Laisvalaikis

Ką vasarą vaikams veikti mieste?

aitvaraiPo truputį vis ateinanti vasara palepins mus visus saulės šiluma, gaivia žaluma ir šiltu vėju. Tokie maži džiaugsmai kiekvienam pakelia nuotaiką, todėl reikėtų stengtis kuo daugiau laiko būti lauke ir mėgautis tuo, jog pagaliau galima rengtis lengvus drabužius ir autis atviras basutes. Vis dėlto ne vieniem tėvam atėjusi vasara tampa galvos skausmu dėl to, kad reikia rūpintis, ką veiks jų vaikas per atostogas. Juk taip nesinori, kad jis visą vasarą praleistų namuose prie kompiuterio arba televizoriaus ar išėjęs į lauką vaikščiotų po miesto šaligatvius. Vis dėlto, net ir vasarą leidžiant mieste, galima sugalvoti vaikams daugybę pramogų, kurios tikrai daug nekainuos. Pakalbėkime apie tai kiek plačiau.

Pasirūpinkite aktyviu laiku. Išsitraukite iš rūsio dviračius, prisiminkite įvairias karstykles bei laipynes, čiuožyklas ir sūpynes. Juk vaikams tokia veikla tikrai labai miela, o ir tėvams patogu. Beje, puikus pasirinkimas ir lengvas krosas gryname ore kartu su mažyliu, rytinė mankšta, maudynės vandenyje, pratimai su kamuoliu ar jogos užsiėmimai. Yra daugybė pasirinkimo galimybių, teikiančių naudą ir vaikams, ir suaugusiajam. Svarbiausia, kad smagi laisvalaikio veikla teiktų visiems džiaugsmo ir netaptų prievole.

Neatsibostanti ir puikiai vasaros laikui tinkanti veikla yra vandens pramogos. Be abejo, būna taip, kad šalia namų nėra jokio vandens telkinio arba tiesiog jūsų vaikas nemoka plaukti. Tokiu atveju galima išbandyti tokias pramogas, kurioms šie dalykai nėra labai svarbūs – juk vandens šautuvais arba vandens pripildytais balionais galima žaisti net ir daugiaaukščio balkone, o norint maudytis fontane jį puikiai gali pakeisti vejos laistymo sistema. Išsimaudyti galima net ir plaunant kieme automobilį. Taip vienu metu ir žaisit, dūksit, ir darbus nudirbsit. Taigi, saulei pakaitinus belieka apsirengti maudymosi kostiumėlį ir pasiruošti šėlionėms. Juk nieko nėra maloniau už gaivinantį vandenį karštą vasaros dieną.

Dar viena pramoga, kuri visada suteikia įspūdį ir džiaugsmą bet kokio amžiaus vaikams ir netgi jų tėvams, yra aitvaro laidymas. Jei jo neturite, pasidairę po internetą tikrai rasite nebrangų ir kokybišką aitvarą. Be abejonės, savo rankomis darytas aitvaras bus daug mielesnis. Jei tik turite laiko ir kantrybės, susiraskite internete jo brėžinius ir imkitės darbų. Tuomet jums beliks sulaukus vasariško vėjo išeiti į erdvesnę pieva ir džiaugtis dangų skrodžiančių spalvotu aitvaru.

Visai nesvarbu, kur jūs gyvenate: mieste ar kaime, nuosavame name ar daugiabutyje, vaikai dažniausiai turi smėlio dėžę ir gali ten smagiai žaisti. Vaikam žaidžiant su smėliu tėvai gali būti kartu ir, pavyzdžiui, skaityti gerą knygą. Be abejo, galima kartu su mažyliu užsiimti įdomia veikla. Nebijokite bakterijų ir negailėkite drabužių. Tegu jūsų vaikas smėlyje stato aukščiausias pilis, kasa tunelius, kepa pyragus, verda sriubas ir gamina kulinarinius šedevrus. Leiskite išsilaisvinti jo vaizduotei.