Įvairenybės

Ką reikia žinoti apie refinansavimo paskolas?

Nors žemos hipotekos palūkanų normos gali paskatinti daugelį namų savininkų pertvarkyti savo finansus, sprendimas refinansuoti būsto paskolą turėtų būti priimtas atsižvelgiant į jūsų asmenines finansines aplinkybes. Hipotekos palūkanų normos neturėtų būti lemiamas veiksnys, refinansuojant, ar ne. Prieš kreipiantis dėl būsto refinansavimo, reikia atsižvelgti į kelis pagrindinius dalykus.

 Žinokite savo namų nuosavybę

Pirma informacija, kurią turėsite peržiūrėti, yra išsiaiškinti, kiek nuosavo kapitalo yra jūsų namuose. Jei jūsų namas dabar yra vertas mažiau, nei buvo tada, kai pradėjote imti hipoteką (vadinamą neigiamu nuosavu kapitalu), tada nėra prasmės refinansuoti hipotekos. 2021 m. antrojo ketvirčio pabaigoje vartotojų pasitikėjimas pakilo iki aukščiausio lygio nuo COVID-19 pandemijos pradžios. Tai reiškia, kad, pasak informacijos apie nekilnojamąjį turtą teikėjo, daugelio namų savininkų nuosavas kapitalas labai padidėjo. Refinansavimas su nedideliu nuosavu kapitalu arba visai be jo ne visada įmanomas su įprastiniais skolintojais. Tačiau, kai kurios vyriausybės programos yra prieinamos. Geriausias būdas sužinoti, ar atitinkate tam tikros programos reikalavimus, yra apsilankyti pas skolintoją ir aptarti savo individualius poreikius. Namų savininkams, turintiems bent 20 % nuosavo kapitalo, bus lengviau gauti naują paskolą.

Žinokite savo kredito balą.

Pastaraisiais metais skolintojai sugriežtino paskolų patvirtinimo standartus. Kai kurie vartotojai gali nustebti, kad net ir turėdami labai gerą kreditą jie ne visada pretenduoja į mažiausias palūkanas. Paprastai skolintojai nori matyti 760 ar didesnį kredito balą, kad galėtų gauti žemiausias hipotekos palūkanų normas. Mažesnius balus turintys skolininkai vis tiek gali gauti naują paskolą, tačiau gali mokėti didesnes palūkanas arba mokesčius.

Refinansavimo paskolos yra gerai tuomet, kuomet jūsų paskolos sąlygos tampa geresnės. Jūs gaunate palankesnes sąlygas, taip sumažinate savo paskolos permokėjimo galimybes. Tad bet kokiu atveju, jeigu galvojate apie paskolos refinansavimą, verta pasikonsultuoti, kaip pakis jūsų esami įsipareigojimai. Daugiau informacijos rasite https://www.bobutespaskola.lt/refinansavimas.