Šventės

TOP 10 natūralių afrodiziakų Valentino dienai

Ne paslaptis, kad vasario 14 dovanos dažnai būna valgomos – gardi vakarienė ar saldus desertas mylimam žmogui. Valentino diena reikalauja ypatingo nusiteikimo, taigi – ir ypatingo maisto. Tokio, kuris ne tik pamalonintų gomurį, bet ir skatintų aistrą ar įkvėptų meilės nakčiai.

Afrodiziakais laikomi maisto produktai – tai tikros dovanos Valentino dienai! Juk iš jų pagaminta vakarienė ne tik maloniai pakutens mylimųjų gomurius, bet ir sužadins aistrą! Taip pat – bus daug lengviau apsispręsti dėl Valentino dienos dovanos – kam reikalingi meškiukai ir širdelės, kai laukia kraują kaitinanti vakarienė ir… saldus desertas?

Taigi, TOP 10 maisto produktų-afrodiziakų, iš kurių pagaminus vakarienę, neprireiks net vasario 14 dovanos!

afrodiziakai2

  1. Šparagai

Nors šparagai atrodo kaip paprasta žalia daržovė, dažnai valgoma ir vertinama sveikuolių, ji visgi gerina ne tik sveikatą. Šparagai žadina geismą ir vyrams, ir moterims, o taip pat yra puikus kalio, ląstelienos, vitamino B6, vitaminų A ir C, tiamino bei folio rūgšties šaltinis. Būtent folio rūgštis didina histamino gamybą, kuris abiem lytims padeda pasiekti orgazmą.

  1. Salierai

Ši itin specifinio skonio daržovė tikrai nėra valgomiausių ar mėgstamiausių sąraše. Jos aitrokas skonis dažniausiai suvilioja gurmanus ar ieškančius įvairovės. Tačiau šią daržovę tikrai verta išbandyti ne vien dėl ypatingo skonio, bet ir dėl jos savybių. Salierai garsėja androsteronu – vyriškuoju hormonu, kuris skatina moterų lytinį susijaudinimą.

  1. Bananai

Išsiaiškinta, kad būtent šio vaisiaus lapais Adomas ir Ieva dengė savo intymiąsias kūno dalis. O induistai šį vaisių laiko vaisingumo simboliu. Nors bananas ir primena falo formą, tačiau afrodiziaku jis laikomas tikrai ne dėl savo išvaizdos. Šiame vaisiuje gausu kalio, magnio ir B grupės vitaminų, bromelaino ir chelatinių mineralų, kurie gali pagerinti vyrų lytinį potraukį.

  1. Bazilikas

Bazilikas – itin kvapni itališka žolelė, kurią jau pamėgę ir lietuviai. Ji ne tik pagardina maistą, bet ir šildo organizmą bei skatina kraujotaką. Na, ir gelbsti tuomet, kai pritrūksta romantiško nusiteikimo ar staiga pradeda skaudėti galvą… Pakanka pauostyti kvapniojo baziliko, ir nusiskundimų kaip nebūta!

  1. Šokoladas

Šokoladiniai saldainiai, karšto šokolado fondiu, šokoladiniai pyragaičiai ar kita šokoladinė svajonė… Tai dažnai teikiamos dovanos vasario 14 proga. Na, ir ne veltui. Šokoladas padeda smegenims gaminti gerą savijautą užtikrinančią medžiagą serotoniną, meilės chemikalą feniletilaminą ir teobrominą, kuris gamina dopaminą smegenų malonumo centruose. Tyrimais netgi nustatyta, kad tasai neapsakomai geras jausmas suvalgius šokolado labai dažnai laikomas geresniu nei seksas ar orgazmas.

  1. Kiaušiniai

Šis maisto produktas – bene seniausias vaisingumo simbolis. Tačiau afrodiziaku jis laikomas ne dėl to. Kiaušiniuose yra daug vitamino B6 ir B5, kurie padeda subalansuoti hormonų lygį, kuris svarbus lytinei sveikatai. O natūralus juose esantis lecitinas gali sumažinti cholesterolio kiekį ir taip suteikti Jūsų širdžiai ne vieną papildomą dūžį meilei!

  1. Austrės

Kokybiškiausiose austrėse yra labai daug cinko – net 91 mg cinko 100 g austrių. Tai tikriausiai didžiausia cinko koncentracija, kokią galima rasti maisto produktuose. Cinko labiausiai reikia skydliaukei ir vyrų prostatai. Cinkas didina spermatozoidų ir testosterono gamybą, todėl didina vyrų libido.

  1. Jūros gėrybės

Jūros gėrybėse yra daug jodo, kurį tiesiog „dievina“ skydliaukė. Esant skydliaukės hormonų trūkumui, jaučiamas vangumas, nuovargis, slogi nuotaika ir dažniausiai beveik visai nedomina miegamojo džiaugsmai, išskyrus miegą. Taigi, „prabudinti“ kitus džiaugsmus nei miegą padės karts nuo karto į racioną įtrauktos midijos, moliuskai, krabai, sraigės ir kitos jūros gėrybės.

  1. Avokadas

Tai pats seksualiausias vaisius! Actekai avokado medį vadino „Ahuacatlan“ – išvertus, tai reikštų „sėklidžių medis“. Ispanai, beje, avokadus laikė itin nepadoriais – tokiais nepadoriais, kad katalikų kunigai netgi buvo uždraudę jų vartojimą. Avokaduose daug folio rūgšties, vitamino B6, kalio, omega-3 riebalų rūgščių ir oleino rūgšties, kuri kovoja su „bloguoju“ cholesteroliu ir… didina testosterono kiekį kraujyje!

  1. Migdolai

Migdolų kvapas žadina moteriškąją aistrą. O patys migdolai yra puikus vitamino E, magnio ir geležies šaltinis, todėl gerina bendrą savijautą ir širdies bei kraujagyslių sveikatą. Viskas tam, kad Jūs be jokio sunkumo nardytumėte malonumų jūroje visą naktį…

* Česnakas yra afrodiziakas? Tikrai taip! Šis „karštas“ prieskonis gali įžiebti aistrą nepaisant to, kad jo kvapą visi laiko atstumiančiu. Česnakas yra natūralus vyrų afrodiziakas, nes greitina kraujo cirkuliaciją, kuri užtikrina lytinio akto sėkmingumą – erekcijos mechanizmo veikimą. Žinoma, siekiant, kad česnakas tikrai atskleistų visas savo afrodiziako savybes, reikėtų, kad jį vartotų abu mylimieji…