Aktyvi fizinė veikla padeda išlikti žvaliems ir sveikiems. Be to, fizinės veiklos formų pasirinkimas iš tiesų yra didelis. Paprastai skirtingos treniruotės atliekamos skirtingų lyčių, amžiaus ir pomėgių žmonių: vyrai laiką leidžia sporto salėse, kilnodami svarmenis ir bandydami išryškinti tam tikrų kūno vietų raumenis, o moterys žavisi ritmine gimnastika – aerobika, kuri atitinka visus (anatominius, fiziologinius, psichomotorinius) moters organizmo ypatumus. Atliekant reguliarius aerobikos pratimus pagerėja fizinė būklė – širdis tampa ne tik stipresnė, bet ir pradeda daug efektyviau dirbti, o gerėjant fiziniam pasirengimui, moterys tampa darbingesnės ir greičiau atgauna jėgas po sunkios darbo dienos.
Sporto klubai gali pasiūlyti įvairių pratimų aerobikos pamokas, kurios gali būti skirtos tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus žmonėms. Specialistai primena, kad rūpintis savo kūnu ir ugdyti jėgą, ištvermę bei judesių koordinaciją turėtume visą gyvenimą – taip išliksime stiprūs ir sveiki. Be to, kai kurie mokslininkai tikina, kad organizmo senėjimo procesas prasideda tuomet, kai pasibaigia augimo laikas, todėl savo fiziniu ištvermingumu turėtų nepamiršti pasirūpinti net ir studentai.
Lietuvos sporto klubai patvirtina, kad aerobikos pamokos sulaukia bene didžiausio žmonių srauto. Šių pamokų populiarumą nulemia jų paprastumas ir efektyvumas. Reguliarios aerobikos treniruotės ne tik ugdo kraujotakos ir kvėpavimo sistemos funkcines galias, suteikia ištvermės, jėgos bei rūpinasi mūsų koordinacija ir lankstumu, bet ir pagerina atskirų organų ir sistemų funkcinę veiklą, stiprina imunitetą. Daugelis moterų aerobiką vertina dar ir todėl, kad šios treniruotės gali padėti atsikratyti antsvorio ir pašalinti tam tikrus figūros trūkumus (savaime supranta, siekiant tokių rezultatų reikia ne tik lankyti treniruotes, kurias siūlo sporto klubai, bet ir sveikai maitintis). Be to, aerobika stabdo organizmo senėjimo procesus – mažina cholesterino kiekį kraujyje, druskų nusėdimą sąnariuose, reguliuoja kraujospūdį ir pulsą bei padeda įveikti stresą. Asmenys, atlikdami aerobikos pratimus, išmoksta pajusti ritmą, tampa grakštūs ir lankstūs, ugdo saviraiškos ir savistabos gabumus.
Siekdami tobulėti fiziškai ir emociškai aerobikos pratimus turime atlikti taisyklingai, todėl šių treniruočių metu labai svarbų vaidmenį atlieka vedantysis – aerobikos vadovas. Jis ne tik rodo pratimus, bet ir padeda pajusti muzikos ritmą, tempą, išvengti klaidų ir traumų. Tik tinkamų pratimų parinkimas gali užtikrinti efektyviausius rezultatus. Dėl šios priežasties treneris turi atsižvelgti į sportuojančių žmonių sveikatą, amžių, lytį. Vedantysis privalo laikytis prieinamumo principo – tai reiškia, kad treneris turi nepamiršti, jog aerobikos treniruotes lanko įvairaus amžiaus žmonės, besiskiriantys savo fiziniu pajėgumu ir gebėjimais. Geras treneris turi parinkti pratimus, kurie sportuojančiajam yra optimalaus sudėtingumo. Be to, mokydamas treneris turi eiti nuo lengvesnio pratimo prie sudėtingesnio, nuo žinomo prie nežinomo, o visi pratimai turi būti atliekami tinkamu tempu. Sporto klubai turi užtikrinti, kad aerobikos pamokos bus sistemingos ir nuoseklios. Specialistai rekomenduoja aerobika užsiimti 2–3 kartus per savaitę, o vieno užsiėmimo trukmė turėtų tęstis apie valandą. Siekiant išlaikyti auditorijos susidomėjimą, sporto klubai dažniausiai atsisako žinomų, atsibodusių pratimų, todėl siūlo naujas sveikatą ir raumenų darbą stiprinančias treniruotes, kurios ne tik suteikia energijos, bet ir padeda pasijusti žvalesniems.
Šiandien aerobika nebėra statiška fizinė veikla – šiuo metu turime kelias dešimtis aerobikos rūšių, kurios yra taikomos, atsižvelgiant į sportuojančių asmenų savybes, jų poreikius ir lūkesčius. Paprastai sporto klubai siūlo aukšto, žemo intensyvumo arba kombinuotosios aerobikos treniruotes, taip pat labai populiari ir „Reebok step“ bei „Body sculping“ aerobika. Šie aerobikos pratimai skiriasi pratimų turiniu, intensyvumu, vedimo metodika ir kitais faktoriais, tačiau visų rūšių treniruotėse pratimai atliekami sistemingai klausantis ritmiškos muzikos. Sporto klubai primena, kad skirtingos aerobikos rūšys yra pritaikytos skirtingiems žmonių poreikiams: vienas aerobikos tipas tinkamas moksleiviams, kitas – moterims, siekiančioms sulieknėti, trečias – žmonėms, siekiantiems sustiprinti organizmą ir t. t., todėl prieš pasirenkant konkrečią aerobikos rūšį, reikia gerai pagalvoti, kokio rezultato tikitės.
Nors dažniausiai aerobikos pamokos lankomos siekiant gerinti fizinį pajėgumą, reguliarios treniruotės itin veiksmingai kovoja ir su psichinėmis ligomis bei pažinimo sutrikimais. Neseniai atlikti tyrimai patvirtino, kad tinkamai paskirtas ir subalansuotas fizinis krūvis vyresnio amžiaus žmonėms ugdo dėmesingumą, gerina atmintį ir smegenų veiklą. Aerobikos pratimai didina organizmo ląstelių jautrumą bei insulino lygį, todėl visas kūnas yra aprūpinamas energija.
Populiarumo neprarandančios aerobikos treniruotės žavi savo paprastumu ir pratimų gausa bei įvairove. Subalansuotos ir reguliarios aerobikos pamokos teigiamai veikia mūsų organizmą, stiprina atskiras raumenų grupes, gražina figūrą, padeda atsikratyti nuovargio ir streso, ugdo klausą bei stiprina fizines galias – galite būti tikri, kad pasieksite pageidaujamų rezultatų, kadangi šiandien sporto klubai gali pasiūlyti įvairaus pobūdžio ir skirtingo tipo aerobikos treniruotes.