Idėjos namams

Difuzorius man apsuko galvą: kaip išsirinkti tinkamiausią

Difuzorius – tai prietaisas galintis drėkinti patalpas, paskleisti į jas įvairių kvapų ar net valyti orą. Jei eterinių aliejų pasaulyje esate naujokas, pamačius, kokia plati difuzorių pasiūla, išties gali apsisukti galva. Pasirinkti difuzorių, kuris tiktų jums ir jūsų namams yra išties nelengva. Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius dalykus, kuriuos reikia žinoti apie difuzorius.

Eteriniai aliejai – priežastis įsigyti difuzorių

Jūsų namuose sausa? Norėtumėte ne tik drėkinti, bet taip pat ir kvėpinti, dezinfekuoti patalpų orą? Būtent dėl šių priežasčių jūsų namuose turėtų atsirasti eterinių aliejų difuzorius.

Difuzoriumi galite skleisti tiesiog vandens garus, naudoti vieną kvapą ar eterinių aliejų mišinį. Dažniausiai difuzoriuose naudojami šie eteriniai aliejai: levandų, citrinų, pipirmėtės, arbatmedžių, eukaliptų, apelsinų, citrinžolių.

Kaip saugiai ir efektyviai naudoti eterinius aliejus, skaitykite čia.

Kokie būna difuzoriai?

Difuzorius nebulizatorius

Šis eterinių aliejų difuzorius yra puikus pasirinkimas, jei norite, kad į orą pasklistų kuo daugiau eterinių aliejų gerųjų savybių. Nebulizatorius suskaido aliejų į atskiras molekules, kurios gali būti lengviau paskirstytos po kambarį ir lengviau absorbuojamos žmonių.

Tiesa, jus gali varginti daugiau laiko reikalaujanti nebulizatoriaus priežiūra. Šis difuzorius trapus, tad valant reikia būti atsargiems ir itin kruopštiems, kad gerai išvalytumėte visus purkštukus.

Difuzorius drėkintuvas

Difuzorių drėkintuvų pasirinkimas bene plačiausias – rinkoje galite rasti įvairių dizainų, funkcionalumų, bei skirtingų kainų difuzorių. Šis difuzorius dažniausiai turi talpą vandeniui, į kurį taip pat galima įlašinti eterinio aliejaus. Ultragarso bangomis vanduo paverčiamas į garus ir paskleidžiamas patalpose.

Kuo didesnis bus difuzorius, tuo ilgiau ir daugiau vandens jis galės paskleisti į orą. Kai kurie difuzoriai drėkintuvai turi laikmačius, šviesos ar net jonizavimo funkciją.

Pasirūpinkite, kad vandens talpa būtų švari, išvalykite prietaisą prieš keisdami eterinius aliejus ir jūsų difuzorius veiks sklandžiai ir ilgai.

Difuzorius ventiliatorius

Kaip ir nebulizatorius, difuzorius ventiliatorius nenaudoja vandens. Eteriniai aliejai yra užlašinami ant tam tikro bloko ar sugeriančio paviršiaus. Tada ventiliatorius švelniai pučia aliejus ir paskirsto kvapą visoje patalpoje. Difuzoriai ventiliatoriai būna įvairių dydžių ir gali būti naudojami mažuose kambariuose arba dideliuose biuruose. Kadangi šio tipo difuzoriai nenaudoja vandens, jie itin tiks drėgnų namų savininkams.

Šildantis difuzorius

Dažniausiai šildantis difuzorius būna indas, turintis įdubimą viduryje, į kurį galima įpilti eterinių aliejų. Prietaisas įkaista, pašildo aliejų ir taip paskleidžia kvapą aplinkui. Įrenginio ir patalpos dydis lems, kaip stipriai bus garinami aliejai. Kvapas laikysis tol, kol visiškai išgaruos. Jei kvapas išsisklaidys, į indą reikės įpilti daugiau aliejaus.

Tokio tipo difuzorius lengva valyti. Perbraukti sudrėkinta šluoste turėtumėte kaskart, kai prisikaupia dulkių ar norite pakeisti eterinį aliejų.

Difuzorius, tinkantis jūsų namams ar biurui

Apžvelgėme pagrindinius difuzorių tipus. Tačiau taip pat norime paminėti dalykus, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti rinkdamiesi difuzorių, geriausiai tinkantį būtent jums.

Rinkdamiesi jums geriausiai tinkantį difuzorių:

  • Įvertinkite savo poreikius ir tikslą;
  • Atsižvelkite, kur bus statomas difuzorius (namie, biure, viešoje erdvėje);
  • Įvertinkite patalpos dydį – kuo didesnė patalpa, tuo talpesnis ir gausiau garinantis turėtų būti difuzorius;
  • Ar difuzorius turi laikmatį;
  • Koks yra maitinimo šaltinio tipas;
  • Ar jums tinka difuzoriaus dizainas.
  • Ar jums reikalinga, kad difuzorius turėtų šviesos funkciją?

Turite daugiau klausimų apie eterinių aliejų difuzorius ar eterinių aliejų naudojimą? Kviečiame susisiekti su kompetentingais aromaterapijos specialistais ir sužinoti daugiau.