Idėjos namams

Baldų atnaujinimas: kodėl verta, o kada geriau įsigyti naujus baldus?

Pavasaris – tobulas laikas atnaujinti tiek garderobą, tiek ir interjerą. Kartais, norint į namus įnešti naujų vėjų, pakanka įsigyti vieną kitą smulkmeną, o kartais tenka imtis radikalių pokyčių – keisti grindų ir sienų apdailą. Daugelis svajoja ir apie naujus baldus, tačiau net nepagalvoja, kad senieji – dar tinkami naudoti, tereikia juos sugrąžinti į gyvenimą. Tam skirtas baldų remontas arba atnaujinimas– nebe nauja, tačiau šiuo metu populiari paslauga, ypač populiariojo zero waste judėjimo kontekste. Kodėl kai kuriais atvejais tai tinkamesnis pasirinkimas, nei pirkti naujus baldus?

Baldų atnaujinimas: kaip žinoti, ar verta?

Baldų atnaujinimas – puiki paslauga, tačiau tai nebūtinai bus geriausias pasirinkimas visais atvejais. Todėl pirmiausia įvertinkite, kiek baldas kokybiškas ir ar verta jį restauruoti.

Jei baldas pagamintas iš kokybiškos medienos, sutvirtintas kokybiškomis detalėmis, veikiausiai jis tarnaus net iki kelių dešimtmečių. Tą patį galima pasakyti ir apie minkštuosius baldus: pavyzdžiui, senos sofos dažnai būdavo gaminamos iš aukštos kokybės medienos, tad susidėvėjusi – tik minkštoji baldų dalis. Ją pakeitus, nušlifavus ir perlakavus medines kojeles baldas vėl bus kaip naujas.

Tačiau vargu, ar verta atnaujinti baldus, kurių konstrukcija – trapių pigių išlūžusių baldinių plokščių, sutvirtintų medsraigčiais, visas baldas girgžda, yra nestabilus. Tiesiog investicija nebus ilgalaikė: tokiu atveju geriau įsigyti kokybiškesnį naują ar naudotą baldą.

Naujas baldas ar baldų atnaujinimas: kas pigiau?

Restauruoti jau gerokai nudėvėtą baldą gali būti pigiau, nei įsigyti naują. Šiuo metu kokybiškų baldų kainos – tikrai aukštos. Rinka grūste užgrūsta korpusiniais ir minkštaisiais lenkiškais baldais, kurie yra pigūs, tačiau nekokybiški ir nefunkcionalūs. Palyginimui, kokybiškas 3–4 vietų minkštasis svetainės kampas gali kainuoti apie 2000 eurų, o seno kampo atnaujinimas gali atsieiti net iki kelių kartų pigiau.

Atnaujinti baldus verta ir tada, kai turite puikiai netipinei (pavyzdžiui, mažai) erdvei tinkantį baldą, o visiškai atitinkantį poreikius naują sunku rasti.

Atnaujindami baldus saugote aplinką ir prisidedate prie zero waste judėjimo

Prikėlę baldą antram gyvenimui nedarysite žalos aplinkai: sumažinsite į sąvartynus patenkančių atliekų kiekį. Kitaip tariant, nepirkdami naujų daiktų sunaudojate mažiau išteklių.

Kai nusprendžiate atnaujinti baldus, mažinate ir medienos paklausą: saugant miškus svarbus kiekvienas medis.

Galėsite sukurti unikalų, vienetinį baldą

Dar vienas privalumas, kurį neabejotinai turi baldų atnaujinimas – galimybė sukurti visiškai autentiškus ir niekur nematytus baldus. Pavyzdžiui, kietuosius baldus galima dekoruoti populiariąja dekupažo technika. Įmonės, kurios teikia minkštųjų baldų atnaujinimo paslaugą, pasiūlys unikalių juostelėmis ar gėlėmis margintų gobelenų, kurių nerastume baldų prekybos centruose siūlomame asortimente.

Taip pat baldus galėsite modifikuoti, pakeisti jų paskirtį: pavyzdžiui, jei senojo aukšto kavos staliuko nebereikia, jį, pritvirtinę vieną papildomą lentynėlę, galėsite paversti puikiu stovu gėlėms.

Jeigu turite jums per žemą sofą ant kojelių, užteks pervilkti audinį ir pritvirtinti naujas kojeles.

Išsaugosite baldą ateities kartoms

Kokybiški baldai gali būti perduodami iš kartos į kartą: tai vertingas būdas tęsti giminės tradicijas. Norėdami, kad baldas ir toliau atrodytų puikiai, turėsite baldą nušlifuoti ir perdažyti, pakeisti audinį, spyruokles, kartais prireikia atkurti sulūžusias dalis ir t. t.

Galimybė išmokti naujo amato ir prasmingai praleisti laisvalaikį

Jei namuose turite seną natūralaus medžio kėdę, nedidelį staliuką, spintelę ar komodą, juos be vargo galite atnaujinti patys. Paprastai šiems darbams nereikės nei sudėtingų įrankių, nei ilgų savaičių: užteks priemonių, kurių rasite kiekvienoje statybinių ir buitinių parduotuvėje (pavyzdžiui, medienos impregnanto ar dažų, šveičiamojo popieriaus ir pan.).

Medžiagos kainuos gerokai mažiau nei naujas baldas, o kur dar galimybė pasidalyti nuotraukomis „prieš“ ir „po“ savo socialinių tinklų paskyrose bei prieš draugus pasipuikuoti, koks auksarankis esate.