Idėjos namams

Ar vejos grybelis išnyks savaime?

Kai jūsų lauke atsiranda negražus vejos grybelis, norisi laukti, kol situacija susiklostys, ir tikėtis, kad problema išnyks. Tačiau nesiimant jokių veiksmų, nėra ir rezultatų – tikėtina, kad ši problema plis ir didės.

Tačiau šie veiksmai gali būti atliekami ne tik naudojant fungicidus. Taip pat reikia laikytis tinkamo požiūrio į vejos priežiūrą, kad veja visiškai atsistatytų ir klestėtų ateityje.

Kas nutinka, kai ignoruojamas vejos grybelis

Kai šios šiaudų spalvos žolės dėmės prižiūrimos taip pat, kaip ir likusi jūsų veja, dėl šienapjovių ir pėsčiųjų judėjimo liga neišvengiamai plinta. Nors namų savininkas gali sumažinti tokį judėjimą, panašų poveikį turi ir kiti aplinkos veiksniai, pavyzdžiui, stiprus vėjas ar gausūs krituliai.

Kas atsitinka, kai tinkamai kovojama su vejos grybeliu

Dabar, kai jau žinome, kaip atrodo, kai vejos grybelis yra ignoruojamas, pažiūrėkime, kokius tinkamus veiksmus galima atlikti kovojant su šia problema.

Kalbant apie vejos priežiūrą, paprasti veiksmai gali būti labai naudingi. Kalbant apie vejos pjovimą, įsitikinkite, kad po kiekvieno pjovimo nuvalote vejapjovės peilius, taip pat surinkite ir išmeskite nupjautą veją, kad išvengtumėte grybinių ligų plitimo.

Laistykite veją anksti dieną.

Sveikai vejai reikia maždaug 2 cm vandens per savaitę, bet kuo greičiau po laistymo žolė išdžiūsta, tuo mažesnė tikimybė, kad joje atsiras vejos grybelis. Laistydami anksti ryte, veja gali išdžiūti per visą dieną.Nuadokite laistymo sistemas, padės greičiau tolygiai laistyti veją.

Užgaląskite žoliapjovės peilius.

Tupi vejapjovės peiliai nuplėšia žolės lapų viršūnėles, užuot jas nupjovę. Nudilę, nutrinti žolės lapai yra labiau linkę sirgti grybelinėmis ligomis nei aštriai ir švariai nupjauti. Šienapjovės peilius reikėtų pagaląsti pavasarį, prieš prasidedant pjovimo sezonui. Jei turite didelę veją, vasarą vejapjovės peilius gali tekti galąsti antrą kartą

Pjaudami pašalinkite ne daugiau kaip trečdalį žolės aukščio.

Nupjovus daugiau žolės, ji patiria stresą ir susilpnėja, todėl padidėja grybinių ligų rizika. Dažniausiai pasitaikanti vejos žolė – eraičinas – turėtų būti pjaunama maždaug 3,5 cm aukščio. Bermudų žolė gerai dera, jei pjaunama 5 cm. Jei pašalinsite ne daugiau kaip trečdalį žolės, spartaus augimo metu gali tekti pjauti dažniau, tačiau tai padės išlaikyti veją sveiką, o sveika veja – stipri prevencinė priemonė nuo vejos grybelio.

Nepertręškite arba nepakankamai tręškite.

Jei žolė negaus reikiamų maistinių medžiagų, neišsivystys stipri šaknų ir lapų sistema, tačiau jei tręšite per daug, skatinsite spartų žolės lapų augimą, kurio šaknys nepajėgs palaikyti. Abi šios klaidos sukelia žolei stresą ir didina ligų riziką. Pasirinkite trąšas, skirtas konkrečiai vejos žolės rūšiai (eraičinai, bermudai ir pan.), ir naudokite trąšų aplikatorių, kurį galite reguliuoti, kad išpurkštų tikslų trąšų gamintojo rekomenduojamą produkto kiekį.