Idėjos namams

6 patarimai, kaip išsirinkti valgomojo stalą ir kėdes

Norite įsigyti valgomojo stalą ir kėdes, kurie puikiai derėtų prie jūsų namų interjero, o taip pat neviršytų skirto biudžeto? Štai 6 patarimai, į ką turėtume atkreipti dėmesį.

 

  1. Išmatuokite erdvę, kurioje stovės baldai

Valgomojo stalai ir kėdės yra išties nemažai vietos užimantys baldai. Juos pastačius namuose norėtųsi jaustis patogiai, aplink juos laisvai judėti. Kaip sužinoti, kokio dydžio stalą pirkti? Patarimas – rinkitės tokį stalą, aplink kurį liktų bent po 1,8 m laisvos erdvės. Tuomet tikrai tilps ir kėdės bei lengvai apeisite aplink baldus.

 

  1. Nuspręskite, kokios formos stalo norėsite

Internetinėse parduotuvėse, pavyzdžiui, internetinėje parduotuvėje pigu.lt, parduodami įvairių formų valgomieji stalai: apvalūs, ovalūs, stačiakampiai, kvadratiniai. Specialistai pataria pirmenybę teikti ovaliems ir apvaliems stalams. Šie neturi stačių kampų, aplink juos lengviau judėti. Taip pat tokie stalai yra tinkamesni pokalbiams, susibūrimams – nėra stalo „galvos“ – susėdę visi jaučiasi lygūs.

 

  1. Kokios medžiagos stalą rinktis?

Valgomojo stalai gaminami iš medienos, akmens, stiklo, metalo bei plastiko. Išsirinkite tokį stalą, kurį būtų lengva prižiūrėti, kurio kaina ir dizainas jums tiktų.

Mediena – dažniausiai pasitaikanti medžiaga stalų gamyboje. Jei ieškote pigesnio varianto, rinkitės minkštesnės medienos – pušies, kedro, beržo stalus. Taip pat pigiau kainuos iš drožlių plokštės pagaminti stalai. Tačiau, vertėtų žinoti, kad iš kietesnės medienos, ąžuolo, uosio, pagaminti stalai bus brangesni, tačiau taip pat patvaresni – ne taip greitai susibraižys, bus atsparesni karščiui.

Akmens stalai pasižymi patvarumu, ant jų dažniausiai galima pjaustyti be lentelės, galima dėti karštus indus. Tačiau akmeniniai stalai taip pat labai sunkūs. Jei galvojate, kad norėsite kartais pakeisti stalo vietą – sunkaus stalo iš akmens nesirinkite.

Šiais laikais jau galima rasti pačių įvairiausių stalų iš matinio, skaidraus, tamsinto stiklo. Jie, palyginti su tikros medienos stalais, yra pigesni. Stiklinis stalas namuose padės sukurti erdvės, atvirumo jausmą. Tik renkantis vertėtų prisiminti, kad stikliniai stalai jautresni įbrėžimams, karščiui. Taip pat ant jų matyti pirštų antspaudai – reikės dažniau valyti arba naudoti servetėles ir staltieses.

Iš plastiko pagaminti stalai yra pigiausi. Jie nėra patys patvariausi ir dažniausiai nebūna tokie stilingi, tačiau toks pirkinys taip pat galutinai neištuštins jūsų kišenių.

 

  1. Pernelyg nesivaikykite madų

Kokybiški stalai ir kėdės turėtų tarnauti mažiausiai 7 metus. Jei nusipirksite kažką itin ryškaus, stilingo, jau po metų jums gali nebepatikti, atsibosti. Patariama įsigyti klasikinio stiliaus, natūralių spalvų baldus, o stilistiką kurti gėlėmis, staltiesėmis ar kėdžių užvalkalais, pagalvėlėmis. Interjerą pakeisite ir po valgomojo stalu patiesę stilingą, ryškų kilimą.

 

  1. Drąsiai derinkite skirtingus stilius ir medžiagas

Pirmas variantas – rinkitės valgomojo stalo komplektą. Įsigysite viską vienu pirkimu, nereikės galvoti, ar kėdės tinka prie stalo stilistiškai, ar lengvai telpa po stalviršiumi. Viskas bus jau apgalvota baldų kūrėjų!

Antra, jei norite įdomesnio varianto – galite rinktis atskirus baldus. Dizaineriai ragina nebijoti ir derinti tiek skirtingų medžiagų, tiek skirtingų stilių stalus ir kėdes. Gal prie modernaus stalo jums gražiausiai atrodys retro stiliaus medžiaga aptraukti krėslai? Kodėl gi ne?

Tik, jei ruošiatės pirkti ne baldų komplektą, patikrinkite, ar pasirinktos kėdės lengvai telpa po stalu, ar lengvai telpa tarp stalo kojų (jei stalas ovalus, apvalus). Kitaip, baldus labai greitai nutrinsite ir subraižysite.

 

  1. Ką daryti, jei namuose mažai vietos?

Sulankstomi stalai ir susineriančios viena į kitą kėdės – sprendimas jums, jei namuose vietos nedaug, tačiau kartais prie stalo susodinti reikia visą būrį draugų. Specialistai taip pat pataria nusipirkti tiek kėdžių, kiek jums reikia, tačiau visų nestatyti šalia stalo, o naudoti kituose kambariuose. Susirinkus svečiams galėsite išskleisti stalą ir atnešti papildomas kėdes.

 

Tikimės, kad patarimai buvo naudingi. Tegu valgomojo stalai ir kėdės tampa vieta, kurioje mielai susirenka visa šeima!