Idėjos namams

Baldai, kurie yra būtini mažos erdvės interjerui

Kuriant nedidelės kvadratūros namų interjerą, baldų pasirinkimas turi didelės įtakos bendram erdvės suvokimui. Tai yra:  pasirinkus baldus savo proporcijomis tinkančius mažai erdvei, galite vizualiai erdvę gerokai padidinti, o pasirinkus netinkamus baldus – dar labiau sumažinti. Daugiafunkciniai baldai, veidrodžiai, lengvi foteliai, apvalūs valgomieji stalai ir suneriamos kėdės – baldai, kuriuos patariama įsigyti mažos erdvės savininkams, nes jų pagalba galima vizualiai praplėsti tokią erdvę.

dekorama-3

Daugiafunkciniai baldai. Daugiafunkciniais baldais laikomi tokie baldai, kurie atlieka daugiau nei savo pagrindinę funkciją. Dirbant su mažomis erdvėmis, viena iš užduočių yra išspręsti daiktų talpinimo klausimą. Tam, kad maža erdvė neatrodytų apkrauta nereikalingais daiktas, patariama įsigyti tuščiavidurius pufus arba suoliukus, kurių viduje galima sandėliuoti apklotus, pagalvėles ar kitus panašius daiktus. Šie baldai puikiai tiks pasodinti užsukusius svečius bei palaikyti namų erdvės tvarką.

dekorama-2

Veidrodžiai. Veidrodžiai nedideliame kambaryje, atspindėdami vaizdą bei šviesą, gali atlikti papildomo lango vaidmenį, taip vizualiai praplėsdami erdvę. Patariama išsirinkti jums patinkančio dizaino, didelių išmatavimų veidrodį ir pakabinti jį priešais langą, taip sukuriant maksimalų erdvės įspūdžio efektą.

Lengvi foteliai arba pufai. Didžiausia klaida, kurią galite padaryti, kurdami nedidelės svetainės interjerą, jį apkrauti neproporcingai dideliais minkštaisiais baldais. Nors masyvūs foteliai atrodo labai jaukiai, mažai svetainei kur kas labiau tinka nedideli, grakštaus dizaino foteliai, su plonomis kojelėmis bei rėmais. Galima netgi visai atsisakyti fotelių ir juos pakeisti patogiais pufais. Pufai puikūs tuo, kad gali tarnauti kaip: sėdimoji vieta, vieta kojoms pasidėti ar kaip nedielis staliukas.

Apvalūs valgomieji stalai. Nedideliame valgomojo interjere, stalas apvaliais kraštais – geriausias pasirinkimas, nes apvalūs kraštai palengvina judėjimą mažoje erdvėje. Interjero specialistai teigia, kad geriausia rinktis tokio tipo stalą su viena koja, nes prie jo galima susodinti nemažai žmonių.

Suneriamos valgomojo kėdės. Dažnai taip nutinka, kad namuose sulaukiama daugiau svečių nei planuota, todėl papildomos sėdimos vietos kartas nuo karto yra reikalingos. Patariama įsigyti papildomų kėdžių, kurias galima sunerti viena ant kitos. Tokias sunertas kėdės galima laikyti mažiau matomoje vietoje, o atėjus svečiams ištraukti iš jų laikymo vietos.