Svajojate apie kokią išvyką pėsčiomis? Norite aplankyti kuo daugiau vietų neišleidę daug pinigų? Jeigu tvirtai nusprendėte remtis tik savo jėgomis ir keliauti su kuprine ant pečių, tuomet reikėtų pradėti ne tik nuo įprasto pasiruošimo, bet ir tinkamo planavimo. Ilgus atstumus nueiti gali ne kiekvienas žmogus, todėl labai svarbu konsultuotis su didesnę patirtį turinčiai žmonėmis.
Kokia rizika kyla sveikatai?
Didžiuliai žygiai privers jus jausti ne itin maloniai. Tai, visų pirma, liečia sveikatą. Nusprendus leistis į žygį, kuris truks ne vieną ir ne kelias dienas, reikėtų įvertinti faktą, kad tokia kelionė pareikalaus ne tik jėgų. Labai svarbu, kad kelionės metu būtų užtikrinama, jog kasdien gausite reikalingą medžiagų kiekį. Tai reiškia, kad tokie žygiai pareikalaus didelių energijos resursų, kuriuos turėsite atstatyti pertraukų metu. Dėl to svarbu kruopščiai suderinti ne tik atstumus, bet ir mitybą.
Didžiausia rizika sveikatai kyla tais atvejais, kuomet į didelius žygius išsiruošia nepatyręs žmonės. Pavyzdžiui, jeigu visą savo gyvenimą vengėte aktyvios fizinės veiklos ir nusprendėte kitą savaitę leistis į tarkime 100 km žygį, tuomet tikrai gali sulaukti skaudžių pasekmių. Kokios tos pasekmės?
Pirmiausia, didžiausią dėmesį reikėtų skirti avalynei. Nuo jos daug kas priklauso. Kaip bebūtų, netinkamas fizinis pasiruošimas sukels didžiulius kojų skausmus. Nuėjus keletą kilometrų, jūsų kojos duos atitinkamus signalus. Geriausiu atveju pavargs raumenys. Taip pat gali atsirasti uždegimas ir tokiu atveju jūsų kelionė bus baigta vos prasidėjus. Ką daryti, kad taip nenutiktų?
Bene svarbiausias akcentas ruošiantis žygiams – fizinis pasiruošimas. Jokiais būdais nereikėtų leistis į žygį, jeigu prieš tai ilgą laiką neturėjote jokios fizinės veiklos. Ekspertai ragina žygiams ruoštis keletą savaičių. Jums reikėtų pradėti nuo kasdienių treniruočių, kurių metu greitu tempu vaikščiotumėte po kelis kilometrus. Su laiku atstumus reikėtų didinti. Galiausiai, po kelių savaičių jūsų kojos pripras prie krūvio. Kai leisitės į žygį, tuomet bus mažesnis šokas jūsų kūnui.
Žygiavimas dideliais atstumais prives prie papildomų išlaidų
Kalbant apie pasiruošimą tolimiems žygiams, svarbu suprasti, kad bus reikalingas ne tik fizinis, bet ir finansinis pasiruošimas. Tarkime, žygis truks savaitę, tad logiška, kad per tą savaitę teks atitinkamai maitintis. Jums teks turėti atitinkamą pinigų sumą maisto įsigijimui, nes vargu ar kuprinėje galėsite su savimi gabenti visos savaitės maisto atsargas.
Kalbant apie finansus, pravartu žinoti, kad kuo patogesnė kelioninė įranga, tuo geriau pailsėsite pertraukų metu. Tad, turėkite galvoje, kad tai liečia ne tik avalynę, bet ir nakvynės įrangą – palapines, miegmaišius, kilimėlius ir t.t. Tam gali prireikti ne vieno šimto eurų. Geriausia tai, kad tokios įrangos įsigijimui galite skolintis internetu. Tiesiog susiraskite geriausias sąlygas siūlantį kreditorių ir rinkitės tokią sumą, kurios nebūtų sunku grąžinti.
Daugiau informacijos apie skolinimąsi galite rasti čia: https://www.paskolosisiskolinusiems.lt