga dovana draugams. O kodėl gi ne – svarbiausia, kad tas, kuriam skirta dovana suprastų humorą, o neliktų įžeistas.
Jei šventę organizuojate namuose, tuomet reikia pasirūpinti ir šventinėmis dekoracijomis, kalėdinės eglutės papuošimu ir tuo, kad šventinis stalas būtų patrauklus ne tik valgiais, bet ir jų pateikimu. Šiuo atveju itin geras pasirinkimas yra gėlės, anot Graziosgeles.lt jos tinka net Kalėdinio stalo puošimui. Kalėdinėmis gėlėmis vadinamos puansetijos yra jau tapusi tradicinė ir Lietuvoje ir dažnai pasirenkama dovanoms ar namų dekoracijoms. Raudonais lapais tarsi žiedais pasidabinusi gėlė yra kuo puikiausias Kalėdinio dekoro elementas, kadangi raudona yra klasikinė žiemos švenčių spalva. Taigi, įsigijus puansetiją nušaunami du zuikiai – namai papuošiami nuostabaus grožio dekoracija, o antra ši dekoracija tinkamai prižiūrint gali sulaukti ir ne vienų Kalėdų. Žinoma, mėgstantys gyvas gėles, Kalėdoms gali neapsiriboti puansetijomis, puikiausiai galima panaudoti ir raudonas rožes, gvazdikus, įvairias smulkias gėlytes.
Idėją kaip puošti šventinį stalą taip pat reikėtų apgalvoti iš anksto. Turint laiko, galima net sulankstyti servetėles įdomesniu būdu kiek anksčiau turint laiko. Tereiks vėliau šventinę dieną servetėles padėti ant stalo ir nesivarginti jų lankstymu. Lygiai tas pats ir su kitomis dekoracijomis – kalėdiniais žaisliukais, žvakėmis, karoliukais, kankorėžiais ir pan. Tereikia apgalvoti, gal net „parepetuoti“ ir išsirinktus daiktus pasidėti atskirai – šventės dieną tereiks juos išsitraukti ir padėti ant stalo.
Dar viena labai varginanti šventės dalis – vaišių ruošimas. Tačiau ir tam galima pasiruošti iš anksto. Pirmiausia, kaip jau ne kartą minėta – reikia susiplanuoti, nes planas gelbėja nuo visko. Susidaryti užkandžių, karštų patiekalų ir desertų meniu. Įvertinkite žmonių skaičių ir kiek vienas žmogus gali suvalgyti. Tuomet patikrinkite kokių produktų reikia, norint paruošti susidarytą meniu. Maisto produktus, kurie yra ilgo galiojimo įsigykite iš anksto, gal net gruodžio pradžioje. Tuo tarpu trumpo galiojimo prekes pagal sąrašą galite įsigyti prieš dieną. Svarbiausia, jog didžiąją dalį produktų jau turėsite, tad nereikės ilgai stumdytis su kitais pirkėjais sausakimšoje parduotuvėje.