Idėjos namams

Kaip išsirinkti ventiliatorių voniai?

Vonios ventiliatoriai laikomi oro ištraukikliais. Jie pašalina pasenusį ir drėgną orą į lauką neįnešdami šviežio oro ir yra labai veiksmingi, kai yra tinkamo dydžio patalpai. Šiais laikais visuose naujuose vonios kambariuose turi būti įrengta vėdinimo sistema, atitinkanti statybos kodeksą.

Ventiliatorių tipai ir modeliai

Yra dvi pagrindinės vonios ventiliatorių kategorijos:

Lubų įdėklas: lubų įdėklas yra populiariausias modelis ir lengviausiai montuojamas, o kadangi karštas, drėgnas oras kyla aukštyn, jis gerai veikia. Gali būti apšvietimo įtaisas arba šilumos lempa.

Vidinis : tai labai tylus ventiliatorius, nes ventiliatoriaus mazgas yra palėpėje arba šliaužimo erdvėje. Nors tokio tipo montavimas yra retesnis, įmontuotas ventiliatorius gali būti prijungtas prie daugiau nei vieno grotelių korpuso.

Visos vonios vėdinimo sistemos veikia su propeleriu arba turbininiu ventiliatoriumi. Ašinis ištraukimo ventiliatorius (sraigtas) turi mentes, kurios judina orą panašiai kaip lėktuvo sraigtas. Išcentrinis ventiliatorius (turbina) turi besisukantį cilindrą tiesiomis mentėmis, šiek tiek panašų į žiurkėno ratą. Šio tipo ventiliatoriai yra tylesni ir efektyvesni nei ventiliatorių su propeleriais. Skirtingai nuo ašinio ištraukimo modelio, jis efektyviai įtraukia orą, kuris išleidžiamas per ortakį.

Patarimai prieš perkant ventiliatorių

Prieš pirkdami ventiliatorių, nustatykite galią, kurios reikia norint veiksmingai vėdinti vonios kambarį. Reikia laikytis paprastos taisyklės: apskaičiuokite 1 kub./min už kiekvieną kvadratinį pėdą paviršiaus ploto. Rekomenduojame pridėti 20 % maržą ir pridėti 1 kub. pėd./min kiekvienai linijinei standžiųjų ortakių pėdai ir 2 kub. pėd./min. lankstiems ortakiams. Pavyzdžiui: vonios kambaryje, kurio matmenys 10’x10′, vėdinamas per 6′ lankstų ortakį, reikės ventiliatoriaus, galinčio generuoti 100 kub./min (10×10) + 20 kub./ft./min (20 % iš 100) + 12 kub./min (6 x 2) = 132 kub./min ventiliacijos tūrio. Mažesniam vonios kambariui reikės ventiliatoriaus, galinčio generuoti bent 50 kub./min ventiliacijos tūrį.