Sveikata

Kad namai tviskėtų švara: susipažinkite su buitį palengvinančių prietaisų bei metodų tendencijomis

Maždaug trys iš keturių žmonių nemėgsta dirbti namų ruošos darbų. Visgi, tokios užduotys kaip reguliarus dulkių ar vonios kambario valymas, indų ar grindų plovimas yra būtinos norint, jog namuose karaliautų tvarka ir švara, o jūsų veidą puoštų šypsena. Prekybos tinklas „Lidl“ pataria, kaip tvarkymąsi namuose paversti tikru malonumu bei pasidalina gudrybėmis, kurias verta išmokti šiemet.

Namus tvarkykite čia ir dabar

Ne paslaptis, jog kuo daugiau laiko praleidžiame namuose, tuo daugiau netvarkos juose pastebime. Akis užkliūva už ne vietoje padėtų daiktų, o nešvarumai, atrodo, persekioja kiekviename žingsnyje. Prieš kelerius metus buvo gana populiaru namų tvarkymuisi paskirti vieną konkrečią savaitės dieną, tačiau tendencijos pasikeitė.

Vis daugiau žmonių gyvena laikydamiesi principo, jog namus reikėtų tvarkyti čia ir dabar (angl. „clean as you go“). Pasak šio metodo, indus reikia išplauti iškart po valgio, nešvarius paviršius valyti vos tik jie išsipurvina, o šlapius rankšluosčius kuo skubiau pakabinti ant elektrinio rankšluosčių džiovintuvo.

Taip pat patariama kiekvienoje namų patalpoje turėti bent po kelias valymo priemones, pasirūpinti šlapiomis servetėlėmis ar šluostėmis. Tokiu būdu dar greičiau susitvarkysite su pastebėtais trupiniais ar dėmėmis ir nesugaišite laiko keliaudami į virtuvę ar vonią pasiimti reikalingų švaros priemonių.

Metodo pagalba švarą namuose galima paversti malonia kasdiene rutina, kuri jums leis sutaupyti ne tik laiko, bet ir energijos. „Lidl“ pažymi, jog rytą pradėjus nuo švaros namuose, tvarka akimirksniu įsivyraus ir jūsų mintyse.

Valymas vandens garais – švara garantuota

Itin sparčiai namų švaros tendencijas keičia ir vis tobulėjantys prietaisai, kurie padeda sutvarkyti visus nuosavo būsto kampelius be jokio nuovargio. Tiesa, tai galima padaryti ir be jokių cheminių valymo priemonių, kadangi karšto vandens garai taip pat puikiai nuvalo ir dezinfekuoja įvairius namų paviršius bei dėl išskirtinio savo veikimo principo nepalieka vandens žymių.

Jeigu prieš kelerius metus išmanieji siurbliai robotai galėjo surinkti tik birias šiukšles ar trupinius, tai šiemet ši technologija papildoma paviršių valymu garais. Karšti garai suminkština įsisenėjusias dėmes ir pakelia jas nuo paviršiaus, o siurblys gali jas visiškai pašalinti.

Visgi, ši išmaniųjų siurblių robotų karta prieinama dar ne kiekvieno pirkėjo kišenei. Dėl to „Lidl“ pataria rinktis „Silvercrest“ rankinius garinius valytuvus, kurie taip pat efektyviai padeda kovoti su alergijomis ir naikina dulkių erkutes.

Valymas karštais vandens garais – išties universalus būdas palaikyti švarą, mat jų pagalba galima prižiūrėti ir dažniausiai nešiojamus rūbus bei subtiliausius audinius. Nors garų lyginimo įranga galėjo pasigirti tik specializuotos rūbų valyklos, dabar lyginimas garais prieinamas pažįstamas kone kiekvienam namų ūkiui. Be to, pritaikant tam skirtus antgalius, garų šepečiai tinkami naudoti ir greitam trumpesnio plauko kilimų valymui.

Paprastos gudrybės – nepaprastiems namams

Švarūs ir tvarkingi namai garantuoja gerą nuotaiką bei džiugesį, tad patarimų, kaip greičiau įveikti jūsų pečius slegiančią tvarkymosi naštą, apstu. Būsto valymo darbams paskirkite konkretų paros laiką ir paverskite švarą natūralia jūsų rutinos dalimi. Pavyzdžiui, prieš pradėdami gaminti pusryčius, švariai nuvalykite virtuvės spinteles bei stalą. Pabandykite paversti namų ruošą maloniu ritualu ir tuo pačiu metu mėgaukitės mylimiausia savo tinklalaidę ar muzika.

Malonesnius buities darbus užtikrina ir patogūs prietaisai bei švarios valymui reikalingos priemonės. Reguliariai atnaujinkite daiktus, kuriuos naudojame nešvarumams valyti – juose taip pat kaupiasi bakterijos! Pavyzdžiui, kas savaitę keiskite indų plovimo kempinę, o nauja grindų šluoste pasirūpinkite kartą per du mėnesius. Papildomai investuokite į kokybišką, galingesnę namų valymo įrangą. Taip jūsų naudojami daiktais tarnaus patikimiau, jūs galėsite daugiau savo laiko skirti poilsiui.

Tegul švara namuose tampa geriausiu jūsų draugu. Peržiūrėkite, ką jums turi pasiūlyti prekybos tinklo „Lidl“ Bestselerių skiltis ir įsigykite lengvesnę buitį garantuojančius populiariausius prietaisus. Keraminį sieninį šildytuvą, daugiafunkcį smulkintuvą ar stalinį diskinį pjūklą artimiausioje „Lidl“ parduotuvėje rasite jau nuo ketvirtadienio, sausio 13 d.

Pranešimą paskelbė: Eglė Girdauskaitė, UAB „Gravitas Partners”
Kad namai tviskėtų švara: susipažinkite su buitį palengvinančių prietaisų bei metodų tendencijomis