Grožis

Kaip drėkinti veido odą vasaros metu?

Prasidėjus vasaros sezonui oda pradeda reikalauti didesnės apsaugos –  nuo tų erzinančių bėrimų iki saulės nudegimų ir sausos odos. Tad labai svarbu atkreipti dėmesį į savo odos priežiūros rutiną, šiltuoju metų periodu, siekiant išvengti nepageidaujamų problemų.

Kaip vasaros laikotarpis veikia odos būklę?

Atšilus orams bei padidėjus drėgmei aplinkoje, odos riebalinės liaukos pradeda gaminti daugiau riebalų pertekliaus. Išsiskyręs aliejus padengia odos paviršių, ko pasekoje veidas tampa lipnus, riebaluotas, atsiranda užsikimšusios poros.

Spuogai yra dažniausia vasarą pasitaikanti odos problema, dažniausiai kankinanti riebios odos savininkus, nes odoje esančios bakterijos ir aliejai susimaišo su prakaitu, o tai sukelia spuogų atsiradimą.

Taip pat karšta vasaros saulė skleidžia odai kenksmingus UV spindulius.

Kaip drėkinti ir apsaugoti odą vasaros metu?

Hialurono rūgštis, dar žinoma kaip hialuronanas yra lipni, skaidri medžiaga, kurią natūraliai gamina kūnas. Didžiausias jos kiekis yra odoje, jungiamajame audinyje bei akyse. Pagrindinė jos funkcija yra išlaikyti vandenį ir drėgmę audiniuose.

Serumas su hialuronu yra efektyvi odos priežiūros priemonė, padedanti atstatyti pažeistos, praradusios odos drėgmę ir apsauginį sluoksnį. Štai dar keli moksliškai pagrįsti hialurono rūgšties privalumai:

  • Išlygina odos tekstūrą

Odos pokyčiai senstant ir veikiant aplinkos veiksniams gali turėti neigiamą psichosocialinį poveikį. Nustatyta, kad hialurono rūgštis gali padėti sumažinti odos šiurkštumą ir padidinti elsatingumą.

  • Drėkina odą

Hialurono rūgštis efektyviai drėkina odą ir pagerina žmonių, turinčių sausą odą, gyvenimo kokybę. Tad vietiškai tepami hialurono rūgšties serumai veidui yra puikus pasirinkimas ir po karštų saulės vonių.

  • Apsaugo odą nuo senėjimo pokyčių

Apie 50 proc. viso organizmo hialurono rūgšties yra odoje. Šio kiekio pokyčiai, galimai dėl UV poveikio, gali sukelti raukšlių susidarymą. Serumai su hialuronu gali žymiai sumažinti raukšlių gylį ir padidinti odos stangrumą bei elastingumą.