Idėjos namams

Kaip iš tikrųjų išvalyti kompiuterio klaviatūrą?

Viduryje intensyvaus susirašinėjimo su brangiausiuoju suvoki, jog tavo klaviatūroje nebesispaudžia koks nors svarbus mygtukas, pavyzdžiui, „a“ ar „enter“. Ką daryti? Pulti į paniką, mesti kompiuterį pro langą, kreiptis į kompiuterių meistrą? Žinoma, kompiuteriu remontas šiuo atveju yra geriausia išeitis, tačiau jei nelaimė atsitiko vidurnaktį ir iki ryto laukti negali, tuomet gali imtis veiksmų pati.

Dažniausiai klaviatūros mygtukai nebesispaudžia dėl to, kad po jais susikaupė purvo, dulkių, šiukšlių. Nesistebėk, juk dulkės sėda visur ir neaplenkia kompiuterio, o užkandžiaujant prie kompiuterio visi trupiniai, kavos lašeliai patenka ant klaviatūros. Todėl dabar pasidalinsime keliais patikrintais būdais išvalyti klaviatūrą.

Siurblys arba oro srovė

Reikia kažko, kas stipriai pūstų arba trauktų orą. Siurblys šiuo atveju galbūt ir geresnis variantas, nes dulkės nepasklinda aplink, o susiurbiamos. Tik atsargiai, kad nesusiurbtų ir mygtukų. Tuo tarpu naudojant oro pūtimo prietaisus reikėtų pasirūpinti, jog išpūstas purvas nepasklistų ant stalo ar kitos švariai palaikomos vietos.

Kosmetiniai šepetėliai

Jei dulkės ar trupiniai prie ko nors prilipę (pavyzdžiui, prie lipnios kavos dėmės po klaviatūros mygtuku), tai siurblys gali ir nepadėti. Tačiau gali padėti ištikimieji kosmetiniai šepetėliai arba tapymo teptukai. Geresni tie šepetėliai, kurie turi vos standesnius šerelius, itin minkšti iš švelnūs šepetėliai gali neatlikti funkcijos. Šepetėliais braukant po mygtukais galima išjudinti prilipusias dulkes ir šiukšles ir pašalinti iš po mygtukų.

Spiritas

Jei klaviatūros mygtukai yra nešvarūs ir prie jų jau limpa pirštai, tuomet juos galima nuvalyti su priemone, kurios sudėtyje yra alkoholio (langų valiklis, degtinė, nagų valiklis ir pan). Tiesiog suvilgyk vatos tamponėlį ar ausų krapštuką ir švelniai nuvalyk mygtukus. Svarbu nesuvilgyti per daug, kad valant priemonė nenulašėtų po mygtukais – tai gali pakenkti.

Lipnūs lapeliai

Lipni juosta ar limpantys lapeliai taip pat gera priemonė ištraukti įstrigusias smulkias dulkes sunkiai prieinamose vietose. Tiesiog lipni pusė įkišama tarp klaviatūros mygtukų ir po jais ir braukoma. Prie lipnios pusės prilips purvas ir jį bus galima lengvai lengvai pašalinti.

Paprasti ir efektyvūs būdai. Visgi, jei jie nepadeda, verčiau kreiptis į specialistus, nes greičiausiai bus reikalingas rimtesnis kompiuterio remontas nei tiesiog šiukšlių išvalymas.