Idėjos namams

Kokios yra buitinės chemijos priemonės profesionalams

Kažkas paklausė: kuo skiriasi paprasta buitinė chemija nuo profesionalios? Ir iš tikrųjų, kuo gi jos skiriasi?

Peržiūrėjus www.higeja.lt puslapį iš karto tapo aišku, kad skirtumas yra gana nedidelis, tačiau vis dėlto yra.

  1. Priemonės profesionalams parduodamos didesnėse pakuotėse, nes jų naudojama dažniau ir daugiau.
  2. Pakuotės gali būti ne tokios įmantrios, kaip buitinės chemijos. Juk pirkėjas parduotuvėje atkreipia dėmesį ir į buteliuko formą, jo uždarymą ir t.t. Deja profesionalams plastikinės talpos forma nelabai jaudina – svarbu, kad joje esantis skystis atliktų savo darbą.
  3. Kai kurios priemonės labiau skirtos gamykloms ar fabrikams, autoservisams ar valymo paslaugų įmonėms, o ne šeimininkaujantiems namie.

Kokios yra tos buitinės chemijos priemonės profesionalams?

Rankų plovimo pasta. Namuose retai kada sutinkamas produktas, tuo tarpu autoservisai jas perka dėžėmis. Kodėl? Jos itin gerai nuvalo tepalus ir suodžius, kurių paprastas muilas nesugebėtų nuvalyti. Yra net pastos su abrazyvu (smulkiais grūdeliais) itin nešvarioms rankoms plauti…

Šarminės priemonėms rūkykloms ir griliams. Jei gyvenate sodyboje, kepsninę išsitraukiate gana dažnai. Bet maisto joje ruošiate nedaug, todėl ją valote realiai tik vieną kartą per metus. Kai kepsninė yra jūsų verslas, valyti reikia dažniau, todėl ši reta medžiaga sunaudojama dešimtimis litrų…

Pramoninių indaplovių skysčiai. Namuose indaplovė įjungiama 3-5 kartus per savaitę. Kavinėse ir baruose indaplovė veikia nesustodama nuo pat pradžios iki pabaigos. Dėl to naudojamas profesionalus skalbimo skystis, nes dažniausiai plaunama gana greitai ir karštu vandeniu, kad būtų sunaikintos bakterijos.

Pramoninių skalbyklių priemonės. Kaip manote, kiek skalbimo mašinų turi kiekvienas viešbutis, kuriam kas dieną reikia plauti rankšluosčius ir paklodes? Tikrai ne vieną ir greičiausiai ne penkias. Taigi ir plovimo skysčiai turi būti tinkami.

Antibakterinis muilas, dezinfekantas. Dirbant su maistu, ligoniais ir kitose srityse reikalingos idealiai švarios rankos. Tokiu tikslu jos turi būti plaunamo ne įprastu muilu, o specialiu dezinfekuojančiu skysčiu. Namuose ši priemonė nereikalinga, nes su šeimos mikrobais esame susigyvenę.

Pramoniniai plovikliai įvairiems paviršiams. Šios priemonės reikalingos profesionaliems valytojams po mūrijimo ar kitų statybos darbų.

Yra ir daugiau priemonių, kurių namuose greičiausiai niekada nepamatysite. Jie skirti rimtam ir efektyviam darbui. Tokios buitinės chemijos priemonės profesionalams neparduodamos didžiuosiuose prekybos tinkluose, tik specializuotose parduotuvėse arba internetu. Jei namuose kai kurie darbai atliekami vos ne pramoniniu lygiu, tai jau namų šeimininkėms vertėtų pagalvoti apie investiciją į didesnes ir brangias buitinės chemijos atsargas.