Idėjos namams,  Pasidaryk

Labai mėgstu kavą: kai latte art sužadina skonio receptorius

The Coupe
Labai mėgstu kavą, tačiau latte art taip ir nemoku daryti. Gal dėl to, kad niekada dorai ir nebandžiau išmokti. Todėl šiandien atiduodu duoklę kavai ir menui viename. Mokinsimės kartu kaip pasidaryti žavų pieno putos piešinį. Sutinki? Tad pirmyn!

Kas yra Latte Art?

Retas kuris nėra girdėjęs šio pavadinimo. Visgi jei ne, Wikipedia apibrėžimas skamba taip:

Latte art (it. latte art, ‘pienas’ + ‘menas’) – piešimo ant suplakto pieno putos latte kavos puodelyje menas. Ypatingu būdu įpilant pieną į kavą, jos paviršiuje sukuriami įvairūs raštai, ornamentai. Taip pat norimą vaizdą galima išgauti paprasčiausiai piešiant viršutiniame putos sluoksnyje kokiu nors aštriu daiktu. Kuriant latte art’ą naudojami šie priedai: cinamonas, kakava, trintas šokoladas, sirupai ir kiti.

Mane labiausiai masina piešimas nenaudojant jokių papildomų priemonių. Tik puodelis su pienu ir viskas. Kaip padaryti šį stebuklą, pasimokysime kartu su barista Mike Jones.

Širdelė

Rozetė

Tulpė

Taigi, pagrindinė video išmokta taisyklė – pradžioje pieną reikia pilti iš aukščiau, o pilant iš visai arti puodelio, puta iškyla į viršų ir taip formuojamas paveikslėlis. Taigi reikalingas tik rankų miklumas bei teisingai paruošta kava. O kalbant apie kavą ir pieną bei visą procesą, pagrindinė taisyklė išdėstyta Wikipedijoje:

Pienas ruošiamas jį suplakant iki reikiamos 65–67 °C temperatūros, prie kurios išsiskiria tam tikras kiekis vienalytės, tam tikros konsistencijos putos. Įpilant smulkiaputį pieną į kavą, puta maišosi su kava, sudarydama tam tikrus raštus. Stengiamasi išvengti didesnių burbulų susidarymo piene. Procesą atidžiai kontroliuoja barista. Be to, yra svarbi ir pačios kavos kokybė. Ją būtina paruošti per 20–30 sekundžių, norint išgauti raudonai rusvą spalvą.

Ir galiausiai, paganykime akis į žaviausius Latte art.