Sveikata

Kaip išgyventi pogimdyvinę depresiją?

Nors šiais laikais tikrai ne visos moterys ryžtasi gimdyti, tačiau yra tokių, kurioms vaikai yra gyvenimo džiaugsmas. Tiesa, net ir suvokdami, kad gimdymas nėra malonus, jos vis tiek bando daryti tai, kas gali suteikti gyvenimui daugiau prasmės.

Labai dažnai po gimdymo moterims tenka susidurti su pogimdyvine  depresija, kuri sukelia labai nemalonius potyrius. Dažniausiai kankina beprasmybės jausmas, jos paprasčiausiai nežino, ko nori ir tuo pačiu kaip suvaldyti tas emocijas, kurios veržiasi per kraštus.

Daugiau laiko sau

Dažniausiai negatyvios mintys pradeda kankinti tada, kai moteris labai daug laiko skiria vaikui ir paprasčiausiai pamiršta, kad reikia rūpintis ir savimi. Dažniausiai moteriai vaikas tampa gyvenimo centru ir ji pamiršta, kad jo poreikiai taip pat yra svarbus. Tokiu atveju reikia dirbti su savimi ir bandyti save labiau mylėti. Juolab, čia gana didelį vaidmenį vaidina antra pusė, kurios darbas yra taip pat paskatinti moterį daugiau laiko skirti sau ir tuo pačiu pabūti su vaiku, kol ji mėgaujasi spa arba kitais malonumais.

Susitaikymas su situacija

Dažniausiai tos akimirkos, kurios tuo metu jums kelia nemalonius jausmus, gali likti tik kaip atsiminimas – tik reikia čia ir dabar suprasti, kad tai yra laikinas gyvenimo etapas. Paprasčiausiai visos moterys, kurios gimdo, dažniausiai pergyvena tokias emocijas, kurios kyla, kai nebelieka laiko sau, kai atrodo, kad visa diena pilna veiklos ir viskas sukasi tik apie vaiką. Tai yra trumpas gyvenimo periodas, tad bandykite iš jo gauti kuo daugiau.

Poilsis – svarbiausia

Buvimas toliau nuo vaiko yra būtinas kiekvienai mamai, kadangi dažniausiai problemas ir kelia tai, kad jos nuo ryto iki vakaro būna vienos su vaikais. Tokiu atveju atsiranda problemos, kurios dažniausiai ir apsunkina kasdienybę.

Siūlome kuo daugiau ilsėtis, net geriau – pabūti vienai. Tokiu atveju galėsite daugiau būti su savimi, galėsime daugiau dėmesio skirti sau ir tokiu atveju viena valanda per dieną atvers Jums galimybe puikiai jaustis ir puikiai atrodyti.

Šaltinis: Apie laiką, laimę ir… jausmus