Idėjos namams

7 patarimai vaikų kambario interjero kūrimui

Kiekvieni tėveliai savo vaikams turėtų stengtis sukurti idealias sąlygas, kurių pagalba jie galėtų saugiai jaustis, nevaržomai žaisti, išreikšti savo kūrybiškumą ir lengviau pažinti juos supantį pasaulį. O vienas iš geriausių būdų tai padaryti yra pakankamai daug dėmesio skirti savo vaiko kambario interjero kūrimui. Todėl siekdami, kad tokio svarbaus darbo įgyvendinimas jums netaptų pernelyg sudėtingu procesu, skubame jus supažindinti su daugybe naudingų patarimų.

Pirmiausia – saugumas

Formuojant savo vaiko kambario interjerą visuomet labai didžiulis dėmesys turi būti skiriamas saugumui. Todėl jei ieškote vaiko kambariui tinkančių baldų, būkite tikri, kad nesirenkate pagamintų iš stiklo ar turinčių aštrius kampus. Rekomenduojama pasirinkti baldus su apvaliais kampais ir papildomomis apsaugomis. Jei vaikas yra dar pakankamai mažas, baldai neturėtų būti statomi arti lango. Taigi, jūsų vaiko saugumas turėtų būti pagrindiniu prioritetu.

Tinkamai panaudota erdvė

Tinkamas kambaryje vyraujantis baldų ir kitų interjero detalių išdėstymas yra labai svarbus tam, kad vaikas taptų labiau organizuotas ir išmoktų tam tikrų taisyklių. Skirtingų interjero elementų išdėstymas vaiko kambaryje turėtų būti orientuotas į pagrindines ir svarbiausias erdves, kurios bus skirtos pramogoms ir kitai veiklai. Pavyzdžiui, svarbu, kad vaiko kambaryje būtų atskira erdvė, skirta žaidimams, ir kita erdvė, kuri būtų pritaikyta mokymuisi ir namų darbų ruošimui. Tuo tarpu, jei vaikas yra muzikalus ar lavina kitus savo išskirtinius gebėjimus, tam taip pat reikėtų paskirti atskirą erdvę. Tinkamai organizuotas kambario interjeras paskatina vaiką tapti labiau tvarkingu.

Praktiški baldai

Labai svarbu, kad savo vaiko kambario interjerui jūs pasirinktumėte praktiškus baldus, kurie suteiktų pakankamai vietos daiktų laikymui. Norėdami, kad jūsų vaikas taptų tvarkingas ir gerai organizuotas, jūs turite jam suteikti priemones, kurios padėtų tai pasiekti. Be to, tokios erdvės turėtų būti lengvai pasiekiamos ir jomis turėtų būti paprastas naudotis. Tuomet jūsų vaikas galės lengviau išmokti susitvarkyti savo daiktus ir juos laikyti tinkamose vietose. Taip pat niekuomet nereikėtų persistengti renkantis baldus – pasirinkite tik tuos, kurie yra būtini, tokiu būdu paliekant daugiau laisvos erdvės žaidimams ir kitai veiklai.

Tinkamos spalvos

Ypač svarbu pasirinkti tinkamas spalvas. O tai reiškia, kad turite atsižvelgti į tai, kiek skirtingų spalvų jūs naudosite ir kaip galėtumėte suderinti atpalaiduojančias spalvas kartu su stimuliuojančiomis spalvomis. Trumpiau tariant, kiekviena spalva turi savitą poveikį, todėl turite pasidomėti, kokios spalvos gali būti tinkamos skirtingo amžiaus vaikams ir skirtingiems tikslams.

Negalima pamiršti ergonomikos

Labai svarbu, kad rinkdamiesi stalą ir kėdę jūs orientuotumėtės į jų ergonomiškumą. Stalas visuomet turėtų būti tinkamoje padėtyje, kuri neapsunkintų jūsų vaiko ir suteiktų jam būtiną patogumą. Tą patį galima pasakyti ir apie kėdę. Kiekvienas vaikas yra skirtingas, todėl ergonomiškų baldų pagalba galima lengviau prisitaikyti prie skirtingų poreikių.

Tinkamos medžiagos

Norėdami būti visiškai tikri, kad jūsų vaiko kambarys yra saugus tiek jo poilsiui, tiek ir žaidimams, turėtumėte atkreipti dėmesį ir į medžiagas, iš kurių yra pagaminti baldai, grindinys ir kitos interjero detalės. Turėtumėte vadovautis viena paprasta, tačiau labai svarbia taisykle – visuomet rekomenduojama orientuotis į natūralias ir alergijos nekeliančias medžiagas, kurios nebūtų apdorotos jokiais kenksmingais chemikalais.

Teisingai pasirinktas apšvietimas

Skirkite ypač didelį dėmesį jūsų vaiko kambaryje būsiantiems šviesos šaltiniams. Dienos metu kambaryje neturėtų stigti natūralios šviesos, sklindančios pro langus. Tuo tarpu vakare kambario apšvietimui puikiai tiktų šilta balta šviesa, o vaikui sėdint prie stalo galima pasirinkti stalinę lempą.

Daugiau apie originalias idėjas vaikų kambario interjerui skaitykite: https://www.skrastas.lt/daugiau/pravartu-zinoti/originalaus-vaiku-kambario-idejos