Sveikata

Depresija nėra nuosprendis

Depresija yra labai klastinga liga, nes ją diagnozuoti nėra paprasta. Dažnai net artimiausi žmonės nevisada pastebi pirmuosius jos simptomus, nes sergantysis depresija gali atrodyti visiškai normaliai, šypsotis, eiti į darbą. Viskas prasideda labai palengva. Pradžioje atrodo, jog tiesiog tingisi ir nėra motyvacijos ryte keltis iš lovos, sunku pradėti suplanuotus darbus, todėl jie yra nuolat atidėliojami ir vilkinami. Palaipsniui nesinori savim rūpintis, tinkamai maitintis, laiku eiti miegoti, rūpintis savo išvaizda ar rasti laiko pramogoms. Visi šie dalykai, reikalauja daugiau vidinių pastangų ir valios. Randama vis daugiau priežasčių, dangstantis laiko stoka, kad tik nereikėtų susitikti su draugais ir bendrauti su aplinkiniais. Pradeda atrodyti, kad aplink esantiems žmonėms jūs nerūpite ir jie nesupranta kaip jaučiatės. Darosi sunku suprasti savo jausmus, nuotaikų kaitą ir organizmo reakcijas, kurios kartais gali būti visiškai neadekvačios, pvz. gali kankinti  nemiga, mausti raumenis, ištikti panikos priepuoliai arba atvirkščiai, gali jaustis silpnumas, vangumas, galvos svaigimas, mieguistumas, energijos stoka, raumenų tonuso praradimas.

Svarbu laiku pastebėti pirmuosius depresijos požymius ir kreiptis pagalbos arba apie tai pasakyti artimam žmogui, kuriuo pasitikite. Ši liga yra išgydoma, tad kuo ankstyvesnėje stadijoje bus pradėtas gydymas, tuo daugiau šansų, kad ateityje ši liga nepasikartos ir jūs efektyviai pasveiksite.

Pirmieji depresijos požymiai pasijunta per pirmas 2-5 savaites, todėl svarbu atpažinti juos ir laiku kreiptis pagalbos bei pradėti gydymą. Depresijos gydymas gali prasidėti psichoterapija ir medikamentais, tačiau galima rinktis ir kitus alternatyvius gydymo būdus. Pavyzdžiui, jei ilgą laiką jaučiatės liūdni ir prislėgti, tikrai verta bent trumpam kasdien išeiti pasivaikščioti gryname ore ir didinti savo fizinį aktyvumą. Kitas nemažiau veiksmingas būdas yra bendravimas. Žmogaus prigimtis yra užprogramuota bendrauti, tai leidžia neužstrigti tik ties savo mintimis, atsipalaiduoti ir tarsi pažvelgti į save iš šono.