Įvairenybės

Ką reikia žinoti kreipiantis dėl skolų išieškojimo?

Sakoma, jei nori susipykti su draugu – paskolink jam didelę sumą pinigų. Deja, tai gali patvirtinti kone kiekvienas, kuris savo gyvenime tai yra padaręs. Ir toje situacijoje sunku nuspręsti, dėl ko labiau gaila – dėl prarasto draugo ar pinigų. Jeigu jau supratote, kad draugą iš tiesų praradote, galite pamėginti susigrąžinti bent jau savo pinigus.

Žinoma, skolų išieškojimas galimas nebūtinai iš draugo ar kito fizinio asmens. Tai gali būti ir nesumokėto darbo užmokesčio išieškojimas iš darbdavio, taip pat ir skolų išieškojimas užsienyje. Viskas priklauso nuo to, kokia yra situacija ir kokia skolos išieškojimo paslauga konkrečiu atveju yra reikalinga.

Kiekvienas išieškojimo procesas ir jo eiga priklauso nuo to, kas yra skolininkas, kaip ta skola yra įforminta, ar skolininkas pripažįsta skolą ir pan. Kai kuriais atvejais pakanka, kad į skolininką kreipiasi skolų išieškojimo administratorius, ir įvyksta susitarimas dėl skolos grąžinimo. Tačiau taip yra ne visuomet.

Ypatingai tais atvejais, kuomet skola nėra įforminta oficialiu dokumentu – vekseliu ar paskolos sutartimi, skolos išieškojimas iš fizinio asmens tampa sudėtingas. Tokiu atveju bet koks susirašinėjimas, ar telefoninio pokalbio įrašas su skolos pripažinimu ir įvardinta suma yra vertingas. Tai tampa svariu skolos fakto įrodymu išieškojimo procese, todėl per anksti nenuleiskite rankų.

Jeigu dėl skolos grąžinimo nepavyksta susitarti patiems ir nusprendėte kreiptis į skolos išieškojimo administratorių, surinkite visus skolą įrodančius dokumentus. Kaip jau minėjome, tai nebūtinai notariškai patvirtintas dokumentas ar vekselis, gali būti tiesiog lapelis, susirašinėjimas ir pan.

Kitas labai svarbus dalykas – nedelsti. Kuo ilgiau delsiate, tikėdamiesi atgauti skolą savarankiškai, tuo sudėtingiau atgauti savo pinigus, todėl kreiptis į išieškojimo administratorių vertėtų kuo greičiau.