Grožis

Elipsiniai treniruokliai: pliusai ir minusai

elipsiniai treniruokliaiKą tik pasibaigusi vasara leidžia atsikvėpti. Iki kito bikini sezono dar daug laiko, tad laiko numesti svorį yra. Tačiau neapsigaukite. Laikas prabėga greit, o žiemos tinguliukas greitai „papuošia“ kūną nereikalingais kilogramais. Tad sutingti ir apleisti sportą nereikėtų. Jei nėra laiko reguliariai lankytis sporto klube, galima įsigyti treniruoklį namams. Išbandžius įvairius treniruoklius ir gavus trenerio patarimus, sportuoti namuose yra geras sprendimas visiems užsiėmusiems ir skubantiems. Juk sportas – sveikata. Dažniausiai sportui namuose pasirenkami elipsiniai treniruokliai. Kodėl?

Visų pirma, derėtų pabrėžti, jog sąvoka elipsiniai treniruokliai yra plati. Treniruokliai būna skirtingi, pavyzdžiui su judančiomis dalimis rankoms arba stabiliomis atramomis. Treneriai siūlo rinktis tokį, kurio rankų atramos juda – tai leidžia treniruoti ir viršutinę kūno dalį. Visgi prieš renkantis reikėtų apsilankyti sporto klube ir išbandyti patiems. Tai padės nuspręsti, kuris jums labiausiai patinka.

Kalbant apie elipsinių treniruoklių privalumus, dažniausiai šie treniruokliai lyginami su klasikiniu bėgimo takeliu. Elipsiniai treniruokliai turi tris esminius pliusus, lyginant su bėgimo takeliu:

  • treniruojantis elipsiniu treniruokliu krūvis tenka tiek apatinei kūno daliai, tiek viršutinei;
  • patogios atramos kojoms tinkamai paskirsto kūno svorį, tad keliai ir čiurnos nėra apkraunamos;
  • treniruotės greitį ir intensyvumą reguliuoja sportuojantis.

Pastarasis punktas aktualus pradedantiesiems. Pavargus galima tiesiog sulėtinti tempą ir atgavus kvapą vėl jį padidinti.

Būtina paminėti ir treniruoklio trūkumus. Tačiau čia neišsiplėsime, nes trūkumų … nėra. Puikus treniruoklis, treniruojantis visą kūną. Visgi elipsinis treniruoklis turi daug judančių dalių, o tai sąlygoja kiek didesnę kainą. Visgi keli papildomi litai nėra tokie svarbūs, kaip gera savijauta žvelgiant į save veidrodyje.