Idėjos namams

Dekoruokite savo namus nekenkdami gamtai

Nusipirkę savo pirmąjį būstą skubame jį įsirengti vadovaudamiesi naujausiomis stiliaus tendencijomis. Dažnai pasiduodami pirkimo impulsams nusiperkame daiktus, kurie nedera tarpusavyje arba jie greitai atsibosta ir skubame pirkti vis naujus interjero dizaino akcentus. Tai skatina milžinišką vartojimą, kuris daro didelę žalą mūsų gamtai. Džiugu, kad šiuo metu ekologiškumo ir tvarumo idėjos tampa vis dažniau populiaresnės. Gamtos išsaugojimas tapo svarbus ne tik milžiniškų gamyklų vadovams, bet ir interjero dizaineriams. Jeigu kurdami savo namus galėtume vadovautis keliomis taisyklėmis paliktume žymiai mažesnį pėdsaką ateities kartoms. Dėl šios priežasties, interjero pramonė imasi prasmingų ir ryžtingų žingsnių, kad suteiktų vartotojams galimybę rūpintis mus supančia gamta. Šiame straipsnyje pateikiami patarimai gali būti naudingi kiekvienam, kuris planuoja įsirengti savo naują būstą ir siekia tai padaryti kuo ekologiškiau.

Pirkite naudotus baldus 

Pats efektyviausias būdas sumažinant perteklinį vartojimą yra naudotų baldų ir dekoracijų pirkimas. Šiuo metu ypač populiaru dekoruoti savo namus sendintais dekoro akcentais: urnomis, vazonais, senovinėmis spintelėmis. Efektyviais pasendinti baldą naudojant specialius dažus ir aliejus yra gana sunku. Dėl šios priežasties verta apsilankyti sendaikčių parduotuvėse, kuriose rasite išskirtinių daiktų. Būtina pabrėžti, kad renkantis jau panaudotus baldus galėsite rasti vienetinių namų dekoro detalių, kurių neturės nė vienas iš jūsų draugų. Apsipirkinėdami masinio naudojimo parduotuvėse tikėtina, kad įsigysite baldus, kurie greitai išeis iš mados, todėl vos ko kelių metų norėsite pakeisti kambarių dizainą. Dar pigūs baldai dažnai yra prastesnės kokybės, todėl patartina investuoti į baldus pagamintus iš kokybiškų ir ilgaamžių medžiagų. Taigi, pirkdami naudotus daiktus ne tik saugosite gamtą, bet ir galėsite atrasti originalių, išskirtinio dizaino baldų. Interjero dizainas Vilniuje yra išties išraiškingas, todėl jeigu nenorite išleisti krūvos pinigų eksperimentuodami su skirtingais stiliais, kreipkitės į savo srities specialistus, kurie padės greitai ir be vargo susikurti svajonių namus.

Tinkamų dažų svarba

Įsirenginėjant savo būstą atkreipkite dėmesį į dažų sudėtį.  Dažnas pirkėjas didesnį dėmesį skiria tinkamos spalvos paieškoms, o ne sudėties nagrinėjimui. Deja, bet labai didelė dalis parduotuvių lentynose randamų dažų savo sudėtyje turi daug cheminių medžiagų, kurios į aplinką gali išsiskirti net ir praėjus keliems metams nuo to, kai nudažėte kambario sienas. Šie chemikalai yra ne tik kenksmingi aplinkai, bet ir žmogui, nes jais kvėpuosite kiekvieną dieną būdami namuose. Ypač atsakingai reikėtų rinktis dažnus vaikų kambariui. Mažyliai yra labai jautrūs neigiamoms cheminėms medžiagoms. Rinkitės dažus, kurių gamyboje buvo naudojamos kuo natūralesnės medžiagos. Taip būsite tikri, kad aplinkai bus padaryta kuo mažesnė žala.

Kokybiški stiliaus akcentai

Dekoruodami namus atkreipkite dėmesį į tai iš kokių medžiagų pagaminti jūsų pamėgti stiliaus akcentai. Daugelis norėdami suteikti savo namams jaukumo eksperimentuoja su įvairiais šviesos šaltiniais. Stalinės lempos ar dailūs kabantys šviestuvai gali padėti sukurti ramybės jausmą pasirinktoje namų erdvėje. Taip pat, galima eksperimentuoti su įvairiomis žvakėmis. Jas galime ne tik išdėlioti ant valgomojo stalo, bet ir įdėti į stiklinius indus, kuriuose žvakės šviesa atrodys žavingai. Vis dėlto, gausiai dekoruodami namus žvakėmis atkreipkite dėmesį į jų sudėtį. Rinkitės iš bičių vaško ar sojos pagamintas žvakes, kurios degdamos neskleis kenksmingų medžiagų.