Idėjos namams

Akrilinės vonios priežiūra: ekspertų patarimai

Stilingos akrilinės vonios yra vienas populiariausių pasirinkimų Lietuvoje. Jos vertinamos dėl savo subtilios elegancijos, nedidelio svorio ir lengvo tvirtinimo. Tai optimalus kainos ir kokybės derinys, pelnęs pirkėjų dėmesį ir palankumą. Be to, akrilinės vonios nereikalauja sudėtingos priežiūros ir ilgai trunkančių valymo darbų. Iš kitos pusės, nereikėtų pamiršti tam tikrų niuansų, gerokai palengvinančių vonios priežiūrą ir prailginančių jos tarnavimo laiką.

Akrilinių vonių priežiūros trūkumai ir privalumai

Kadangi akrilas yra gana minkštas, palyginti su emaliu ar kitomis medžiagomis, šios vonios yra neatsparios braižymams. Jų negalima valyti aštriais šepečiais, šiose voniose nerekomenduojama maudyti ir augintinių aštriais nagais. Iš kitos pusės, akrilinės vonias galima valyti daugeliu buityje naudojamų valiklių, kas palengvina vonios priežiūrą. Vis dėlto, specialistai primena, kad universalūs valikliai tik padės palaikyti vonios išvaizdą, tačiau norint atlikti rimtesnius valymo darbus reikėtų naudoti specialiai akrilo voniai skirtas priemones, užtikrinančias aukščiausią rezultatą.

Kasdienė akrilinės vonios priežiūra

Akrilines vonias reikėtų valyti dažnai. Geriausiai, – po kiekvienų maudynių, ypač tuomet, jei vanduo namuose turi gana daug kalkių. Kasdienei priežiūrai naudokite universalias skystas valymo priemones ir švelnią kempinėlę ar minkštą skudurėlį. Taip greitai ir lengvai pašalinsite nedidelius nešvarumus. Akrilinės vonios priežiūrai tiks ir tokios kasdienėje buityje naudojamos priemonės kaip soda, citrina, ūkinis muilas ar indų plovimo skystis. Nenaudokite skalbimo miltelių ar kitų priemonių, kurių sudėtyje yra abrazyvinių dalelių, kadangi jos gali subraižyti vonios dangą. Taip pat venkite amoniako ir acetono, kurie yra laikomi didžiausiais akrilo priešais.

Jei laukia rimtesni valymo darbai

Viena veiksmingiausių akrilinės vonios plovimo priemonių – soda. Sušlapinkite vonią ir drėgną jos paviršių padenkite soda, tuomet palikite vonią pusvalandžiui. Grįžę į vonią, nuvalykite jos paviršių šluoste ir praskalaukite šiltu vandeniu.

Jei vonioje lieka sunkiau valomų nešvarumų, rekomenduojame įsigyti specialiai akrilinės vonios priežiūrai skirtas valymo priemones arba išvalyti vonią su actu. Šiuo atveju reikėtų vonią prileisti karšto vandens ir įpilti dvi stiklines acto. Palikite vandenį atvėsi ir tuomet išveiskite vonią minkšta šluoste. Sunkiai valomas dėmes galima valyti ir citrina. Prapjovus citriną per pusę, vidine jos dalimi patrinkite dėmes, praskalaukite vonią šiltu vandeniu ir nusausinkite.