Idėjos namams

5 daiktai, kuriuos gali panaudoti antrą kartą ir sutaupyti pinigų

Daiktų, kuriuos atrodytų reikia išmesti lauk, panaudojimas antrą kart sutaupo ne tik pinigų, tačiau ir mažiau kenkia aplinkai, mažina išmetamų šiukšlių kiekį. Žinoma, kai kurie daiktai yra tiesiog šiukšlės, tačiau kiti, gali būti išties naudingi.

Stiklainiai su užsukamu dangteliu. Stiklainiai nuo uogienių, raugintų agurkėlių, žirnelių ar kitų produktų gali virsti stiklo tara arba kažkuo naudingu, puošiančiu namus. Įdomesnės formos litriniai ar 0,7 l stiklainiai puikiai tinka laikyti birius maisto produktus – kruopas, makaronus, pupeles. Maži indeliai puikiai tinka prieskoniams. Taip pat galima juos panaudoti ir supilstyti namines uogienes. Galima ir paversti šauniomis žvakidėmis. Daugiau idėjų šioje galerijoje:

Dovanų maišeliai, popierius, kaspinai. Neišmesk nieko, į ką gavai supakuotą dovaną. Jei popierinis dovanų maišelis nesusilamdęs – į jį galėsi įdėti dovaną kažkam. Dovanų popierių nuo didelės dovanos gali išsikirpti paliekant nesulankstytas vietas, taip turėsi popieriaus mažytei dovanų. Kaspinėlius panaudoti taip pat paprasta – tereikia įsigyti dvipusę lipnią juostą. Popieriniai maišeliai, popierius, kaspinėliai – vienai dovanai supakuoti gali prireikti medžiagų už 1-2 eurus. Tad kuomet per metus daug švenčių – toks taupymas padeda išlaikyti saugią piniginę.

Seni drabužiai, patalynė. Kuomet darai generalinę spintos reviziją ir meti senus, atgyvenusius daiktus lauk, pirmiausia įvertink kokia jų medžiaga. Medvilnė, minkšta, nepūkuota medžiaga puikiai tinka panaudoti vietoj šluosčių. Tereikia išskalbti rūbą, kad būtų švarus, tuomet sukarpyti norimo dydžio šluostėmis ir naudoti. Kadangi tai jau buvo metamas daiktas, tikrai nebus gaila vieną kart pašluosčius mesti lauk. Parduotuvinės šluostės visai nemažai kainuoja ir toks medžiagos panaudojimas sutaupo visai ne centus.

Plastikiniai indeliai nuo ledų. Standus plastikas, su dangteliu ir galima laikyti maistą – plastikiniai ledų indai puikiai pasitarnauja kaip maisto konteineriai. Į juos galima susidėti maistą, galbūt net įsidėti pietus į darbą. Ir garantuotai įdėti lauknešėlį svečiui  – jam net nereikės rūpintis kaip tau gražinti indą. Patogu!

Plastikiniai pirkinių maišeliai. Kiekvieną kart grįžti namo iš parduotuvės su nauju pirkinių krepšiu? Tikrai nereikėtų. Pirma, jie kainuoja, šiais laikais Lietuvoje niekas (bent jau nežinau) neduoda jų nemokamai. Antra, tai plastikas, jis yra retai ir nereiktų jo išmesti nepanaudojus bent dar kelis kart. Pirmiausia, jį galima panaudoti pirkiniams, tiesiog reikia kruopščiai sulankstyti, kad užimtų mažiau vietos ir įsidėti į rankinę – panaudosi parduotuvėje. Tuomet, kai jau nusidėvės, paskutinį kart galima panaudoti kaip šiukšlių maišą.

plastikiniai-maišeliai

IT priežiūra