Laisvalaikis

„FlixBus“ mini dviejų metų sukaktį Baltijos šalyse: 10 tarptautinių maršrutų, plėtros planai ir nuolaidos bilietams

Pirmaujantis tarpmiestinių autobusų maršrutų tinklas Europoje „FlixBus“ mini antrąsias veiklos metines Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje bei pristato naują kelionių kryptį tarp Baltijos šalių sostinių, kurią vykdys Estijos kapitalo transporto įmonė „Estonian Lines“, o bilietų kaina prasideda nuo 2,99 EUR.

„FlixBus“ bendrovė dvejų metų sukakties proga Lietuvos, Latvijos bei Estijos gyventojams siūlo nuolaidų: bilietų kelionėms tarp Baltijos šalių siūloma įsigyti nuo 2,99 EUR, o kitiems tarptautiniams maršrutams – nuo 9,99 EUR. Akcija vyksta jau šiuo metu ir galios tol, kol jai skirti bilietai bus išparduoti.

Baltijos šalyse keleiviai gali rinktis iš 10 tarptautinių maršrutų, jungiančių 31 skirtingą kryptį, tarp kurių – Varšuva, Kaunas, Praha, Berlynas ir kt. Liepos 14 d. startuoja naujoji 1234/N1234 kryptis Talinas-Ryga-Vilnius, kurią vykdo naujas autobusų partneris – „Estonian Lines“. Dėl patogaus tarpmiestinio susisiekimo Baltijos regionio keleiviai gali naudotis beveik visu „FlixBus“ tinklu Europoje.

„Veiklą pradėjome pandemijos metu, tai buvo labai sunkus laikas turizmo rinkoje. Nuo pat pradžių Baltijos šalys mums buvo itin svarbios, matome, kad čia auga patogių kelionių autobusu už prieinamą kainą paklausa. Šio regiono svarba dar labiau išaugo prasidėjus karui: daugelis ukrainiečių iš šalies išvyko „FlixBus“ autobusais, o prieglobstį rado Baltijos šalyse“, – teigia Michalas Lemanas, „FlixBus“ generalinis direktorius Baltijos šalyse.

Patogios kelionės už prieinamą kainą

Pastaraisiais metais „FlixBus“ išbandė naujas technologijas, todėl naudotis tinklo paslaugomis tapo dar paprasčiau: pradedant bilieto įsigijimu, baigiant patogiu užsakymo valdymu. Keleiviai gali naudotis vietų rezervavimo sistema, bilieto grąžinimo galimybe bei funkcija Kur yra mano „FlixBus“, kuri leidžia realiu laiku stebėti autobuso buvimo vietą. „FlixBus“ transporto priemonės puikiai pritaikytos kelionėms: erdvūs salonai, kuriuose galima įsitaisyti ir mėgautis kelione, autobusuose yra nemokamas belaidis internetas, kištukiniai elektros lizdai bei tualetas. Bilietus galima įsigyti internetinėje svetainėje flixbus.lt, mobilioje programėlėje arba bendradarbiaujančiose pardavimo agentūrose. Kelionę atšaukti arba keisti jos laiką galima likus ne daugiau kaip 15 minučių iki išvykimo. Bagažas vežamas nemokamai, taip pat nereikia spausdinti kelionės bilieto – užtenka išmaniajame telefone užregistruoti QR kodą.

Naujas „FlixBus“ paslaugų centras Taline

Dėl itin patogios susisiekimo sistemos, „FlixBus“ paslaugų centru Baltijos šalyse bendrovė pasirinko Taliną. Čia susikerta dauguma maršrutų, todėl keleiviams suteikiama galimybė lengvai ir patogiai keliauti bei esant būtinybei – persėsti.

Taip pat Estijos sostinėje liepos 25 d. atidaroma pirmoji Baltijos regione fizinė „FlixShop“ parduotuvė. Joje keleiviai dar patogiau gaus reikalingą informaciją ir pagalbą, galės apsipirkti. Parduotuvė įsikurs patogioje vietoje – šalia pagrindinės Talino autobusų stoties.

Skirtingi verslo sprendimai skirtingiems poreikiams

„FlixBus“ savo verslo modelį grindžia glaudžiu bendradarbiavimu su vietiniais autobusų vežėjais: „FlixBus“ atsakingi už tinklo planavimą, technologijas, kainodarą, rinkodarą bei pardavimus, o autobusų partneriai rūpinasi kasdiene veikla, ieško vairuotojų bei autobusų. Tokia bendradarbystė leidžia mokesčiais ir išlaidomis infrastruktūrai prisidėti prie vietinės ekonomikos skatinimo.

„FlixBus“ sėkmingai bendradarbiauja su Lietuvos, Latvijos ir Estijos autobusų bendrovėmis. Šiuo metu transporto tinklas turi 4 visiškai ekologiškus autobusų partnerius: „Ollex“, „Estonian Lines“, „Inter“ ir  „Zak Express“, kuriems ir kurių klientams bendrovė taip pat suteikia prieigą prie savo pardavimo platformos „Marketplace“. Didžiausias sistemos privalumas – lankstumas: bilietai parduodami per „FlixBus“, partneriai patys pasirenka kelionių maršrutus, vietų skaičių ir kainą. Tai partneriams leidžia dirbti patogesniu būdu: mažiau transporto priemonių, joms nereikia atskiro prekės ženklo ar investicijų. Pagrindinis „FlixBus“ tikslas – plėsti maršrutų srautą Europoje ir kviesti keleivius rinktis šias paslaugas.

Baltijos šalyse „FlixBus“ per „Marketplace“ platformą bendradarbiauja su trimis bendrovėmis – „GoBus“, „Estonian Lines“ ir „Baltic Shuttle“.

„Šie dveji metai yra tik pati pradžia mūsų kelionės Baltijos šalyse. Džiaugiamės, kad pritraukiame vis daugiau keleivių, užmezgame bendradarbiavimą su naujais autobusų partneriais, kartu galime siūlyti prieinamą kainą ir tvarią kelionę“, – priduria A. Lemanas.

Pranešimą paskelbė: Rosita Vasiliauskytė, UAB ADVERUM
„FlixBus“ mini dviejų metų sukaktį Baltijos šalyse: 10 tarptautinių maršrutų, plėtros planai ir nuolaidos bilietams