Grožis

Augaliniai plaukų dažai –pokyčiai, tausojantys plauką

Rodos, jau susitaikei su gamtos dovanota išvaizda ir pradėjai vertinti natūralumą ir, staiga, antrą kartą pasižiūrėjus į savo blankų atvaizdą veidrodyje, užsinorėjai kardinalių pokyčių čia ir dabar.  Tai – situacija, pažįstama daugeliui moterų ir gyvenimo eigoje pasikartojanti ne vieną kartą. Plaukų dažai – bene efektyviausias įrankis, išpildantis norą „atsišviežinti“: buvai tipiška pilka lietuvaitė ir, žiūrėk, akimirksniu tapai žavia blondine ar aistringa raudonplauke. Visos neabejotinai suprantame, jog dažai plaukams nėra naudingi, netgi priešingai – gali stipriai pakenkti. Visgi pabandysime pasidomėti, ar egzistuoja galimybė pakeisti plaukų spalvą, nerizikuojant pastarųjų apskritai netekti?

Kas yra augaliniai dažai plaukams ir kaip pasireiškia jų poveikis?

Chna ir basma plaukų dažai – viena populiariausių alternatyvų, išpildanti poreikį atsinaujinti, tačiau tuo pat metu apsauganti plaukus nuo neigiamo poveikio. Tai – plaukų dažai be agresyvių cheminių komponentų, pagaminti iš augalų, turinčių dažomųjų pigmentų (pavyzdžiui basma plaukų dažai yra smulkinti džiovinto indigo augalo lapai).

Plaukų dažymas augaliniais dažais – ne tik estetinė procedūra, bet ir plaukų priežiūra, prisidedanti prie dažniausiai pasitaikančių plaukų problemų sprendimo. Augalinių dažų sudėtyje esantys natūralūs komponentai padeda nuo plaukų slinkimo, nuo pleiskanų, tarnauja kaip plaukų stiprinimo priemonės, puoselėjančios sveiką bei gyvybingą išvaizdą.

Kaip naudojami natūralūs plaukų dažai?

Kaip ir kiekvienos plaukų priemonės, taip ir augalinių dažų naudojimo instrukcija pateikta ant pakuotės. Norint džiaugtis geriausiu rezultatu ir išvengti nemalonių staigmenų, tereikia šia vadovautis. Štai basma plaukų dažai turėtų būti naudojami kartu su chna dažais (priklausomai nuo produktų santykio, galima išgauti įvairius atspalvius – pradedant nuo tamsiai auksinio iki juodo). Priešingu atveju vietoje planuoto plaukų patamsinimo keliais tonais, galimi kardinalesni pokyčiai – žalia ar mėlyna spalva (klausimas, ar jūs tam pasirengusi?). Beje, chna – bene geriausi plaukų dažai žiliems plaukams.

 Ar augaliniai plaukų dažai – ilgalaikis sprendimas?

Galite nustebti, jog chna bei kiti natūralūs dažai taip giliai įsiskverbia į plauką, jog tampa atsparūs plovimui ir spalvos netenkama tik plaukui ataugus. Jei norėsite pakeisti plaukų spalvą anksčiau, susidursite su dideliais sunkumais,

 Laikini plaukų dažai – momentiniams pokyčiams

Jei jūsų pageidavimai išvaizdos atžvilgiu keičiasi taip pat dažnai kaip orų prognozės, geriausia išeitis – vadinamieji laikini plaukų dažai. Šių prekybos vietose galima įsigyti įvairiais pavidalais – purškiami plaukų dažai,  dažantys plaukų balzamai, putos, tušas ir panašiai. Visiems laikiniems plaukų dažams būdinga savybė ta, jog šie savo sudėtyje neturi amoniako, galinčio stipriai pakenkti plaukams. Naujoji plaukų spalva džiugins neilgai: kai kurie plaukų dažai, dažniausiai ryškios spalvos, išsiplauna po pirmo galvos trinkimo, kiti išsilaiko ilgiau, atspalvio netekdami tolygiai. Tiesa, laikini plaukų dažai netinka žiliems plaukams bei norint spalvą pašviesinti.

Jei augaliniai ar laikini plaukų dažai neatitinka jūsų poreikių ir pirmenybę teikiate tradiciniams dažymui, prisiminkite, jog geriausias variantas – profesionalūs plaukų dažai, ne tik suteikiantys sodrią spalvą, bet ir minimaliai kenkiantys plauko struktūrai. Ir aišku – plaukų priežiūra, kuri po plaukų dažymo pareikalaus daugiau dėmesio bei laiko.