Laisvalaikis

Kelionė į Indiją: ko geriau nedaryti čia atvykus?

Indija – mistiška šalis, apie kurią sklando ne viena keliautojo legenda. Sakoma, kad čia atvykus visas pasaulis atsiverčia aukštyn kojomis, pasikeičia pasaulėžiūra ir net vertybės. Taip, Indija išties nuostabi kontrastų, spalvų ir kvapų šalis, tačiau atkeliavus į Indiją nereiktų stačia galva pasinerti į nuostabių potyrių ir įspūdžių sūkurį. Štai keletas svarbių patarimų, kuriuos reikia prisiminti kiekvienam keliautojui, kad kelionė į Indiją neštų tik malonius prisiminimus.

Indų maistas – iššūkis lietuvio skandžiui

Kelionės į Indiją metu tiesiog negalima neišmėginti tradicinės virtuvės, kuri tapo įkvėpimo šaltiniu daugeliui pasaulinio lygio virtuvės šefų. Visgi, tai reiktų daryti per daug neskubant, palaipsniui, nes skrandis turėtų iš lėto priprasti prie prieskonių gausos ir aštrių patiekalų, kurių Indijos virtuvėje yra tikrai daug. be to, reiktų žinoti, kad kai kurie Indijos miestai yra visiškai vegetariški, čia rasti mėsos patiekalų praktiškai neįmanoma, tačiau nereiktų numoti ranka į vegetariškus troškinius, jie fantastiški. Ar pirkti maistą gatvėse saugu? Kiekvienas kelionių organizatorius pasakys, kad to geriau nedaryti, tačiau indai tokį maistą valgo ir vis dar gyvi. Jei nusprendėte išmėginti gatvių prekeivių maistą, pasidomėkite, kur geriausia tai daryti.

Saugokite asmeninius daiktus

Kelionė į Indiją suteikia progą pabendrauti su be galo nuoširdžiais ir visada besišypsančiais vietiniais gyventojais, tačiau nereiktų prarasti budrumo, ypač esant didelėje žmonių apsuptyje. Kišenvagiai čia labai įgudę, todėl galite net nepajusti, kad nebeturite piniginės su visais pinigais, taigi, visus vertingus daiktus laikykite kuo arčiau prie savęs, o dar geriau, kad paliktumėte juos viešbučio, kuriame apsistojote, seife.

Punktualumas čia reliatyvus

Indai, kaip ir daugelis šiltų kraštų gyventojų, mėgaujasi gyvenimu šia minute, todėl iš anksto su jais bandyti susitarti susitikti gana sudėtinga, būkite iš anksto, kad jie solidžiai vėluos arba neįvykdys kažkokių duitų pažadų.  Dar šiek tiek kalbant apie žmones, reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad prekeiviai gana įkyrūs, todėl jei nenorite perdėtai didelio dėmesio, geriau su jais nesileisti į kalbas. O štai, jei susigundėte kažką nusipirkti, nepamirškite derėtis.