Klasikinis interjeras Lietuvoje yra vienas mėgstamiausių pasirinkimų, kadangi jis džiugina ne tik tradicija, tačiau taip pat ir patvarumu. Apie ką mes? Štai moderniame dažniausiai dominuoja kur kas labiau lepūs daiktai, tokie, kurie galbūt kur kas greičiau ir genda, kad klasikiniai, kurie dažniausiai yra mediniai, lyginant atrodo kur kas patrauklesnis pasirinkimas, kuriuo verta mėgautis.
Tiesa, taip pat dažniausiai teigiama, kad klasika labiausiai tinka erdviuose namuose, kuriuose yra vietos masyviems baldams sutalpinti. Ar tai tiesa? Nebūtinai.
Spalvų derinimas
Kadangi klasikinio stiliaus interjere dažniausiai dominuoja tamsesnės spalvos, ypač ruda – reikia pergalvoti paletę, kadangi mažos kvadratūros butukuose tamsios spalvos erdves padarys vizualiai dar mažesnes, o to dažniausiai yra norima išvengti.
Tokiu atveju tradicinę rudą siūlome keisti kiek šviesesniais atspalviais, kurie atrodo lengvesni. Pavyzdžiui, geras pasirinkimas yra rusva, žinoma, oranžinė, rausva, kiti atspalviai, kurie suteiks erdviškumo, tačiau taip pat išlaikys klasiką Jūsų namuose. Palyginimui modernus interjeras dažniausiai būna ryškus, tamsus ir labai drąsus.
Šviestuvai ir veidrodžiai
Kaip ir kiekvienas kitas interjeras, taip ir klasikinis – reikalauja labiausiai tinkamos apšvietimo sistemos, kuris padeda ne tik puikiai matyti nakties metu, tačiau ir kuria stilių.
Kai būstas yra mažas, tačiau klasikinis interjeras reikalingas kaip niekada – siūlome rinktis bent kelias apšvietimo sistemas viename kambaryje. Tuomet reikalingas bendrinis, kuris dažniausiai kabinamas ant lubų, žinoma, tam tikrų zonų apšvietimui skirtos lempos, kurios montuojamos prie fotelių, kitų sėdimų vietų, galiausiai, dekoratyvinis, kurio darbas yra suteikti tam tikriems akcentams daugiau svarbus, pavyzdžiui, kai norisi „paryškinti“ gėles arba paveikslus.
Saikingas akcentų kiekis
Klasikinis interjeras nuo modernaus skiriasi tuo, kad elegantiškuose namuose dažniausiai yra didelis įvairių akcentų, smulkmenų kiekis, kurie suteikia namams daugiau jaukumo ir tuo pačiu tos elegancijos, kurios taip trūksta tokiuose namuose.
Žinoma, puiku tai, kad turite sandėliuką kur visi Jums reikalingi akcentai gali būti saugiai laikomi. Tokiu atveju pagal poreikius galima naudoti vienus arba kitus, keisti juos vis kitais ir galiausiai mėgautis malonumu gyventi ne tik stilinguose, tačiau taip pat ir jaukiuose namuose, kuriuose yra gera būti.
Klasikinio stiliaus baldai
Klasikinis interjeras taip pat dažniausiai apibrėžia ir tam tikrų baldų savybes, kurios dažniausiai paryškinamos derinant juos namuose. Žinoma, variacijos labai kinta ir toli gražu klasika nebėra laikoma tik elegancijos bei pompastikos sinonimu. Visgi, keli patarimai padės Jums paprasčiau sukurti būtent klasikinį interjerą namuose.
1. Dažniausiai tokie baldai būna masyvūs, didesni, tad jiems reikia daugiau erdvės.
2. Taip pat labai mėgstamas pasirinkimas yra baldai pagal individualius užsakymus, kadangi jie skoningai dera būtent Jūsų namuose.
3. Lygiai taip pat dažniausiai perkami natūralaus, tikro medžio baldai, o ne kurti iš plokščių.
4. Ruda spalva – klasika, tačiau galima rasti ir kitų atspalvių, kurie dera klasikiniuose namuose. Pavyzdžiui, gal kiek neįprastas sprendimas, kuris puikiai tinka yra balta.
5. Derinkite baldus, kuriuose yra kuo daugiau tekstilės. Jiems reikia daugiau priežiūros, tačiau ir atrodo dažniausiai kur kas įmantriau.
Klasikinio interjero kūrimas su specialistais
Jeigu Jums labiausiai tinka ir patinka klasikinis interjeras, tokiu atveju jo kūrimo darbus siūlome palikti specialistams, kurie puikiai išmano svarbiausias smulkmenas ir kurie gali užtikrinti, kad namai bus tokie apie kokius Jums kada nors teko svajoti. Juk klasikinis interjeras reikalauja smulkmenų įvertinimo ir tik jas radus. Aptarus bei įgyvendinus galėsite sakyti, kad tikrai gyvena klasika kvepiančiuose namuose.