Sveikata

Ką turite žinoti apie kataraktos operaciją?

Kataraktą yra pati dažniausia, ypatingai senatvėje atsirandanti regos praradimo priežastis. Šią ligą išgydyti ir sėkmingai susigrąžinti regėjimą įmanoma tik susitarus su oftalmologu dėl kataraktos operacijos. Prieš atliekant šią procedūrą, labai svarbu žinoti visus niuansus ir įmanomas sveikatos komplikacijas. Tačiau ką pacientas privalo žinoti prieš pasiryžtant kataraktos operacijai?

Kataraktos operacija –  tai procedūra, kai yra pašalinamas sudrumstėjęs akies lęšis ir yra pakeičiamas dirbtiniu lęšiu. Akių lęšių kainos yra skirtingos, jas sužinoti galite pasitarę su oftalmologu. Nuolat į priekį žengiančių chirurgijos technologijų dėka, operacijos efektyvumas yra kaip niekada didelis: pacientai jau iš karto po operacijos mato akivaizdžius pokyčius. Sužinoję, kad jums reikalinga kataraktos operacija, privalote paskubėti, nes regėjimas gali labai stipriai pablogėti ir pacientas gali apakti. Jeigu nedvejosite, komplikacijų rizika bus kur kas mažesnė, o regėjimas visiškai pasitaisys.

Prieš akių operaciją pacientui privaloma nustatyti kataraktos diagnozę. Kai oftalmologas tai atliks ir parekomenduos jums atlikti šią procedūrą, jums bus išmatuojamas akispūdis, apžiūrimas lęšis , tinklainė bei stiklakūnis. Taip pat bus atliekama privaloma akies echoskopija bei nustatomas naujo, dirbtinio lęšio stiprumas. Pacientams, kenčiantiems nuo akies kitų akies ligų, taip pat yra nustatoma jų įtaka regėjimui jau po procedūros. Kataraktos operacija yra rimta procedūra, tad norint, kad ji įvyktų sklandžiai, būtinai apsilankykite pas gydytoją, kad galėtumėte nustatyti savo bendrą fizinę būklę. Atlikite elektrokardiogramą, kraujo bei šlapimo tyrimus, gliukozės kiekį. Konsultacija su šeimos gydytoju yra būtina, nes tai vienintelis būdas nustatyti, ar pacientas yra geros fizinės būklės bei sužinoti, ar yra kažkokių sveikatos sutrikimų, galinčių nutraukti operaciją. Jei viskas atitinka reikalavimus, netrukus bus parinktas operacijos laikas. Prieš operaciją negerkite skysčių ir nevalgykite bent 4 valandas prieš atliekant operaciją.

Po kataraktos operacijos negalima važiuoti į namus, jei to neleidžia operavęs chirurgas. Pacientas pirmiausia privalo pailsėti pooperacinėje patalpoje. Jam yra išrašomi akių lašai nuo uždegimo ir paaiškinama kaip jais naudotis. Jei pacientas tą pačią dieną yra išleidžiamas namo, kitą dieną jam reikia iš naujo apsilankyti pas chirurgą. Pirmas porą dienų gali būti jaučiamas akies perštėjimas, diskomfortas, niežulys, stiprus ašarojimas. Akiai sveikstant, rekomenduojama pirmas keletą savaičių stengtis nevarginti akies, suteikti jai poilsio. Tai galite padaryti mažiau skaitant, nesėdint prie kompiuterio bei nesinaudojant elektroniniais prietaisais. Pacientams Vilniuje susitarti dėl procedūros galima akių klinikoje „Lirema“. Jei po operacijos be perstojo skaudės akį, regėjimas vėl ims silpti, o akis rausti – nedvejokite ir kreipkitės pas gydytoją.