Mada,  Pasidaryk

Neįkainojami patarimai toms, kurių spintoje niekas nebetelpa

Turiu dvi problemas. Pirma – neturiu ką apsirengti. Antra – drabužiai virsta iš spintos.

Pas tave tokios pat problemos? Laikas imtis rimtų veiksmų! Drabužių spintos reorganizavimo, revoliucijos ir evoliucijos.

nieko-neturiu-ko-apsirengti

Tai padaryti gali prireikti drąsos ir laiko. Tačiau tai tikrai neskausminga, o rezultatas glosto širdį. Tad pirmyn! Pateikiu kelis išties neįkainojamus patarimus, kaip susitvarkyti drabužių spintą, jog ir turėtum ką apsirengti, ir viskas gražiai tilptų spintoje.

Iškraustyk spintą. Viską iš jos išimk. Taip, viską! Ji turi būti absoliučiai, visiškai ir užtikrintai tuščia. Tuomet žinoma, išvalyk visas dulkes. O tuomet jau atsigręžk į ant lovos ar ant grindų išmestus drabužius ir pradėk juos rūšiuoti.

Kiekvieną drabužį paimk į rankas ir įvertink bei atsakyk į šiuos klausimus:

  • Ar rūbas man vis dar tinka?
  • Ar jį buvau atsivilkusi per paskutinius 12 mėnesių?
  • Ar planuoju jį vilktis dar kartą?
  • Jei pamatyčiau jį parduotuvėje dabar, ar pirkčiau?
  • Ar man patinka mano atvaizdas veidrodyje, kuomet vilkiu šį drabužį?
  • Ar jis nesuplyšęs?

Jei bent į vieną klausimą atsakei NE, tuomet drabužio į spintą nebekabink! Na, o jei tai pirmas toks tvarkymasis ir jautiesi, lyg po jo nebeturėsi drabužių ir visko labai gaila, tuomet gali  drabužius atidėti, jei į paminėtus klausimus bent 2 kart atsakai NE. Tačiau jokiais būdai ne daugiau nei 3 kart! Būk sąžininga pati su savimi.

Drabužius į spintą kabink taip, kad juos gerai matytum, nesugrūsk visko. Kuomet matai drabužį, tuomet didesnė tikimybė, jog jį apsivilksi.

PS. Įkvėpimui, kelios idealiai atrodančios spintos. Juk norėtum, kad ir tavo taip atrodytų?

Tam, kad pasitikrintum, ar sprendimas pasilikti tuos drabužius, kuriuos pasilikai, buvo teisingas, įsitaisyk tokią strategiją. Visos pakabos turi žiūrėti į vieną pusę. Kuomet drabužį užsivilkai, tuomet vėl jį pakabindama į spintą persuki kabliuką iš kitos pusės. O po poros mėnesių pasitikrink, kurių drabužių nepajudinai. gal jie nebeverti vietos tavo spintoje?

spintos-strategija

Sunkių drabužių, tokių kaip megztinių, džemperių ir visų kitų, kurie kabėdami ant pakabų gali išsitampyti, geriau ant pakabos nekabinti. Įsigyk dėžučių į kurias galėtum gražiai išrūšiuoti megztinius ir jie galėtų būti lengvai pasiekiami. Dėžutės nebūtinai turi būti brangios, labai įdomi ir paprasta idėja yra panaudoti kartonines dėžutes ir senus megztinius (galbūt iš tos krūvos, kuri skirta išmetimui).

dezutes

Na, o dabar laikas sugrįžti prie tos krūvos drabužių, kurie buvo griežtos teisėjos pašalinti iš spintos. Juos rekomenduojama išrūšiuoti į tris dalis: parduok, dovanok ir išmesk.

Pirmiausia atrink tuos drabužius, kuriuos gali parduoti.

  • Pirkti brangiai.
  • Ne visai išėję iš mados.
  • Mažai dėvėti.

Internete daugybė portalų, tokių kaip vinted.lt, skelbiu.lt, Facebook grupių, kuriose gali parduoti tokius drabužius. Neatgausi sumokėtų pinigų, tačiau tie drabužiai ras naujus šeimininkus, o tu gausi pinigėlių naujam drabužiui įsigyti.

Drabužius, kurie dar atrodo padoriai, yra nenublukę, nenudažyti ir nėra apatiniai, gali padovanoti vargingai gyvenančiai šeimai, labdaros organizacijai ar draugams. Visada atsiras tokių, kurie mielai priglaus drabužius.

Ir galiausiai išmetami. Tai visi labai stipriai nudėvėti, apatiniai drabužiai ir visiškai nemadingi. Galbūt dalis išmetamų drabužių yra pasiūti ir geros medvilnės, kuri tinka namų valymui – susikarpyk į šluostės dydžio gabalėlius ir turėsi daug šluosčių, kurių negaila išmesti. Jei mėgsti rankdarbius, gali panaudoti medžiagą ir kitiems darbams, tačiau jokiais būdais, nesudėk tų drabužių atgal į spintą. Jų vieta geriausiu atveju yra sandėliukas. 11205049_1671726633116796_467939084848863510_n

Taigi, jei viską padarei, kaip apkalbėta, atlikai didelį darbą – šaunuolė! Dabar gali pasilepinti skaniu gėrimu ar nauju pirkiniu 🙂