Sveikata

Kaip įveikti odontologo baimę?

Sovietiniai laikai, kai odontologijos kabinetai primindavo siaubo kambarius, jau seniai praeityje. Šiandien odontologai turi moderniausią ir pažangiausią techniką, gali atlikti sudėtingas operacijas ir dantų rekonstrukcijas, tačiau odontologo baimė vis dar kankina daugelį žmonių. Kai kurie taip vengia apsilankymo pas šį specialistą, kad yra pasiryžę kentėti dantų skausmą, o apie reguliarius vizitus bendrai burnos ertmės patikrai neverta net kalbėti. Tokia baimė gali tapti ankstyvo dantų netekimo priežastimi, o kad taip neįvyktų, odontologijos klinika Vilniuje pataria, kaip įveikti šią baimę.

Odontologijos klinika Vilniuje atkreipia dėmesį, kad kai kurie pacientai šią baimę stengiasi slėpti, tačiau pirmas žingsnis, įveikti ją, yra atvirumas. Tad visada savo odontologui pasakykite, kad bijote. Tai žinodamas odontologas patars, kaip geriau elgtis, ką daryti, kad galėtumėte atsipalaiduoti, papasakos, kaip kiti pacientai susitvarkė su savo emocijomis. Žinojimas, kad toks esate ne vienas, palengvina savijautą. Jei net ir tai nepadeda, odontologas pasirūpins vietine nejautra, kad procedūros metu nieko nejaustumėte. Tiesa, tik nesugalvokite nerimą malšinti namų vaistinėlėse esančiais raminamaisiais. Kai kurie medicininiai preparatai skystina kraują, todėl odontologui bus be galo sudėtinga dirbti, jei po išrauto danties ar kitos operacijos kraujas liesis upeliais.

Visą dieną laukti bauginančios procedūros yra be galo sudėtinga, bus sunkiau susikoncentruoti į darbus ar kitą veiklą, todėl odontologijos klinika Vilniuje rekomenduoja vizitą suplanuoti anksti ryte, kad turėtumėte laiko mažiau apie jį galvoti ir per tą laiką sukurpti siaubo filmo scenarijų.

Drąsos šiek tiek suteikia ir artimo žmogaus palaikymas, todėl paprašykite, kad jūsų antra pusė, geriausia draugė ar draugas jus palydėtų iki odontologijos klinikos. Juk ne veltui sakoma, kad vienas lauke ne karys. Dviese bus drąsiau, o ir odontologas tikrai nepyks, kad atsivedėte palaikymo komandą, nes nervingas ir besiblaškantis pacientas dar ne vienam specialistui nepalengvino darbo.

Odontologijos klinika Vilniuje primena, kad reguliarūs vizitai pas odontologą būtini, todėl gerai pagalvokite ar baimė yra stipresnė už norą turėti sveikus dantis ir patrauklią šypseną. Atsakymas tikriausiai akivaizdus.  Sėkmės!