Mada

Aksesuarų princesė – MELOW prekinio ženklo kūrėja Melita Rus

madaNuo mažens šiaulietė Melita Rus buvo keistuolė – geriausi jos žaidimų draugai buvo ne kiti vaikai, o pieštukai, teptukai ir kiti meninės raiškos įrankiai. Dar besimokydama šeštoje klasėje mergaitė išgirdo apie “kažkokią Dailės Akademiją” . Tada tvirtai ir nusprendė – baigus mokyklą, studijuos tik ten. Žinoma, kol įgijo vidurinį išsilavinimą, kaip sako pati Melita, “spėjau panorėt tapti interjero dizainere, scenografe, juvelyre ir galiausiai kostiumo dizaino kūrėja”. Nenuostabu, – dėl savo pomėgio rengtis kitaip, nei dauguma Melita mokykloje buvo praminta Skudurine Onute.

Greta neišblėsusios traukos juvelyrikai ir smulkmeniškiems randarbiams, Melita jautė didžiulį potraukį ištrūkti iš gimtųjų Šiaulių į sostinę – kur visko kelis kartis daugiau, nei bet kuriame Lietuvos mieste. Galimybių tobulėti – taip pat.

Gyvenimo pradžia Vilniuje Melitai buvo labia svarbi: naujais žmonėmis, patirtimis, intelektualinių žinių igijimu ir asmenybės tobulėjimu. Paklausta, ką jai davė trys bakalauro studijų metai VDA Kostiumo dizaino katedroje, dizainerė susimąsto: “Apie kokius profesinius žingsnius aukštyn galima kalbėti, kai kūrėjo asmenybė ne per aukščiausiai įsitaisius?.. Konkrečiau – pastarieji trys metai profesinėj baloj leido kiek labiau save atrasto, suprasti bei sužinoti į kokius vandenis norėtusi patraukt iš vietinės kūdros. Mados vandenynai labai platūs savo veiklos srities atžvilgiu, tad tik išbandęs save kiek įmanoma įvairiau – filmų kostiumų dailininkės, drabužių parduotuvių tinklo vitrinų dizainerės ar prabangių audinių pardavėjos kailyje – gali sužinoti, kur geriausiai jautiesi.” Melita konstatuoja, kad pastarieji trys metai buvo svarbūs ne tik profesine, bet ir asmenine prasme. “Ir nesvarbu, ar tai suvokimas, kad kažko daryti nenori, ar ta euforija, sėdint juvelyro kėdėje ir lituojant sidabro detales. Svarbu absoliučiai viskas, nes viskas duoda tai ką darau ir turiu dabar“.

Melita mano, jog jos skiriamasis ženklas – netradicinių medžiagų panaudojimas kuriant su mada susijusius daiktus. Jaunoji kūrėja mėgsta eksperimentuoti ir jos kūryboje galima aptikti medžiagas, dažniau naudojamas statant namą, nei kuriant rūbą ar aksesuarą.

Suprantama, Melita dar labia jauna kūrėja, tad jos kūrybos principai kis, įgis naujas spalvas ir atspalvius. Savęs ieškoti yra ne tik sveika, bet ir įdomu, sako pati dizainerė.

Prieš įsibėgėjant MADOS KANDIES projektui, LITEXPO rūmuose vykusioje tarptautinėje parodoje Baltijos tekstilė ir oda, Melita pristatė III kurse kartu su Marija Valeškaite sukurtą kūrybinę kolekciją INK. Nors šis bendras kūrinys jau buvo pristatytas tarptautiniame jaunųjų dizainerių konkurse “Habitus Baltija” (RYga, Latvija), Kostiumo dizaino katedros absolventų madų šou “Skrydis”, įvertinimą – II vietos diploma merginos gavo būtent LITEXPO. Klausiame Melitos, ką jaunam žmogui duoda dalyvavimas konkursuose? “Tai labai didelįs patirties, streso, praktikos ir žinių duodantis bagažas. Jaunam žmogui tai privaloma. Paprastai gatvėje nesutiksi tiek bendraminčių, neįgysi organizacinių savybių, nesužinosi, kaip atrodo tavo kūryba talentingų dizainerių kontekste ir neišmoksi valdyti tau talkinančios komandos. Man tai duoda didelės motyvacijos, įkvėpimo ir potencialo daryti dar geriau. Pagaliau – gaunama galimybė būti pamatytu, kompetetingai įvertintu, o galbūt – būti pastebėtu žmonių, turinčių panašių idėjų ir norinčių jas realizuoti drauge.”

MADOS KANDIES projekte Melita pristato keletą naujausių MELOW prekinio ženklo aksesuarų kolekcijų, originalios raiškos ir konstrukcijų drabužių modelių ir galbūt, grįžusi iš tarptautinio konkurso Airijoje – bendrą kolekciją INK. Tikėtina, jog ne vienas susidomės šiais drabužiais, avalyne ir aksesuarais. Jei nedrįs dėvėti, – tai originaliai papuoš interjerą.

Aplankykite Mados kandį ir susipažinkite su kitais dizaineriais: http://www.madoskandis.lt